Skocz do zawartości

Świeżo po kontroli WK ?


gladki

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sie podzielić informacja pokontrolną z WK.Pan sprawdza wygląd zenetrzny i wewnętrzny stacji:oznaczenie stacji,parking,stanowisko do pomiaru halasu.Z dokumentów są kontrolowane ,karty okresowej kontroli urzadzeń i aktualne świadectwa kalibracji analizatora,przyrządu do hałasu i do spr.ciśnienia w ogumieniu.Z dokumentów dotyczacych przeglądów rejestracyjnych,sprawdzane są :

-zaświadczenia z całego roku (na jakiej podstawie były wystawione i czy są odpowiednie wpisy )

-opłaty CEPIK za cały rok ( czy wpłaty sa regulowane do 10-tego każdego miesiąca)

-rejestr badań technicznych

No i oczywiście ogólne wyposażenie stacji,czy jest tablica informacyjna z aktualnymi przepisami prawnymi (cennik,zakres badań),odpowiednie zezwolenia i uprawnienia.Ja pracuje na podstawowej z rozszerzeniami tak że kontrola trwała ok 2,5 godz.

Oczywiście zalecenia pokontrolne do odbioru w WK w terminie 14 dni ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecenia pokontrolne do odbioru w WK w terminie 14 dni

 

tzn za 14 dni po kontroli wiesz czy wszystko ok?

czy też masz 14 dnia na usunięcie usterek wymienionych w protokole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podobnie, wygląd, dokumenty, certyfikaty, legalizacje, i kontrola pracy diagnostów (auto na przegląd i sprawdzanie czy wykonano wszystkie czynności kontrolne). Protokołu jeszcze nie mam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie byłem ja bo nie wyobrażam sobie zrobić profesjonalnej kontroli stacji i diagnostów w 2,5 godziny.

Poza tym protokół powinien być pozostawiony od razu w przedsiębiorstwie by znany był wynik kontroli. Po to wymyślono laptopy. A jak ich nie ma można pisać na dyskietce korzystając z komputera stacji.

 

Skoro czasami czekamy 3 godziny na przyjazd pojazdu na badanie by ocenić pracę diagnosty jak wykonuje badania, sprawdzić zakres wg nowej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nie to nie możliwe, a kontroluje nie od dzisiaj. Owszem w roku ubiegłym, gdy był inny zakres określony w Prawie o ruchu drogowym a teraz doszły papiery przedsiębiorcy (KRS, NIP, niekaralność, protokoły dozoru technicznego).

 

Owszem wszystko zależy od przygotowania się stacji do kontroli i to ma decydujący wpływ na czas kontroli. Po to stacja dostacje z kilkutygodniowym wyprzedzeniem jakie dokumenty należy przedłożyć i przygotować kserokopie.

 

No jak kontrola trwała 2,5 godz. to ja się nie dziwie że ktoś mówi, że badanie okresowe jest w stanie zrobić w 10 minut. Przykład idzie .... (przy założeniu, że była to kontrola roczna a nie akcyjna). Fakt rozgadałem się, a czasami kontrolujący chce, żeby kontrolowany odniósł inne wrażenie a jest to kontrola akcyjna i sprawdza się zasadność złożonej skargi. Taka może trwać nawet 0,5 godziny.

 

A tak na marginesie przypominam, iż protokół z kontroli stosowany przeze mnie jest ogólnie dostępny. Po to by stacja mogła się przygotować do kontroli. Jest swoboda działalności jest też jawność zakresu kontroli. W końcu zakres jest opublokowany w ustawie. A jak stacja mając wgląd w protokół z lat ubiegłych lub zamieszczony na stronach forum padnie to już sama sobie jest winna, że czytać się nie chciało.

