Skocz do zawartości

Badania lekarskie do zatrudnienia diagnosty na skp


tomaszdawid6

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym sie dowiedzieć czy przy badaniach lekarskich na zatrudnienie diagnosty występuje badanie wzroku a konkretnie tak zwane badanie wzroku obuocznego (test muchy) (rozpoznawanie przedmiotów).

Mam pewną wade wzroku która powoduje brak widzenia obuocznego czy to mnie dyskwalifikuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy badaniach lekarskich na zatrudnienie diagnosty występuje badanie wzroku

to tylko zależy od zakładu pracy jakie wymaga badania okresowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie chodzi tu o pracę przy komputerze.Jest to zwykłe badanie wzroku.

Ale o

tak zwane badanie wzroku obuocznego (test muchy) (rozpoznawanie przedmiotów).

nie słyszałem i nawet nie wiem o co chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skierowaniu na badanie lekarskie pracodawca wpisuje stanowisko a reszta należy do lekarza który w zakresie badania powinien sprawdzić również wzrok. Obawiam się, że jednak możesz mieć problem jeżeli lekarz poważnie podchodzi do badania. Problem polega na tym, że nie powinno występować tzw. "przesunięcie obrazu", jedno oko może być słabsze od drugiego ale obraz z lewego i prawego oka powinien się pokrywać. Ważne jest to przy ocenie wzrokowej stanu technicznego i jeszcze bardziej przy wjeżdżaniu na stanowisko.

Kolega który w wypadku stracił oko jest na rencie (wiem że to nie to samo), komisja lekarska nie miała wątpliwości.

Ale nie zrażaj się, pytanie powinno być skierowany do specjalisty, czyli lekarza tylko on jest kompetentny do udzielenia ci odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli lekarz poważnie podchodzi do badania.

Przeważnie badanie pracownika wygląda tak; "ręce, nogi ma, to do roboty "

 

[ Dodano: 28-07-2016, 12:47 ]

nie powinno występować tzw. "przesunięcie obrazu"

Akurat nie wiemy, czy to przesunięcie u pacjenta widzi mózg, czy tylko przyrządy podczas badania. Mózg najczęściej w obronie nie czyta wtedy sygnału z oka słabszego tworząc obraz prawidłowy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie wiemy, czy to przesunięcie u pacjenta widzi mózg,

 

Mózg nie widzi, mózg przetwarza obraz, wydaje mi się, opisujesz sytuacje oka dominującego.

Każdy ma jedno oko "lepsze" - dominujące, nie jest to żadna wada, widzimy obraz z oka dominującego, lepszego i nie występuje tu przypadek przesunięcia obrazu.

 

W tym opisywanym przypadku chodzi o wadę wzroku i nie nam wypowiadać się za okulistę.

 

Upoważniony do badań pracowniczych lekarz powinien sprawdzać wzrok a jeżeli uzna za konieczne kieruje na dodatkowe badanie do okulisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kutfa... to forum lekarskie czy diagnostów samochodowych ????????????????????

kurna :D to forum to skarbnica wiedzy :P a nawet jak cię połamało :oops: to będziesz wiedział jaką maść stosować :)

"Jeśli coś wiesz, przyznaj, że wiesz. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj, że nie wiesz. Oto prawdziwa wiedza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.