Skocz do zawartości

05,10,2016 13,30 poznan


krzychu5932

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podchodziłem dziś do egzaminu poprawkowego do zaliczenia mam autobusy i pytanie opisowe. Niestety nie udalo mi sie zdac podam ptania jakie byly z pamieci mogą nie być identyczne .

 

 

pytanie opisowe

 

sprawdzenie swiatel mijania i drogowych szegolowe czynności przed badaniem jak i w takcie auto wyposażone w dodatkowa pare swiatel drogowych na wysokosci 2.5m. Pisze z pamieci ale cos w tym stylu.

Pytania dosc proste wszystko ladnie opisalem o wyreg powietrza przelacznik na 0 , i tak dalej pozniej z rozporządzenia cae 4.1.2 i 4.1.7 jednak nie napisalem o homologacji myslalem ale nie napisalem. ytan o autobus nie pamietam ale bardzo trudne jakby ktos pamietal prosze o napisanie, poszukuje także wszelkich materiałów na autobusy i opisowe bo te z vedemecum bardzo slabo sie sprawdzaja, prosze o zrozumienie jak i odpowiedz, pozdrawiam wszystkich serdecznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje także wszelkich materiałów na autobusy i opisowe

Uwierz mi, że jeśli włożysz trochę chęci i pracy, znajdziesz wszystkie zagadnienia, które chcesz i dzięki temu spokojnie zdasz egzamin.

To forum to kopalnia wiedzy.

Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w Krakowie to opisowe napisałem mniej wiecej tak:

Przygotowanie pojazdu:

1. cisnienie w oponach

2. pojazd na lawie pomiarowej

3. samochod uruchomiony kierowca w srodku

4. ustalenie wartosci kata pochylenia swiatla "e" zazwyczaj znajduje sie w okolicy reflektora jezeli nie ma to dane katalogowe

5. urzadzenie do regulacji w pozycji "0"

 

Co do badania napisalem ze ustawiam urzadzenie na wysokosci zarowki pamietajac o tym aby znajdowal sie on prostopadle do przodu pojazdu, badam obydwa reflektory a nastepnie zmieniam ustawienie przyrzadu i badam dodatkow swiatla drogowe.

Przy badaniu swiatel mijania badam odchylenie świateł oraz zmiane polozenia ustawienia korygujacego w skrajnych pozycjach, przy swiatlach drogowych odchylenie swiatla i swiatlosc. Światlosc przy srednich obrotach silnika.

No i trzeba bylo tez napsiac kiedy wynik pozytywny no ale to wszystko jest w ustawie wystarczy ladnie przepisac.

 

Jako ze pytanie bylo rozbudowane o reflektory do ruchu lewostronnego i pisalo ze pojazd posiada zarowki halogenowe to dopisalem ze na reflektorach powinny znajdowac sie odpowiednie oznaczenia HCR luc HC/R dla reflektorw z swiatlem mijania i drogowym oraz HR dla drogowych. A te z ruchem lewostronnym maja strzalke skierowana grotem w prawo :).

 

O zadnych homologacjach nie pisalem :P. A egzamin zdany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja również poprawiałem tylko opisówkę dnia 5.10.2016 o 13.30 W Poznaniu .

 

W czynnościach wstępnych napisałem tak jak kolega Logen, dodałem od siebie tylko sprawdzenie, czy reflektor nie ma uszkodzeń mechanicznych

 

Następnie opisałem sprawdzenie ustawienia świateł mijania, napisałem jakie są dopuszczalne odchyłki w płaszczyźnie pionowej i poziomej

 

Następnie opisałem światła drogowe, pomiar ustawienia świateł, ich odchyłki, pomiar światłości.

Napisałem również, że pomiar światłości świateł drogowych należy przeprowadzić na średniej prędkości obrotowej silnika.

 

W dalszym etapie sprawdziłem czy mogą być światła drogowe dodatkowe w załączniku do rozporządzenia o warunkach technicznych ( tabelka) . W tabeli napisane jest , że mogą być 4 światła drogowe

 

Potem napisałem ze suma światłości WSZYSTKICH świateł drogowych nie może być większa niż 225 kcd

 

Napisałem to co powyżej i opisówkę zdałem , obecnie przygotowuje się do egzaminu praktycznego

 

Mam nadzieje, że to co napisałem pomoże innym użytkownikom forum

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że pytanie o reflektorach to jedno z prostszych pytań tak że nie ma co narzekać.

co do teorii o autobusach to wszystko jest w przepisach trzeba tylko troche poszukać.

podsumowując mniej narzekać więcej kuć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.