Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Robert66

Odblaski trójkątne w naczepie

Polecane posty

Robert66

Witam kolegów .Mam pytanie odnośnie świateł odblaskowych trójkątnych obowiązujących przyczepy,naczepy :czy ostatnio były jakieś zmiany w przepisach?

zawitała przed chwilą do mnie naczepa krone sd RP -2015 na pierwsze BO bez odblaskowych dodatkowych ,w kloszach lamp też nic takiego nie zauważyłem ,lampy hella.Spotkał się ktoś z takim przypadkiem.Kierowca się zarzekał że lampy nie były zmieniane.

Robert66

przyglądałem się i oświetlałem latarką,na włączonych pozycjach była podkówka z pionowa kreską trochę szerszą u dołu,a przepis mówi wyraźnie trójkąt równoboczny skierowany wierzchołkiem ku górze,za nic to nie był trójkąt.

[ Dodano: 24-10-2016, 14:52 ]

ale faktycznie to była ta sama lampa teraz to widać.Dzięki za info.

Jacdiag
czy ostatnio były jakieś zmiany w przepisach?

ostatnie zmiany dotyczące świateł odblaskowych trójkątnych to dopuszczenie "żarówki" wewnątrz trójkąta

§ 2. Światła zamontowane na pojeździe powinny odpowiadać warunkom podanym w poniższej tabeli:

lp.9 kol.16

2) wewnątrz trójkąta może znajdować się powierzchnia świetlna odpowiadająca wymaganiom określonym w załączniku nr 5 do Regulaminu nr 3 EKG ONZ

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.