Skocz do zawartości

Nowość-rozporządzenie-dane udostępniane


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

To nie znaczy że wszyscy na raz będą cały czas podawać mu zaprawę.

 

Niewiele chyba wiesz o tej pracy. Jak najbardziej można zorganizować pracę w murarce w układzie 1+3, co nawet w annałach tej sztuki jest opisane. Na wielu budowach czas jest czynnikiem decydującym i taki układ jest optymalny.

 

A jak na stacji będzie za duża kolejka to klient ucieknie do konkurencji i tyle.A rozładowanie kolejki można realizować inaczej, aniżeli rozbudową stacji od razu. Są to elementarne prawdy, których jak widać nie rozumiesz, dlatego nigdy własnego interesu (szczególnie SKP) mieć nie będziesz zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadek kiedy przyjeżdżają jednocześnie 2 pojazdy mamy jedną linię diagnostyczną ale 2 diagnostów.

 

Niestety komputer będzie zajęty dla jednego badania od rozpoczęcia do zatwierdzenia. Jest to faktycznie kłopotliwe, bo jak najbardziej można było tak zorganizować pracę jak piszesz. Po wejściu cepiku 2 najprostszym rozwiązaniem (i najtańszym) jest dokupienie drugiego kompa, drugi czytnik, karta i certyfikat. A program do obsługi skp zamienić w wersję wielostanowiskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dwóch diagnostów na zmianie to co drugi ma czekać aż pierwszy skończy badanie żeby zacząć swoje?

A jak to robicie dzisiaj? Na jakim rejestrze pracujesz? Czy dzisiaj możecie działać jednocześnie na jednym komputerze z jednym rejestrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dzisiaj możecie działać jednocześnie na jednym komputerze z jednym rejestrem?

 

Na dzień dzisiejszy taka możliwość jest. Jeden może zacząć badanie następnie z niego wyjść i badanie zostanie zapisane w trakcie, ale nie zakończone następnie kolega może zacząć swoje i również z niego wyjść. Jak ja przyjdę to otwieram swoje rozpoczęte i mogę je zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy jedną linię diagnostyczną

Mam nadzieję, że jest ona przynajmniej przelotowa,,,

Na dzień dzisiejszy taka możliwość jest.

Z założeń Cepiku 2 wynika, że "jutro" już jej być nie powinno,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy taka możliwość jest. Jeden może zacząć badanie następnie z niego wyjść i badanie zostanie zapisane w trakcie, ale nie zakończone następnie kolega może zacząć swoje i również z niego wyjść. Jak ja przyjdę to otwieram swoje rozpoczęte i mogę je zakończyć.

Jaki jest cel takiej pracy? Nie bardzo rozumiem, jak przeprowadzasz BT? Przychodzi klient to najpierw otwierasz rejestr wpisujesz pojazd, następnie przerywasz pisanie i idziesz badać, aby finalnie wrócić i zakończyć pisanie. Co prawda mamy demokrację i każdy robi jak lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to uciążliwe z tym blokowaniem komputera. W czasie badanie okresowego podjechało by jakieś szybkie badanko typu VAT to 2 diagnosta by już je wpisał do systemu a tak znowu przestój. A może będzie istniała jakaś możliwość zapisania tego badania okresowego w toku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli tych VAT-badań rzeczywiście jest tak wiele, że aż kolidują z wykonywaniem okresowych, to nie ma innej rady jak drugiego kompa dostawić.

Wnioskuję, że ilość tych błyskawicznych badań szybko inwestycję zrekompensuje.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Paprock może ty masz takiego hojnego szefa bo u mnie będzie ciężko go namówić aby do paru badań za 50zł + kilku z dodatków za 20 (zabrane dowody przez policję) dokupić nowego kompa + licencję wielostanowiskową itd. JA po prostu staram się jakoś zorganizować pracę dla mnie i kolegi bo ciężko to widzę od stycznia a wcale nie jesteśmy fabryką przeglądów :-) . Potrafię się wczuć w rolę klienta i chyba każdy z nas nie lubi czekać w kolejce jak nie musi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.