Skocz do zawartości

egzamin praktyczny w Warszawie


lakor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    15

  • michal_k

    11

  • stefan8630

    11

  • blakop

    10

Wniosek- Państwo daje zgodę ( a nawet zachęca) na szerzenie patologii....

Wiem - intencją było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek- Państwo daje zgodę ( a nawet zachęca) na szerzenie patologii....

 

Albo państwo uznało, że pewne "usterki" są nieistotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, więc nie należy takiego pojazdu od razu eliminować z ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu WK nie zalegalizuje instalacji bez odpowiednich dokumentów?

Bo ma w rozporządzeniu co ma żądać od posiadacza pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do docelowego tematu- jakie pytania trafiają się na egzaminie praktycznym w Warszawie przy poszczególnych pojazdach?? Z tego co słyszałem to:

- autobus na 100- badanie okresowe i jakie warunki musi spełnić oraz pytania o oponę

- adr- cysterka i przyczepa z cysterna- tez badanie okresowe i warunki

- lanos z lpg- sprawdzenie świateł, badanie dodatkowe gaz opisać, hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lanos nie ma już miejsca na kolejną pieczątkę, czy w takim przypadku mogę wykonać badanie dodatkowe Vat lub badanie okresowe + gaz?

 

[ Dodano: 19-02-2017, 01:15 ]

Kolega w styczniu miał z adr-u zrobić badanie dodatkowe ciągnika siodłowego.

A ja poległem na Vacie :D Nie dopisałem 1 przy Vat. Egzamin mam 22 lutego.

Skąd mogę ściągnąć demówkę żeby poćwiczyć wypełnianie dok.

 

[ Dodano: 19-02-2017, 01:16 ]

Kolega w styczniu miał z adr-u zrobić badanie dodatkowe ciągnika siodłowego.

A ja poległem na Vacie :D Nie dopisałem 1 przy Vat. Egzamin mam 22 lutego.

Skąd mogę ściągnąć demówkę żeby poćwiczyć wypełnianie dok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma już miejsca na kolejną pieczątkę, czy w takim przypadku mogę wykonać badanie dodatkowe Vat lub badanie okresowe + gaz?

Możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poległem na Vacie Nie dopisałem 1 przy Vat.

Niby z jakiej okazji miałbyś dopisać .Widzę że egzaminatorzy są naprawdę w tyle .

Opis uwag do zaświadczenia :

9) Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie

techniczne lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych. W przypadku badania technicznego

pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, należy wpisać odpowiednio:

- art. 5a pkt 19a lit. a lub lit. b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych

(Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.), lub

- art. 4a pkt 9a lit. a lub lit. b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych

(Dz. U. z 2014 r. poz. 851, z późn. zm.), lub

- art. 86a ust. 9 pkt 1 l ub pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U.

z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że egzaminatorzy są naprawdę w tyle

Kolego DARIO64, ja osobiście nie wyciągam takich wniosków. Bo na razie Koledzy rzucają hasła Lanos,Vat itd...

Nikt nie jest w stanie dokładnie napisać jakie pojazdy i dokumenty do nich,jakie pytania i jakie odpowiedzi udzielili. Wiele trzeba się domyślać...

Tematy przedstawiane to "żółte seicento". Żadnych konkretów.

Już pisałem tyle razy- żeby uzyskać w miarę dokładną i poprawną odpowiedź trzeba zadać precyzyjne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiści źle określiłem badanie LPG jako dodatkowe jak też badanie ADR jako okresowe.

Ja oczekiwałbym od tego postu odpowiedzi ludzi którzy już przystąpili do egzaminu podpowiedzi jakie pytania zadają egzaminatorzy. Pojazdy wiem jakie są.

Dla mnie bezsensem jest wogole fakt, że na egzaminie teoretycznym jest dostęp do rozporządzeń i ustaw a na teoretycznym nie. Przecież w przyszłości pracując na tym stanowisku w razie wątpliwości z jakimś tematem będę mógł w celu upewnienia doczytać to w rozporządzeniach.

Dla mnie kolejnym denerwującym tematem (może trochę nie na temat w tym poście) jest fakt terminów. Zdałem teorię 15 lutego wyslałem zgłoszenie mailowo bezpośrednio po egzaminie i okazało się, że na 29 marca nie ma już wolnych miejsc na Warszawę tylko muszę czekać na termin kwietniowy (prawdopodobnie pomiędzy 20 kwietnia a 1 maja). Okazuję się więc, że jestem 2,5 miesiąca w plecy (a termin półroczny leci). Termin półroczny powinien wg mnie być liczony od terminu pierwszego przystąpienia do egzaminu praktycznego. A do tego jeszcze zazwyczaj w sierpniu nie ma egzaminów ze względu na okres urlopowy. Należy zadać tylko pytanie- kto tworzył tak nielogiczne przepisy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na razie Koledzy rzucają hasła Lanos,Vat itd...

Też to wyhaczyłem ,ale może być tak że egzaminator robi poduchę i czeka na wynik tego badania.

To tak jak w tracie egzaminu na prawko ,egzaminator każe jechać pod zakaz.

Powinni jeszcze testować sytuację gdy klient przychodzi z samym dowodem . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tracie egzaminu na prawko ,egzaminator każe jechać pod zakaz.

tego nie mogą robić ...

ZAŁĄCZNIK Nr 5

§ 11. Podczas egzaminu praktycznego:

(...)

