Skocz do zawartości

światła dzienne


abc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    10

  • Jackow

    6

  • danielg539

    6

  • Psuj

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ktoś to zbudowal? Na moje oko to nie zadziała, jakis dziwny układ gdzie lampka oleju sterowana jest "+" a druga sprawa to układ, jest niebezpieczny i niezgodny z przepisami - w ypwdku zgasniecia silnika gasna swiatła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

 

Skąd wy to, chłopaki, wszystko wiecie ??

 

Ps. Elektronika nigdy nie była moim hobby. Nie piszę, co jest, bo mi nie wypada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - powiecie, że wszystkiego można się nauczyć. Szczególnym głąbem nigdy nie byłem i za takiego się nie uważam, dwóch lewych rąk do robót typowo męskich nie mam, ale:

A. Dostałem kiepskie przygotowanie z fizyki (nigdy nie trafiłem na dobrego nauczyciela).

B. Nie można być dobrym we wszystkim.

C. Ja się ma własną firmę i czasami chce się być jej szefem, na nic (tu powinno być wtrącenie), nie starcza czasu.

D. Tak jak pisałem, wolę inne rzeczy robić w chwilch (nielicznych) wolnych ;-)

 

Ps. Kiedyś nawet rozebrałem radio. Ze złożeniem było już gorzej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt skomplikowane (robiłem takie włączniki bez użycia jednego tranzystora), poza tym ten układ nie przewiduje, że razem ze światłami dziennymi mają się zapalać postojowe.

 

niezgodny z przepisami - w ypwdku zgasniecia silnika gasna swiatła

I o to chodzi jak zgasisz silnik mają zgasnąć światła (coby żaden sklerotyk nie zapomniał), a przepisy tego nie regulują - masz jechać na zapalonych Swiatłach a na zgaszonym silniku daleko nie zajedziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt skomplikowane (robiłem takie włączniki bez użycia jednego tranzystora), poza tym ten układ nie przewiduje, że razem ze światłami dziennymi mają się zapalać postojowe.

 

Wystarczy jeden przekaznik wiecej i się zapalą ( a nawet bez kwestai podłącznia) - inna sprawa ze optymalnie byłoby zapalić tylko pozycje tył (bez tablicy i przednich)

 

niezgodny z przepisami - w ypwdku zgasniecia silnika gasna swiatła

I o to chodzi jak zgasisz silnik mają zgasnąć światła (coby żaden sklerotyk nie zapomniał), a przepisy tego nie regulują - masz jechać na zapalonych Swiatłach a na zgaszonym silniku daleko nie zajedziesz...

 

Niestety nie - na switła nie powinien mieć wpływu, czy silnik pracuje czy nie. Układ działa tak, że w nocy mozesz jechac "na nim" bez fizycznego włączenia świateł mijania. Co się wydarz gdy jadąc przepisowo 90 km/h zgasnie silnik (zgaśnie a nie zostanie wyłączony)?

 

Swiatła dzienne w niektórych amerykańcach działają tak:

Wsiadamy do samochodu, w którym jest zaciągniety "ręczny" , przekręcamy kluczy i ząłaczają się światła mijania, uruchamiamy silnik i nic się nie zmienia. Zwalniamy ręczny i załączają się swiatła dzienne - tyle ze oni nie wpadli na to ze na czorwonym stoi się na recznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Czy spotkał ktoś przepisy odnośnie wymagań intensywności świecenia świateł dziennych (w kandelach) czy jest określone minimum ??? Najpierw zakładano lampki z żarówką 21W teraz diody , jakie? ile? czy ktoś to mierzy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzą podczas badania homologacyjnego, jeżeli lampa posiada stosowne oznaczenie (RL) to spełnia wymagania stawiane swiatłom do jazdy dziennej. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie widzicie na badaniu technicznym temat świateł dziennych typu diody. Pasemka diód zamontowane (dołożone) przez właściciela, teraz coraz więcej w pojazdach. Sa to diady w opisie jako światała dzienne. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a te światla w np.nowych Audi (łańcuszek diod w refletorze głównym) to są chyba pozycyjne?,ponieważ świecą razem z mijania.Proszę o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o diodowe dzienne, to są homologowane w lampach,

nie widziałem homologowanych jako taśmy przylepne,,,

a ten łańcuszek to pozycyjne,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładka jako światła dzienne z odpowiednią homologacją i warunkami technicznymi P, dokładka jako światła pozycyjne bez zmiany reflektorów głównych w których już znajdują się światła pozycyjne bądź pojazd jest wyposażony w oddzielne te światła N nawet wówczas gdy posiadają odpowiednią homologację, ponieważ jest to niezgodne z warunkami technicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć?

Przepisy nie zezwalają (z nielicznymi wyjątkami) na umieszczanie dodatkowych świateł pozycyjnych w pojazdach,,,o tym mówił "adam1501",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Światła pozycyjne przednie mogą być tylko 2 .

Z zastrzeżeniem paragrafu 1 załącznika nr 6 Dz.U.32.

Możesz rozwinąć?

Chodzi mi o to co powyżej. Ponieważ niektórzy sądzą, że można zgrupować światła od tak sobie oby były jednakowe, nic bardziej mylnego, ponieważ muszą być takowe homologowane jako światło typu D a takich lamp jest jak na lekarstwo. Więc jeżeli ktoś zgrupuje sobie światła np. pozycyjne przednie w postaci pięknych świateł diodowych homologowanych jako A z reflektorem głównym, w którym są zamontowane światła pozycyjne homologowane jako A to wówczas nie spełniają warunków technicznych w związku z cytowanym powyżej paragrafem i N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.