Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Grzegorz Łódź

Nowe rozporządzenie od 2017r.-opłata ewidencyjna

Polecane posty

Grzegorz Łódź

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 30 sierpnia 2016 r. w sprawie opłaty ewidencyjnej stanowiącej przychód Funduszu – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców

 

Dz.u. poz.1377 z 2016r.

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/1377

 

§ 10. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Czyli tak jak było mówione, od 1 stycznia, opłata do każdego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek

Chyba nie do końca od każdego bo okresowe przed 1 rej bez tablic może być chyba że się coś zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

A można poprosić Kolegę o pojaśnienie troszeczkę myśli zawartej w poście.

 

Dla mnie trudniejszym się zdaje czy będziemy pobierać złotóweczkę tylko za wykonane badania/badanie, czy może opłata wszystkich czynności wykonywanych na stacji związanych z wpisem do rejestru dotyczy.

Pytam, bo spokoju nie daje sprawdzenie po montażu HAKA jako HAK-badanie, oraz wszelkiego rodzaju nadawane zastępcze tabliczki i numery identyfikacyjne jako inne czynności traktowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100
Pytam, bo spokoju nie daje sprawdzenie po montażu HAKA jako HAK-badanie, oraz wszelkiego rodzaju nadawane zastępcze tabliczki i numery identyfikacyjne jako inne czynności traktowane.

 

opłatę pobierasz za badanie:

2) 1 zł za:

....

c) przeprowadzenie badania technicznego pojazdu

 

a nie wykonanie innych czynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek

Może w tych badaniach gdzie będziemy pobierać dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skobel
Pytam, bo spokoju nie daje sprawdzenie po montażu HAKA jako HAK-badanie, oraz wszelkiego rodzaju nadawane zastępcze tabliczki i numery identyfikacyjne jako inne czynności traktowane.

 

opłatę pobierasz za badanie:

2) 1 zł za:

....

c) przeprowadzenie badania technicznego pojazdu

 

a nie wykonanie innych czynności.

 

To badania dodatkowe, również będą podlegały opłacie ewidencyjnej :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No wszystkie wszyściusieńkie badania i badaneczka. I będę nawet kasował za HAKA zeta.

A za zastępcze tabliczki i numery to już nie-e, bo to nie badania przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek

Ale w §4 jest

w przypadku stacji kontroli pojazdów – liczbę pobranych opłat ewidencyjnych za badania techniczne pojazdu oraz numery rejestracyjne pojazdów poddanych badaniom technicznym.

 

Więc jak będzie z okresowym przed 1 rej bez tablic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdog

a tak się zapytam :oops: na jaki adres trzeba wysyłać te formularze :-?

Ministerstwo Cyfryzacji ul. Królewska 27

00-060 Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdog

dzięki ::hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Więc jak będzie z okresowym przed 1 rej bez tablic?

 

Będzie - "BRAK". W czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryczynski A

To badania dodatkowe, również będą podlegały opłacie ewidencyjnej

 

a"Hak" to jest badanie dodatkowe ?

 

[ Dodano: 01-09-2016, 21:10 ]

Ale w §4 jest

w przypadku stacji kontroli pojazdów – liczbę pobranych opłat ewidencyjnych za badania techniczne pojazdu oraz numery rejestracyjne pojazdów poddanych badaniom technicznym.

 

Więc jak będzie z okresowym przed 1 rej bez tablic?

 

A dlaczego brak przecież ten numer jest w DR każdym , brak jest tablic :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
a"Hak" to jest badanie dodatkowe ?

 

Literalnie tak, bo nie jest to badanie okresowe ani zgodności zabytkowego (a innych nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryczynski A

Literalnie tak, bo nie jest to badanie okresowe ani zgodności zabytkowego (a innych nie ma).

 

To czy można je wykonać bez tablic pojazd sprowadzony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30
To czy można je wykonać bez tablic pojazd sprowadzony ?

Można ale tylko okresowe przed 1 rejestracją. (dodatkowych już nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Można ale tylko okresowe przed 1 rejestracją. (dodatkowych już nie)

 

Kwestia dyskusyjna, czy jeśli połączymy te dodatkowe z okresowym (na jednym zaświadczeniu) to wyjdzie nam, że tablic mogłoby nie być, bo identyfikacja jest "wspólna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30

Kwestia dyskusyjna, czy jeśli połączymy te dodatkowe z okresowym (na jednym zaświadczeniu) to wyjdzie nam, że tablic mogłoby nie być, bo identyfikacja jest "wspólna".

Ale, żeś naciągnął "jak stringi na du.ie posła Kalisza ". Jeśli jedno z badań kończy się wynikiem N to nawet jak je połączymy jest N. W skład dodatkowego po kolizji wchodzi pełna geometria. Jeśli połączysz OBT z DBT to mimo, że na OBT masz OK to wynik jest N bo geometria jest N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rurek777

a jak geometria jest P? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

No to słucham - macie okresowe przed pierwsza rej.w RP auta z hakiem. Wszystko gra, oprócz tablic.

 

Kto w praktyce (oprócz markesa) da N??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Ja nie dam.

A nawet nie wybiorę ze słownika badań [dodatkowego-HAK] coby pojawiło się w zaświadczeniu w rubryce [Rodzaj badania, czynności:] obok [Okresowe (po raz pierwszy) + Dodatkowe (HAK)].

Normalnie zrobię okresowe po raz pierwszy, a na drugiej stronie zaświadczenia w punkcie drugim zawarte będzie klasyczne zdanie, że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy [HAK]. A jasne, że 35 PLN dodatkowo pobiorę. ;)

Kiedyś wcześniej to różne tak takie teksty tworzyłem, że oprócz badania okresowego sprawdzono poprawność przystosowania pojazdu do ciągnięcia przyczepy i takie tam. Nie wiem, może do tego wrócę. Tak czy siak, a na bank z powodu braku literalnego wskazania czym są czynności związane przy oględzinach HAKA, nie widzę podstaw do wyniku N.

Nie ukrywam, że zamotałbym się z wynikiem, gdyby pojawił się bez tablic na samo HAKOWE przystosowanie. 8/

Podobnie mam dylematy co do pobierania ewidencyjnej opłaty od nowego roku za HAKI.

Tak, wiem że ustawa w jednym przepisie wspomina coś tam o badaniu, a w wytycznych dotyczących podziału badań całkiem pomija HAK/HAKI/HAKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio69

Jeżeli jest taka sytuacja nam zalecili wpisywać nie dodatkowe hak tylko bad. :D inne a opłatę brać za hak. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regan55
Kto w praktyce (oprócz markesa) da N??
jA ale pod warunkiem ze pójdzie do sąsiedniego WK...Umnie WK łyka to bez problemu/oczywiscie mam na myśli badanie okr.z hakiem/bez tablic.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30
No to słucham - macie okresowe przed pierwsza rej.w RP auta z hakiem. Wszystko gra, oprócz tablic.

 

Kto w praktyce (oprócz markesa) da N??

 

O to będziemy teraz robili konkurs czy przepis się przyjął czy nie ? Zwolnienie z tablic dostało tylko okresowe przed 1 rejestracją i nie wiem jak byśmy zaklinali rzeczywistość to P z dodatkowy bez tablic dla sprowadzanego zrobić nie można. Co nie zmienia faktu, że legalnie zgodnie z prawem można dać na okresowym UD za brak adnotacji hak. Badanie dodatkowe zrobić na PC po rejestracji a prze odbiorem stałego DR. Można legalnie to po co ryzykować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.