Skocz do zawartości

Opisówka 22.06.2016r


petrys17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiejsze opisówki z Krk. 8.30 Przyczepa FL po wypadku a o 13.30 Sprowadzony z zagranicy NOWY(?) pojazd Volvo dmc 18 000kg z zamontowanym urządzeniem podlegającym dozorowi technicznemu (żuraw samochodowy) data pierwszej rejestracji 2012r. Pojazd wyposażony w pneumatyczny układ hamulcowy.

Podaj dokumenty których powinien zażądać diagnosta?

Podaj warunki potrzebne do przeprowadzenia badania?

Opisz szczegółowo sposób sprawdzenia sprawności i równomierności działania układu hamulcowego? tyle zapamiętałem.

Ja miałem to drugie pytanie udało mi się zdać i bardzo dziękuje wszystkim, którzy udzielają się na forum pomogło mi to w bardzo dużym stopniu, Dziekuje i pozdrawiam.

 

Ps mam nadzieje ze komuś przydadzą się dzisiejsze tematy w nauce na następne egzaminy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się zdać

Gratuluję!

bardzo dziękuje wszystkim, którzy udzielają się na forum pomogło mi to w bardzo dużym stopniu

Proszę bardzo :)

Teraz Ty możesz się wykazać i pomóc innym.Napisz jak odpowiedziałeś w miarę dokładnie,że zdałeś.Na pewno będą się takie pytania pojawiać.Przyda się innym potrzebującym pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej napisałem

Wymagane dokumenty - dowód rejestracyjny lub odpowiadający mu dokument i protokół UDT (kolega dopisał jeszcze legalizacja tacho (też zdał))

Warunki:

cienienie w oponach, sprawdzenie danych z protokołu (muszą się zgadzać i być ważne)

osiągnięte ciśnienie robocze w układzie hamulcowym.

W opisie badania na początek napisałem swoimi słowami dział V zał. 2 do 776

zaznaczyłem ze używamy manometru.

Później opisałem kontrole organoleptyczną ukł (szczelność, kompletność, działanie manometru w samochodzie i spadek na 1 pełne zahamowanie i kilka rzeczy jeszcze z tabeli.

Następnym etapem juz pojazd na rolkach włączenie urządzenia - sprawdzenie oporów toczenia, lekkie zwiększenie ciśnienia na siłownikach i obserwacja wahania siły podczas pełnego obrotu kół. Następuje rozgrzanie układu hamulcowego i hamowanie zasadnicze. Odczytanie sił z urzadzenia i cisnienia z manometru. Później pisałem ze analogicznie dla następnych osi. Doszedłem do badania hamulca postojowego i brakło mi czasu (wyszło mi 2 strony A4). Mniej więcej tak opisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagane dokumenty - dowód rejestracyjny lub odpowiadający mu dokument

 

Jak mogłeś zdać pisząc coś takiego??!! :shock:

 

No chyba, że taki egzamin to coś jak egzamin na PJ - pierwszy błąd wybaczają czy jak :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednemu pasi a drugi odrzuci.....

 

Nazwijmy rzeczy po imieniu - jeden zna aktualne przepisy, a drugi leśny dziadek jedzie po stanie prawny sprzed jakiegoś czasu... Jak i wielu nieświadomych diagnostów w branży niestety :?

 

Ja w nawiasie dopisałem jeszcze jakie to są dokumenty.

 

Hmmm - no to OK :) A napiszesz jakie wymieniłeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.