Skocz do zawartości

Wartość D z tabliczki haka


Adam 24

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie porównując parametry z tabliczki haka, z O1 z DR, sugerujemy się się parametrem D czyli uciąg haka?. Otóż np. mam auto z dmc 1600kg, O1-900 kg, D-7,5 kN. I pytanie czy ten pojazd może mieć ten hak, zamieniam kN na kg i wychodzi 760 kg, czyli to auto nie może mieć tego haka, Czy dobrze robię? Czy wyliczam też MMC przyczepy z hamulcem ze wzoru

dmc poj x D x 1000 / (dmc poj. x 9,81) - (1000 x D), czy ten wzór stosuje tytlko wtedy kiedy nie mam podanego O1, czy kiedy go stosuje?, bo już nie mam pojęcia, czy go w ogóle stosować bo nie ma go w żadnym Dz. U.. Podpowiedzcie coś jak wy to robicie praktycznie, bo teoretycznie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzór który podałeś, jest by obliczyć, jaką maksymalnie przyczepę może pociągnąć dany hak.

Jeśli jest ona większa od tej ustalonej przez producenta pojazdu to wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.