Skocz do zawartości

Egzamin teoretyczny Kraków 12.10 godz. 8 i 13


maly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Egzamin rozpoczął sie z mały poślizgiem, panowie z tdt-u raczyli zejść grubo po 8.30, egzamin rozpoczął sie parę minut przed 9, całość zdała 1 osoba , 5-6 ludzi ma coś do poprawy. Pytania wg. mnie z podstawy proste , reszta w szczególności gaz, adr-y, 100 mocno zakręcona.

Pytanie opisowe: samochód przed 1 rej. sprowadzony z Holandii z LPG, opisz szczegółowy sposób przeprowadzenia pomiaru zanieczyszczeń gazowych. Podana data pierwszej. rej. coś tam 2011r. Pojazd nie jest wyposażony w obrotomierz i wskaźnik temp.

O godzinie 13.30 pytanie opisowe Cysterna ADR po kolizji -szczegółowy opis badania.

Coś mogłem pokręcić w razie czego proszę o poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj zdawałem o 13.30 we Wrocławiu. Miałem tylko ADR i opisowe. Z ADR-ów pytania tak "zakręcone", że nie zdążyłem z wyszukaniem odpowiedzi w umowie ADR. Opisowe j.w. Dokumentację GTL TRUCK też trzeba znać. Poprzeczka wędruje coraz wyżej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisówka Gdańsk 13.30 pojazd cysterna do przewozu materiałów niebezpiecznych po wypadku uszkodzone elementy ramy

Jakie dokumenty

Jaki zakres badania

Sprawdzenie podwozia i geometrii - coś w tym stylu

Sprawdzenie ramy - coś w tym stylu

I jakie dokumenty wstawić

 

 

Moja odp.

Dowód rejestracyjny lub pokwitowanie z policji lub inny dokument z którym mogę dokonać identyfikacji

Protokół z badania powypadkowego wydany przez tdt i zwrócić uwagę na datę

Badanie dodatkowe powypadkowe

Następnie geometria układu jezdnego

Wyrównanie i sprawdzenie ciśnienia w kołach

Sprawdzenie czy nie ma nadmiernych luzów w zawieszeniu

Następnie sprawdzenie geometrii -Sladowosc kół i nierownoleglosc osi

Porównuje wyniki z katalogiem

Sprawdzenie wyrywkowe momentów dokręcania śrub kluczem dynamometrycznym

Sprawdzenie ramy czy nie ma pęknięć spawow i nadmiernej korozji kontrola organoleptyczna

wystawiam zaświadczenie z badania dodatkowego powypadkowego i biorę opłatę zgodnie z tabela cen z ustawy

 

I tyle napisałem Zaliczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam serdecznie.

Nowy na tym profilu. :-)

jestem ko kursie i po egzaminie teoretycznym.

testy na + opisówka na -

Pamiętam co było w testach .

Może kogoś zainteresuje,

Na początek napiszę kilka . jeżeli nie w tym temacie powinno być to uprzejmie proszę o przeniesienie w odpowiedni.

Takie "wkupne" :-)

-na jakiej wysokości mają być światła pozycyjne tylne, z uwzględnieniem ciągnika

-światła odblaskowe boczne jak powinny być widoczne

-od kiedy są obowiązkowe pasy bezp., w poj sil 1000-1400cm3

-od kiedy obowiązuję punkty kotwiczenia na przednich siedzeniach

- z której strony może być mocowany wózek boczny motocykla:-)

-wskaźnik skuteczności hamowania przyczepy

- ile drzwi ma mieć autobus szkolny

-ile gaśnic ma mieć autobus do 6 m.

-który autobus ma mieć zasłonę kierowcy

-ile tablic ma mieć autobus szkolny do przewozu dzieci

-pojazd ma mocowanie drzwi auta w części przedniej drzwi, czy jest to prawidłowe umieszczenie

-było zdjęcie auta chłodni i pytanie jaki to pojazd

pytanie w co musi byc wyposażony autobus- odp prawidło to było "siedzenia skrajne zabezpieczające pasażera przed przesunięciem na boki"

-w co ma być wyposażony samochód ciężarowy przewożący osoby poza kabiną, odp to chodziło o" stopnie lub drabinkę"

-nauka jazdy autobus- jaką może osiągać max,prędkość.

Na dzisiaj tyle.

Pozd.A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.