Skocz do zawartości

Skorodowane numery = złomowanie ?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

download.php?id=8157

 

download.php?id=8158

 

I tu mam prośbę do kolegów diagnostów; Jak widzicie takie skorodowane numery to od razu wysyłajcie do rzeczoznawcy. Jak za rok skoroduje zupełnie to albo pełna mechanoskopia ( ~1000 zł - 2 dni roboty + pisanie opinii ) albo złomowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czemu parę OBT temu nikt nie powiedział właścicielowi że pole numerowe koroduje i żeby wyczyścił i pomalował?

No chyba że właściciel wie lepiej to niech teraz szuka pieniążków.

 

 

co do mechanoskopa - 2 dni roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czemu parę OBT temu nikt nie powiedział właścicielowi że pole numerowe koroduje i żeby wyczyścił i pomalował?
Co z tego, że powiem? Co z tego, że poinformuję jakimi środkami zabezpieczyć? Jak się komuś nie chce, to nic go nie przekona. No chyba, że
złomowanie.
:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr w zależności od sposobu wybicia może być tak ciężko czytelny, że konieczne może być podniesienie kabiny niestety.

Niestety korozja tych nr to standard - nawet bardziej niż w gamie DAILY.

 

Właściciele rzadko tam zaglądają a i na SKP się to nie zdarza za często, więc jest jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wytłumacz mi jakim cudem to auto przeszło ostatnie OBT?

Czy będziesz zaklinał rzeczywistość, że to w ciągu ostatnich miesięcy się stało? 8)

 

A do oceny tego ekspertem być nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do oceny tego ekspertem być nie trzeba.
Niestety trzeba,. Bo co najważniejsze nieraz wystarczy potraktować to miejsce zwykłym odrdzewiaczem (chemią- żadnych papierów ściernych, mechanicznych) i okarze się, że numer jak z fabryki.

 

Tak - trzeba być ekspertem - ale nie takim jak ty co po tym zdjęciu wydają werdykt, gdzie nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro po zdjęciu nic nie widać, to skąd wiesz, że odrdzewiacz wystarczy? :evil:

 

O innej marce bym się nie wypowiadał. O IVECO coś niecoś wiem. Na pewno więcej niż nie jeden Diagnosta, więc jak mogę to pomagam. Zatem możesz mnie uznać za eksperta 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno więcej niż nie jeden Diagnosta, więc jak mogę to pomagam. Zatem możesz mnie uznać za eksperta 8)
No to daleko idące wnioski Pan EKSPERT wyciąga:
Właściciele rzadko tam zaglądają a i na SKP się to nie zdarza za często' date=' więc jest jak jest...[/quote']Rozumiem, że to ma podstawie numeru, sorry marki IVECO.

 

Rozumiem, że jak by zaglądali tam na SKP to by wyglądało to lepiej :evil: od patrzenia :pada:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na SKP to by wyglądało to lepiej

 

To nie wiesz, że ostatnio wszyscy wiedzą lepiej, od na diagnostów, co się dzieje na stacjach i co jest dla stacji lepsze? :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro po zdjęciu nic nie widać, to skąd wiesz, że odrdzewiacz wystarczy? :evil: ...

 

Nie wiem czy odrdzewiacz wystarczy, ale wiem, że to co na zdjęciu to tylko zdjęcie. Natomiast nie wiem czy po zrobieniu zdjęcia, owy diagnosta nie czyścił, skrobał, szlifował, by w omawianym przypadku VIN był czytelny. I czy w ogóle był czytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zmienić kąt padania światła i widzialność numeru się poprawia

W niektórych sytuacjach oczywiście jest to prawdą. Ostatnio przekonałem się o tym szukając numeru w przyczepie Autosan D46B. Zacząłem od miejsca gdzie normalnie się znajduje i ku mojemu zdziwieniu nie było go tam. Po 15 minutach szukania w innych lokalizacjach wróciłem do pierwotnej i akurat led inaczej rzucił światło. Oczom moim ukazał się nr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Po 15 minutach szukania w innych lokalizacjach wróciłem do pierwotnej i akurat led inaczej rzucił światło. Oczom moim ukazał się nr :D

miałem podobnie, D45 i za cholerę nie mogłem znaleźć numeru, diagnosta mi podpowiedział gdzie ma być i znalazłem go przypadkiem przy zachodzącym słońcu + fioletowe światło z latarki.