 

Owszem z ostrożności procesowej protokół SKP i ocena diagnosty nie jest aktualizowany po to aby pozostawić sobie pewne kruczki. Ale fundament jest do dyspozycji. :lol:

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=215

 

PS. Swoją wypowiedzią nie zamierzałem oceniać ani stacji ani kontrolującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-zaświadczenia z całego roku (na jakiej podstawie były wystawione i czy są odpowiednie wpisy )

-opłaty CEPIK za cały rok ( czy wpłaty sa regulowane do 10-tego każdego miesiąca)

-rejestr badań technicznych

Mam pytanie:

AD1. Sprawdzano na papierze? I jakie załączniki?

AD2. co sprawdzano - przelewy ?

Ad3. Jak w pierwszym na papierze czy w kompie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

AD1. Sprawdzano na papierze? I jakie załączniki?

AD2. co sprawdzano - przelewy ?

Ad3. Jak w pierwszym na papierze czy w kompie ?

odpowiedż:

1 sprawdzano na papierze i wyrywkowo porównywano je w kompie (np.czy był wpis na jakiej podstawie wystawiasz klientowi zaswiadczenie bo nie mial miejsca na wpis)

2 sprawdzano czy przelewy na CEPIK sa wysyłane do 10 każdego miesiaca

3 tylko papier,ale porównywano z zaswiadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sprawdzano na papierze i wyrywkowo porównywano je w kompie (np.czy był wpis na jakiej podstawie wystawiasz klientowi zaswiadczenie bo nie mial miejsca na wpis)

2 sprawdzano czy przelewy na CEPIK sa wysyłane do 10 każdego miesiaca

3 tylko papier,ale porównywano z zaswiadczeniami.

 

Pytam się bo obawaiłem się takiej odpowiedzi :(

 

Ad.1 Nie ma obowiązku posiadania kopi zaświadczeń na stacji - swoją drogą jakie to ma znaczenie na jakiej podstawie wydano zawiadczenie?

ad.2. Kurcze moja księgowość jest ładny kawełk od stacji - jakies 150 km.

ad.3. Nie ma obowiązku przelewania rejestru na papier.

 

U mnie kontrola z WK przebiegła w poszanowaniu prawa i nikt ani o kopię zaswiadczeń ani o rejestr na papierze nawet nie zapytał.

 

A co na to "nasz" forumowy kontroler Boguś M. ? :)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązku posiadania kopi zaświadczeń na stacji

Ja uważam to za sensowne przyzwyczajenie - kopia u mnie. Jest całe mnóstwo sytuacji (np. kolor długopisu, którym podpisałem zaświadczenie, kolor tuszu itp.) które mogą "uratować życie". O posypaniu się bazy danych nie wspomnę (tu kłania się głupota ludzka "nierobienia" kopii bezpieczeństwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrażam sobie zrobić profesjonalnej kontroli stacji i diagnostów w 2,5 godziny.

U mnie to było ok 4 - 4,5 h

A tak na marginesie przypominam, iż protokół z kontroli stosowany przeze mnie jest ogólnie dostępny.

Ja skorzystałem :D , mój kolega niestety nie :twisted:

kopia u mnie.

Kiedyś robiłem, ale nienadążałem zamawiac segregatorów. Po roku dałem sobie luz. Ale rejestr drukuję co tydzień również na papierze i wpinam w segregator.

O posypaniu się bazy danych nie wspomnę

Posłuchałem dobrej rady i mam jedną płytę na każdy dzień tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrażam sobie zrobić profesjonalnej kontroli stacji i diagnostów w 2,5 godziny

Śmiem sie nie zgodzić z tym 2,5 godz ?

Jeżeli stacja została poinformowana o kontroli że w danym dniu i o danej godzinie zjawi się kontrol i poproszono o przygotowanie takich a takich dokumentów,to dlaczego ktoś ma stwarzac sztuczne problemy,jeżeli wszystko przebiegało bez problemów,jak pan z wk o coś poprosił,miał od ręki wszystko gotowe do wglądu i sprawdzenia. ;)

Z góry przepraszam ale ja to biorę z perpektywy kontrolowanego a nie kontrolującego :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.