Skocz do zawartości

blokada alkoholowa


piotrunio8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Demart

    12

  • blakop

    12

  • IVVO

    12

  • michal_k

    12

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Panie Michale - w teorii jest Pan dobry ale w praktyce - to lipa. Posiadanie blokady w pojeździe nie jest dla właściciela powodem do dumy - więc takie urządzenie jest montowane w pojeździe w sposób dy

Proponuję sobie nie panować   Wskazałem tylko "lukę" w prawie, na której diagnosta może się przejechać i stracić uprawnienia.   Nie wiem co zawarte jest w Polskich Normach (wymagan

Ogólnie - to ostatnio "montowałem" taką w nowym pojeździe 3+2 - dlatego wpisuję datę ważności kalibracji - bo teoretycznie klient na SKP pojawi się za trzy lata - a tak jaszcze bardziej ogólnie to jak

Grzegorz Łódź

Moim zdaniem nie możesz wykonać badania,ponieważ nie ma jeszcze rozporządzenia wykonawczego do ustawy.

Z tego co mi wiadomo jest jeszcze w fazie projektu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niee można wykonać badania? Może można, tylko po prostu tego elementu - jako urządzenia jeszcze nieobowiązkowego u nas - po prostu się nie sprawdza.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko klient potrzebuje zaświadczenie że takie urządzenie jest zamontowane. W prawie jazdy ma wpisane że może kierować pojazdem z takim urządzeniem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko klient potrzebuje zaświadczenie że takie urządzenie jest zamontowane.

Do momentu ukazania się rozporządzeń takiego nie dostanie .Nie ma podstawy prawnej żeby wykonać :

15) wyposażonego w blokadę alkoholową - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 10 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia.

Nie ma też rozporządzenia z wymaganiami dla blokady .Więc skąd wiesz że ta zamontowana będzie właściwa ? Czy klient ma dokument potwierdzający kalibrację blokady ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

Na razie tylko jest:

Ustawa PoRD

 

"12a. Badanie techniczne pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową przeprowadza się po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego kalibrację blokady alkoholowej, wystawionego przez producenta urządzenia lub jego upoważnionego przedstawiciela, ważnego przez okres 12 miesięcy od dnia wystawienia."

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

Tu były ogłoszone zmiany kilku ustaw (w tym o kierujących)

 

3) w art. 13 w ust. 5 w pkt 6 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 7 w brzmieniu:

„7) ograniczenia uprawnienia do kierowania wyłącznie pojazdem wyposażonym w blokadę alkoholową, o której

mowa w art. 2 pkt 84 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.”;

 

 

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/541

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

A ma być "dokumentu potwierdzającego kalibrację blokady alkoholowej, wystawionego przez producenta urządzenia lub jego upoważnionego przedstawiciela

 

Czyli sam widzisz,że trzeba poczekać na rozporządzenia wykonawcze.

Grzecznie wytłumacz klientowi,że musi być cierpliwy. Teraz niech nie jeżdzi tylko pije,żeby potem nie miał takich problemów lub gorszych.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko następna kalibracja za 6 miesięcy.

No to sobie pogrywają, z ustawy :

1e. Kalibrację blokady alkoholowej wykonuje się co 12 miesięcy. Pierwszą kalibrację blokady alkoholowej

wykonuje się przed montażem urządzenia w pojeździe.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W książce ma wpis że kalibracja została przeprowadzona 21.04.2016 z numerami seryjnymi a termin następnej kalibracji za 6 miesięcy. Klient pojechał czeka na telefon. Po prostu odmówi wykonania badania z braku wytycznych. Tak na marginesie to w Polsce robi się większość rzeczy od d... strony. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W książce ma wpis

Coś mi się zdaje ,że klient dał się zrobić w bambuko(nie żałuję,mógł określić priorytety -picie albo jazda) .Rozporządzenie będzie określało wzór dokumenty.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Teraz niech nie jeździ TYLKO PIJE" :evil::evil::evil: Grzesiu - jesteś mistrzem :D

 

No ale ok - jeśli nawet jest już taki wymóg dla PJ - co to ma wspólnego z OBT?

 

Myślę, że można je zrobić bez uwzględnienia badania owego elementu. Oczywiście będzie to owocowało brakiem jakichkolwiek wpisów w zaświadczeniu w tej kwestii - to jasne.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
co to ma wspólnego z OBT?

Tu raczej chodzi o dodatkowe badanie.Z tego co mi wiadomo,będzie też adnotacja w DR.Podobnie jak L TAXI.

A my potem na OBT widząc taki DR(z taką adnotacją) będziemy sprawdzać dodatkowo dokumenty i działanie (zobacz w projekcie) blokady. No i pobierać opłatę za warunki dodatkowe :-D

 

[ Dodano: 27-04-2016, 06:21 ]

jesteś mistrzem :D

Powiedziałem tak od serca-ma czas teraz aby pić-po co się tak śpieszyć z tą blokadą alkoholową.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
W końcu się człowiek legalnie

... dorobi.....mowa o jakimś panu X który będzie miał monopol na to "cacko" i trzepał kasę.Po drodze też zarobią inni.....(albo już zarobili...)

 

[ Dodano: 27-04-2016, 09:35 ]

A tutaj już pisałem co myślę na temat blokady alkoholowej

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=233993&highlight=cz%B3owieku+zgotowa%B3e%B6#233993

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie możesz wykonać badania,ponieważ nie ma jeszcze rozporządzenia wykonawczego do ustawy.

A pamiętasz to:

"Powiaty twierdziły, że Minister Infrastruktury dopuścił się zaniechania legislacyjnego, nie dostosowując przepisów wydanego rozporządzenia do prawa unijnego. Na skutek tego powiaty poniosły szkodę i muszą zwracać pobrane kwoty wraz z odsetkami i ewentualnymi kosztami sądowymi. Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

 

Ten uznał jednak, że z przepisów prawa unijnego nie wynika nakaz wydania przepisów o treści żądanej przez powiaty. A skoro nie ma takiego obowiązku, to Skarb Państwa - Ministerstwo Infrastruktury nie mogą ponosić odpowiedzialności za zaniechanie legislacyjne."

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Są interpretacje, że badanie będzie się przeprowadzało raz, aby uzyskać zaświadczenie..................................... :x

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

Jest rozporządzenie MI w sprawie przeprowadzenia badań z blokadą alkoholową oraz cena

poz 1074/ 2016-cennik 50pln

poz 1075/2016 zakres badania

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.