Skocz do zawartości

Czy zdał ktoś opisówkę 01.02.2017 i udzieli odpowiedzi


stefan8630

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy ktoś kto zdał egzamin z części opisowej mógłby udzielić pełnej i precyzyjnej odpowiedzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem po egzaminie teoretycznym, ja byłem na godz 13.30. Udało się zdać, pytanie opisowe brzmiało tak (może nie do końca słowo w słowo): Podaj szczegółowy zakres i dobór kryteriów oceny w przypadku wykonania dodatkowego badania technicznego pojazdu kategorii O4 przeznaczonego do przewozu materiałów niebezpiecznych jako pojazd AT. Napisałem co to jest O4,następnie z Dz.U. 776 zakres badania czyli pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz pkt 6 działu I załącznika nr 2, dodatkowo ADR cz. 9 wymagania dotyczące konstrukcji pojazdów-co ma mieć pojazd AT pamiętając jednocześnie że to przyczepa pow. 10t, więc zwalniacz i ogranicznik prędkości nie dotyczy, co napisałem i tyle. Na godz. 8.30 było bardzo podobne pytanie tylko dotyczące kat N2 i pojazdu EXII. Życzę wszystkim powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za precyzyjna odpowiedź i przytoczenie pytania jakie było.

Dziwne jest bo ktoś pisał że jednym z pytań opisowych było opisać szczegółowo działanie, budowę ogranicznika prędkości. Czyżby pytania opisowe różniły się między sobą w zależności od miasta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wszyscy i wszędzie o dane godzinie mają to samo pytanie opisowe, choć słyszałem też że poprawiający mają inne testy. Z rozmowy na po egzaminie wynikało że pytanie opisowe było jedno. Ja podałem pytanie z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwalniacz i jego wymóg w przyczepach budzi moje wątpliwości.

"Stosowanie zwalniacza jest wymagane przepisami prawnymi obowiązującymi w krajach Unii Europejskiej, nakazującymi, by w autobusach o dopuszczalnym ciężarze powyżej 5,5 t i innych pojazdach samochodowych i przyczepach o dopuszczalnym ciężarze powyżej 9 t - poza hamulcem zasadniczym i postojowym - możliwe jest korzystanie z tak zwanego hamulca silnikowego (działającego na zasadzie dławienia wydechu silnika) lub innego urządzenia o równorzędnym skutku działania. Właśnie takim urządzeniem o równorzędnym działaniu jest zwalniacz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwalniacz i jego wymóg w przyczepach budzi moje wątpliwości

Moje też. Możesz podać źródło tej ciekawej informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nesiasps przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem. Zapoznaj się z częścią 9 ADR, i nie mieszaj do tego autobusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.