Po zdarciu farby itp widać go także w ciemnym pomieszczeniu (garaż) przy białym świetle z latarki. Coś jest z tym sztucznym światłem że ułatwia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest z tym sztucznym światłem że ułatwia

To strumień światła, który można skierować pod dowolnym katem aby uzyskać odpowiedni cień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powyższymi wpisami mam prośbę do kolegi, który dokonał takiego wpisu:

 

I tu mam prośbę do kolegów diagnostów; Jak widzicie takie skorodowane numery to od razu wysyłajcie do rzeczoznawcy. Jak za rok skoroduje zupełnie to albo pełna mechanoskopia ( ~1000 zł - 2 dni roboty + pisanie opinii ) albo złomowanie.

 

Otóż kolego - przestań srać we własne gniazdo! Diagności doskonale wiedzą, że takie nr w IVECO to kwestia odrdzewiacza, odpowiedniego oświetlenia czy pory dnia!! Po co te uwagi?? Że niby diagności nie wiedzą jaki jest nr?? Nawet prezes OSDS się tu wypowiedział, a Ty takie brednie wypisujesz! Zastanów się.

Polecam kontakt z użytkownikiem @markes30 - diagnostą-rzeczpoznawcą-członkiem OSDS w jednym! On Ci wytłumaczy jak takie opinie psują wizerunek Diagnostów!!

 

[ Dodano: 21-11-2016, 21:27 ]

Ojej - Przepraszam @markes30... Dopiero teraz zauważyłem, że to TY SAM TO NAPISAŁEŚ :( Przepraszam... Prezes OSDS tak na mnie zadziałał 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wypowiedzi powinno się zawsze czytać z mottem w twoje stopce.

Bywa że nie jestem szczery. Czasem zwyczajnie kłamię. Jestem próżny, pazerny, dbam tylko o swoje cztery litery. Bywam małostkowy, cyniczny i bezduszny - osądzam bez litości, bez serca i miłości. Miewam nieczyste intencje, łamię własne zasad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale @markes - to sam powiedz jak to jest? jakie pojazdy trafiają do Ciebie na nabicie nr?? Bo skarżyłeś się tutaj, że nieco "zaniedbane" :) To w końcu jak? :) Zdecyduj się :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie i wskaż gdzie ja tam pisze o zaniedbanych samochodach ?

" I tu mam prośbę do kolegów diagnostów; Jak widzicie takie skorodowane numery to od razu wysyłajcie do rzeczoznawcy. Jak za rok skoroduje zupełnie to albo pełna mechanoskopia ( ~1000 zł - 2 dni roboty + pisanie opinii ) albo złomowanie. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż kolego - przestań srać we własne gniazdo!
Napiał diagnosta, prezes (wymieniać wszystkich specjalności nie sposób - po prostu fachowiec.

Tylko uważajcie bo może to prowokacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu złomowałem samochód i podczas rozmowy wynikło, że jak pojazd ma nieczytelny Nr VIN lub ramy to nie mogą go przyjąć do złomowania, bo musi potwierdzić zgodność numeru. A jak ma potwierdzić gdy Nr jest skorodowany i nieczytelny, to samo dotyczy Tabliczki identyfikacyjnej, która jest uszkodzona. Czyli coś jak my diagności podczas badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pojazd ma nieczytelny Nr VIN lub ramy to nie mogą go przyjąć do złomowania, bo musi potwierdzić zgodność numeru.

 

3. Przedsiębiorca prowadzący stację demontażu nie wydaje zaświadczenia o przyjęciu niekompletnego pojazdu, jeżeli nie jest możliwe ustalenie cech identyfikacyjnych pojazdu, o których mowa w art. 66 ust. 3a pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z autami z których w wyniku wypadku zostały strzępy,na przykład ?

 

Nabicie nowego numeru - literalnie (jeśli stary został zniszczony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.