Skocz do zawartości

egzamin praktyczny w Warszawie


lakor

Rekomendowane odpowiedzi

Z ustawy PoRD

 

"11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    15

  • michal_k

    11

  • stefan8630

    11

  • blakop

    10

Możliwe że komisja oblewała na lanosie z gazem ponieważ oprócz decyzji TDT na zbiornik potrzebne jest też świadectwo homologacji na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotowuje do egzaminu praktycznego wiec zaczerpnąłem wiedzy w SKP i tam dwóch diagnostów mi powiedziało że do badania potrzebny jest też świadectwo homologacji, chyba że źle coś zrozumiałem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bazuj na przepisach, które mówią:

 

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"776" :

 

7. W przypadku badania technicznego pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym mowa w art. 81

ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji,

podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej

przez właściwy organ dozoru technicznego. Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub

numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności

decyzji wydanej przez ten organ.

Tylko protokół i decyzja cię interesują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy koledzy, przy braku adnotacji w DR, do BT żądają homologacji sposobu montażu.

 

Idea być może słuszna, ale nie mająca żadnej podstawy prawnej, co na egzaminie ma pierwszorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea być może słuszna, ale nie mająca żadnej podstawy prawnej,

Czy aby na pewno?

 

f) Układ zasilania gazem LPG/CNG/LNG niezgodny z wymaganiami rozporządzenia o warunkach technicznych. UI USZ

 

A wymagania są takie:

"5. Kompletację instalacji oraz sposób jej połączenia i umieszczenia w pojeździe określa podmiot, który uzyskał świadectwo homologacji na podstawie danych określonych w świadectwie homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazowego."

 

Jaki inny sposób zweryfikowania tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f) Układ zasilania gazem LPG/CNG/LNG niezgodny z wymaganiami rozporządzenia o warunkach technicznych. UI USZ

 

Ale bardziej "szczegółowy", mający w tym przypadku zastosowanie przepis to :

 

d) Brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym [...] UD.

 

Jaki inny sposób zweryfikowania tego?

 

A jak to weryfikujesz kiedy masz adnotację w DR? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnotacja a montaż to dwie różne rzeczy.

A jak to weryfikujesz kiedy masz adnotację w DR?

Po co mam jeszcze kompetentnych pracowników WK weryfikować? Przecież już to zweryfikowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już to zweryfikowali.

 

A skąd wiesz, że gość później nie przebudował całej instalacji? :P

 

Nie ma przepisów, które by nakazywały diagnoście żądać wglądu do wyciągu ze świadectwa homologacji i tego trzeba się trzymać (na egzaminie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - pojazd ma być zgodny m.in z uzyskanym świadectwem zgodności, co nie oznacza, że można obronić tezę, że w trakcie jakiegokolwiek badania okazywanie tego dokumentu na SKP jest prawnie umocowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepisów, które by nakazywały diagnoście żądać wglądu do wyciągu ze świadectwa homologacji

Nie napisałem, że diagnosta ma żądać. Klient ma po prostu udowodnić , że to nie "samo...."

Wiem ,że dla klienta to najlepiej jakby diagnosta nic nie wymagał....a najlepiej jakby nie widział instalacji (bo nie ma jej w DR)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient ma po prostu udowodnić , że to nie "samo...."

 

A moim zdaniem to diagnosta ma udowodnić, że coś jest niezgodne z warunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to diagnosta ma udowodnić

I udowodnił:

"

"5. Kompletację instalacji oraz sposób jej połączenia i umieszczenia w pojeździe określa podmiot, który uzyskał świadectwo homologacji na podstawie danych określonych w świadectwie homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazowego."

 

Teraz piłeczka po stronie klienta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako klient odpowiadam

"

Kompletację instalacji oraz sposób jej połączenia i umieszczenia w pojeździe określa podmiot....."

Ma być podmiot ,a nie klient X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz do niego telefon i zadzwonić? Nie bardzo rozumiem...

 

Widzę, że niektórzy żyją w tym zawodzie tylko jedną zasadą - przepisy mogą się zmieniać. Ja i tak zrobię pod górkę klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób jej połączenia i umieszczenia w pojeździe

Powiem szczerze ,że jeszcze nie widziałem dokumentu w którym było by to określone .Homologacja zawiera tylko wykaz urządzeń wchodzących w skład instalacji. Ten dokument potwierdza że instalacja została zamontowana przez uprawniony zakład , a to czy została zamontowana prawidłowo trzeba porównywać z warunkami technicznymi . Ciekawe czy znalazł się kozak co sprawdził czy mocowanie zbiornika wytrzyma 20g . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz do niego telefon i zadzwonić?

Już ktoś mi tak mówił w minioną sobotę :P

Ja i tak zrobię pod górkę klientowi

Tu nie chodzi o to.

A czemu WK nie zalegalizuje instalacji bez odpowiednich dokumentów?

Też robi pod górkę....

A po co w ogóle legalizować??? Przecież to i tak tylko UD :?

 

[ Dodano: 17-02-2017, 15:38 ]

3)10) informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia, zamieszczając

stosowne adnotacje w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

Czy WK dokona adnotacji GAZ bez dokumentów?

Po co sobie "język strzępić" skoro i tak nie zostanie usunięta usterka :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sobie "język strzępić" skoro i tak nie zostanie usunięta usterka

 

Ale to już nie problem diagnosty, lecz właściciela. Tak naprawdę do zrobienia wpisu (o ile ma dokumenty) lub zdemontowania instalacji może go zmusić tylko policjant, który zatrzyma DR za niezgodność danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.