3) egzaminator przekazuje osobie egzaminowanej polecenia dotyczące kierunku jazdy lub wykonania określonego zadania egzaminacyjnego; polecenia te nie mogą być sprzeczne z obowiązującymi na drodze zasadami ruchu lub stwarzać możliwości zagrożenia jego bezpieczeństwa;

 

Co bardzo ważne, komendy wydawane kursantowi w trakcie egzaminu nie mogą być niezgodne z przepisami o ruchu drogowym oraz w żadnym razie nie powinny powodować zagrożenia dla bezpieczeństwa. Aby sprawdzić czujność i wiedzę osoby egzaminowanej, a jednocześnie uniknąć ewentualnych oskarżeń o wprowadzenie w błąd, osoby prowadzące sprawdzian drogowy często korzystają z formułki zaczynającej się od słów „w najbliższym możliwym miejscu”. W takim przypadku odpowiedzialność za wybór punktu, w którym manewr zostanie wykonany, spoczywa na kandydacie na kierowcę.

 

więcej http://moto.onet.pl/prawo-jazdy/etykieta-zachowania-egzaminatora-sprawdz-podstawowe-zasady/vd540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie mogą robić ..

No patrz , nie wiedziałem że się pozmieniało .

Kiedyś to takie zagrywki były na porządku dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi nowymi przepisami odnośnie sprawdzania szczelności gazu jak toś wcześniej pisał ? Czy to tylko celowe wprowadzanie w błąd ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawalem 25.01 udalo sie zdac za pierwszym razem ale trzeba pamietac ze na egzamin praktyczny tez sie trzeba przygotowac bo egzaminatorzy zadaja duzo pytań !!! ja trafilem na pytanie "opisac opone w bus 100" - nosnosc, predkosc, homologacja, cisnienie max, rozmiar, czy spelnia wymagania w bus100 itd dodatkowo pytali jakie uszkodzenia sa dopuszczalne 156/150 np co oznacza do jakich urzadzen zamontowanych w autobusie musimy znac rozmiar opony, czy moze byc nacinana? bierznikowana? zdawalem w drugiej grupie przedemna 6 osob pod rzad nie zdalo. Kilka osob zaskoczyli pytaniem jak sprawdzamy szczelnosc gazu po "nowemu" pojazdy standardowo ADR, Lanos z LPG, BUS 100. A i jeszcze warto pamietac bo kilka osob tez oblalo przez to ze w Lanosie probowali zrobic dodatkowe badanie (hak, Vat-1) a lanos nie ma waznego badania okresowego.. jak cos jeszcze powiedziec o egzaminie pytac na PW spedzilem tam prawie 4 godziny :)

 

[ Dodano: 20-02-2017, 01:03 ]

Zdawalem 25.01 udalo sie zdac za pierwszym razem ale trzeba pamietac ze na egzamin praktyczny tez sie trzeba przygotowac bo egzaminatorzy zadaja duzo pytań !!! ja trafilem na pytanie "opisac opone w bus 100" - nosnosc, predkosc, homologacja, cisnienie max, rozmiar, czy spelnia wymagania w bus100 itd dodatkowo pytali jakie uszkodzenia sa dopuszczalne 156/150 np co oznacza do jakich urzadzen zamontowanych w autobusie musimy znac rozmiar opony, czy moze byc nacinana? bierznikowana? zdawalem w drugiej grupie przedemna 6 osob pod rzad nie zdalo. Kilka osob zaskoczyli pytaniem jak sprawdzamy szczelnosc gazu po "nowemu" pojazdy standardowo ADR, Lanos z LPG, BUS 100. A i jeszcze warto pamietac bo kilka osob tez oblalo przez to ze w Lanosie probowali zrobic dodatkowe badanie (hak, Vat-1) a lanos nie ma waznego badania okresowego.. jak cos jeszcze powiedziec o egzaminie pytac na PW spedzilem tam prawie 4 godziny :)

 

[ Dodano: 20-02-2017, 01:22 ]

Jeszcze jedno pytanie, jeśli mam zrobić badanie gazu to robię okresowe i w uwagach piszę numer decyzji i protokołu wraz z datami. I poniżej jeszcze że pojazd odpowiada dla Gaz.. .

Ale ten lanos ma jeszcze hak, to czy w takim przypadku piszę gdzieś jeszcze jakąś notkę odnośnie ttego haka?

W dowodzie był wpis hak z datą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale ten lanos ma jeszcze hak, to czy w takim przypadku piszę gdzieś jeszcze jakąś notkę odnośnie ttego haka? ...

 

Tak. W tym samym miejscu co

... I poniżej jeszcze że pojazd odpowiada dla Gaz.. . ...

 

Pod warunkiem iż spełnia warunki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lanos nie ma już miejsca na kolejną pieczątkę, czy w takim przypadku mogę wykonać badanie dodatkowe Vat ?

 

[ Dodano: 19-02-2017, 01:16 ]

Kolega w styczniu miał z adr-u zrobić badanie dodatkowe ciągnika siodłowego.

A ja poległem na Vacie :D Nie dopisałem 1 przy Vat.

 

ale ale - ten lanos w wawie nie spełnia warunków na żaden vat bo ma 2 rzędy siedzeń , ma wymontowaną przegrodę. przynajmnie tak było jak zdawałem w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj bylem na egzaminie moje pytanie brzmiało " w jaki sposób sprawdzisz czy elementy instalacji gazowej są homologowane oraz czy zbiornik gazu może być dalej eksploatowany''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.