Skocz do zawartości

Wynalazki ratujące życie


baca9

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zadziwia fakt, że do dziś nie są standardowo w każdym nowym pojeździe montowane czarne skrzynki. Zbierałyby dane z już istniejących układów (czujniki ABS, przemieszczenie pedału hamulca, kąt skrętu kierownicy, prędkość pojazdu ... ). Potrzebny jest tylko program i mały twardy dysk (koszt prawie żaden). Wystarczą dane z ostatniej minuty przed wypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś mieć taką skrzynkę w autku ? Jeżeli chodzi o wynalazki przedstawione w tym artykule to jestem nastawiony do nich sceptycznie,w szczególności do tego siłowniczka, który miałby otworzyć drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarne skrzynki

Co jakiś czas o tym wspominamy ale brak jakichkolwiek informacji aby były prowadzone jakiekolwiek prace w tej materii. Jest za to pomysł w dość zaawansowanej formie polegający na tym aby samochody same dzwoniły na numer alarmowy w przypadku zadziałania poduszek powietrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pomysł w dość zaawansowanej formie" ? Rozumiem, że mówisz o systemie eCall, bo jeżeli tak to jest on już wdrożony przepisami od odpowiedniej daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś mieć taką skrzynkę w autku ?

Chciałbym

Przede wszystkim chciałbym aby czarne skrzynki były zainstalowane w pojazdach wszelkiej maści "frog-ów" . Mając świadomość, że zachowanie kierowcy tuż przed wypadkiem jest monitorowane nie jeden zacznie jeździć bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałbym aby czarne skrzynki były zainstalowane w pojazdach wszelkiej maści "frog-ów" . Mając świadomość, że zachowanie kierowcy tuż przed wypadkiem jest monitorowane nie jeden zacznie jeździć bezpieczniej.

Żyjesz w krainie fantazji. W rzeczywistości jeżeli ktoś będzie chciał jeździć tak to będzie to robił a najwięcej "stracą" na tym zwykli użytkownicy, którzy będą karani mandatami a ubezpieczalnie będą odmawiały wypłaty odszkodowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam powyższe zdanie.

 

Co niby w sprawie takiego przypadku jak crazy frog pomogła by czarna skrzynka? Przecież to co zrobił i tak zostało zarejestrowane w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o operatorów sieci komórkowych to już powinna być zbudowana infrastruktura. Do osobówek i lekkich dostawczaków ma wejść za dwa lata (dotyczy nowych typów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie to będzie działać? Możesz to tak "na prosto" w dwóch słowach wytłumaczyć?

 

To będzie rozumiem wymagało również modułu GPS w aucie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Zamiast opisać w dwóch zdaniach i być może zachęcić innych do pogłębienia tematu, a może tylko do śledzenia go - bo czasami to wystarczy i tez jest wielce znaczące, to lepiej dać link do rozporządzeń UE i nie opatrzyć tego nawet jednym słowem komentarza...

 

I Wy się dziwicie, że OSDS nie budzi zainteresowania ani w środowisku Diagnostów, ani żadnym innym :evil:

 

DARIO - poproszę 0 następne dowcipy!!! :D Dawno się tak nie uśmiałem :)

 

Matko... Chcielibyście być ogólnokrajową organizacją mającą realny wpływ na kształt przepisów w tym kraju i sytuacji Diagnosty, a Wasz PR po prostu "leży i kwiczy" - bo inaczej chyba tego nie idzie nazwać...

 

Nie - przepraszam - zapędziłem się. Wy nie macie PR i nawet nie macie pojęcia, że coś takiego we współczesnym świecie istnieje - niestety... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARIO - poproszę 0 następne dowcipy!!! :D Dawno się tak nie uśmiałem :)

Już całkiem obleniwiałeś ,bo nawet klikać Ci się nie chce . To nie jest link do rozporządzenia ,tylko link do linku . Myślałem że zatrybisz. :lol:

Sam się uśmiałem że tak ładnie mi wyszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę czytając to rozporządzenie niewiele się może człowiek dowiedzieć bo niestety powołują się w nim na różne normy.

 

System GPS jest zbędny to wszystko spoczywa na operatorach sieci komórkowych - wystarczy aby być w zasięgu nadajników GSM i bez problemu można zlokalizować miejsce kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario - daruj sobie... Tak link jest do forum OSDS, gdzie jest kolejny link do rozporządzenia UE... Czyli link prowadzi ostatecznie - nawet jeśli pośrednio - tak gdzie napisałem. Czylk do skomplikowanego aktu prawnego, z którego niewiele wynika...

 

Jakie to znamienne, że na temat pewnych spraw człowiek się więcej dowie od osób postronnych - nawet nie Diagnostów - niż od członków OSDS, którzy uwielbiają wklejać linki do wszystkiego... Często nawet sami nie wiedząc do czego jak widać, skoro @sad_madman potrafi to opisać w kilku słowach i trafnie ująć, a członek OSDS mający wspierać środowisko i je konsolidować nie... :? Smutne... Dla mnie nie, ale dla Diagnostów owszem, że niestety TYLKO NA TAKĄ reprezentację mogą liczyć...

 

@sad_madman - dziękuję za wypowiedź:

 

Tak naprawdę czytając to rozporządzenie niewiele się może człowiek dowiedzieć bo niestety powołują się w nim na różne normy.

 

System GPS jest zbędny to wszystko spoczywa na operatorach sieci komórkowych - wystarczy aby być w zasięgu nadajników GSM i bez problemu można zlokalizować miejsce kolizji.

 

Generalnie teraz wszystko wiem. DZIĘKUJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario - ja w tym temacie napisałem do @sad-madman z pewną prośbą i pytaniem.

 

To TY ODPISAŁEŚ PERSONALNIE do mnie:

"Już ja Ci dam w dwóch słowach"

 

Więc zanim zaczniesz pisać dyrdymały zastanów się KTO ZACZĄŁ...

 

Chciałeś się wykazać - wyszło jak zwykle... :x

 

A swoją drogą - jak już masz mnie zaczepiać, to proponuję na forum OSDS - chociaż COŚ będzie się tam wtedy działo... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ani czarna skrzynka ani system eCall nie ratują bezpośrednio życia. W porę przecięty pas może uchronić przed np. uduszeniem się w przewróconym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.