Skocz do zawartości

Egzamin teoretyczny 14.12.2016 jakie pytania godz 8 i 13??


stefan8630

Rekomendowane odpowiedzi

No i własnie brak odniesienia się do konkretnego punktu w dziale I załącznika nr 2 przy powypadkach wskazuje na dodatkową robotę po kraksach. Czyli trzeba wszystko na nowo po wypadku/kolizji jeżeli samochodu dotyczy. No bo inaczej tych zapisów nie idzie pokapować. Przy innych dodatkowych badaniach wskazali konkretne punkty z tabelek/tabelki, a przy powypadkowym nie-e! Cały załącznik zapodali. I rób co chcesz... 8/

Już kiedyś ten problem się zaciął i teraz prawdopodobnie też się przytnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie czy ustawodawcy chodziło tylko o pkt.1 i zapomniał tego dodać

I jeszcze jednego zapomniał dodać :)

W dawnym "155" było tak:

 

"2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego,

który uczestniczył w wypadku drogowym,

w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy

nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego ślady

uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje

na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu,

mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa

ruchu drogowego — obejmuje sprawdzenie

i ocenę spełnienia warunków technicznych

dotyczących układów, w których stwierdzono

usterki wymienione w skierowaniu, w sposób

określony w pkt 1—10 działu I załącznika nr 1 do

rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika

nr 4 do rozporządzenia;"

 

Teraz jest tak:

 

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0-10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale 1 załącznika nr 2 do rozporządzenia;

 

No i wyszło jak wyszło.

Jedyna nadzieja to, że może poprawią to przy najbliższej nowelizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie ma co zgadywać tylko zajrzeć do źródła

Owszem racja tylko jak to pisałem wtedy to jakoś nie miałem ochoty już patrzeć do tych dzienników i miałem potem dopisać jeszcze ale zapomniałem...

masz cysternę po wypadku to trzeba sprawdzić czy niema uszkodzeń
to sprawdza inspektor TDT, a Ty masz sprawdzić:

1.4. Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu- Sprawdzenie dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia technicznego, wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego wydanego po terminie wydania skierowania na badanie.

Nie do końca o to mi chodziło ale tak masz rację że to robi tdt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.