Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
marekmuza

Ciągnik Rolniczy i 10 cyfr VIN

Polecane posty

marekmuza
::hey Koledzy jak podejśc do tematu,ciągnik rolniczy Case z 2006 r prod. i 10 -cio cyfrowy VIN, Gdzie szukac odrębnych przepisów zwalniających 17 znaków.Posiada DR upłynął termin BT. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Gdzie szukac odrębnych przepisów zwalniających 17 znaków

Warunki techniczne §11 ust 1. Ciągnik rolniczy nie musi mieć VIN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter1973

przecież ciągnik rolniczy nie musi posiadać nr VIN . Rejestruję służbowo nowe ciągniki bez nr Vin . rozp 305 od par 44 są wymagania dla ciągników . znajź proszę punkt wymagający posiadanie nr vin przez ciągnik , pojazd wolnobieżny itp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Tego nie ma co szukać w odrębnych przepisach, bo to stoi w zasadniczych przepisach.

No to już całkiem dla jasności tekst wkleję:

§ 11.

1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia;

numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter1973

art2 ustwy - pojazd samochodowy - pojazd silnikowy , którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędk przekraczającą 25 km/h. określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego.

ciągnik rolniczy nie jest pojazdem samochodowym i nie musie mieć nr vin 17 znakowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Ta treść „pojazd samochodowy wyposaża się” to jakby tytuł ustępu numer jeden w tym całym jedenastym paragrafie, który w swoich kolejnych punktach zawiera wytyczne dla pojazdów samochodowych owszem, ale i nie tylko, bo chociażby ustęp numer dwa tego samego paragrafu wskazuje przyczepy, a te zdaje się samochodowymi pojazdami już nie są, co nie.

Poza tym sam zapis punktu pierwszego zwiera zbiór kilku pojazdów, a nie tylko jednego - samochodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekmuza
:D Dziękuję za odpowiedż .Pozdrawiam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
10 -cio cyfrowy VIN

 

TO

NIE

JEST

VIN

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.