Skocz do zawartości

Egzaminy - pytania początkującego


GTR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się w czerwcu do odbycia szkolenia potrzebnego do uzyskania uprawnień diagnosty samochodowego.

 

Proszę o informację, generalnie gdybym w czerwcu zrobił kurs, potem jest przerwa wakacyjna (lipiec - sierpień) a potem egzaminy odbywają się w każdym miesiącu?

Tzn jak bywało wcześniej?, był egzamin w październiku, potem listopadzie, potem w grudniu itp? czy może jest co dwa miesiące?

 

Jeśli zdam teorie, a nie zdam praktyki to powtarzam samą praktykę? (jak na prawo jazdy?).

 

Wyczytałem, że zdaje się również jeden temat np bus 100km/h, a potem np powtarza się tylko lpg?

Jak to jest dokładnie?

Przepraszam, za może głupie pytania, ale zupełnie nie mam wiedzy na ten temat, prosiłbym o rozjaśnienie sytuacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa z egzaminami prawdopodobnie będzie tylko w sierpniu.

Harmonogram wygląda następująco

http://www.tdt.pl/badania-techniczne-pojazdow/egzaminowanie-diagnostow/komunikaty-o-terminach-egzaminow.html

, ale musisz przyjąć że przerwy między egzaminami będziesz miał co miesiąc/półtora z uwagi na kolejki (pod warunkiem że się do razu po egzaminie będziesz zapisywał na kolejny).

 

Osobno masz egzamin teoretyczny i praktyczny

Teoria składa się z 3 modułów

I - podstawa

II- pytania tematyczne ( 4 działy )

III- pytanie opisowe

Jak zdasz podstawę a nie zdasz którejś części z modułu II lub modułu III to masz pół roku na zaliczenie pozostałych części. Jak nie wyrobisz się w pół roku to całą teorię robisz od nowa łącznie z podstawą. Jak zdasz moduł II i III a nie zdasz I to nie zdałeś nic.

Jak zaliczysz teorię to masz pół roku na zdanie praktycznego , jeśli tego nie zrobisz to wszystko łącznie z teorią od początku :razz:

 

Czas na teorię liczy się od zdania modułu I czyli podstawy

Czes na praktykę liczy się od dnia zdania ostatniej części z egzaminu teoretycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli zaczniesz kurs w czerwcu, to przed sierpniem raczej go nie skończysz. więc na razie z przerwą egzaminacyjna możesz dać sobie spokój.

 

...

Jeśli zdam teorie, a nie zdam praktyki to powtarzam samą praktykę? (jak na prawo jazdy?).

 

Wyczytałem, że zdaje się również jeden temat np bus 100km/h, a potem np powtarza się tylko lpg?

Jak to jest dokładnie?

Przepraszam, za może głupie pytania, ale zupełnie nie mam wiedzy na ten temat, prosiłbym o rozjaśnienie sytuacji....

Akurat na te pytania odpowiedzi uzyskasz na kursie. Przynajmniej powinieneś uzyskać.

Ja, przystępując do kursu, nawet nie wiedziałem, że są jakieś moduły i zalicza się je niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , mam również pytanie proszę was o informację czy jak zapłaciłem 270zł za egzamin teoretyczny następnie nie zaliczyłem ADR i Opisówki to zapłaciłem 260zł za poprawę tych części , natomiast teraz chcę wysłać wniosek na praktyczny to jaka opłatę znowu muszę wpłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówcę. Teraz nie płacisz za praktyczny, bo pierwszy masz "w cenie" teoretycznego. Ewentualny kolejny egzamin będzie Cię kosztował 130pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. W październiku rozpoczynam kurs. Czy ktoś może mi podpowiedzieć na co zwrócić szczególnie uwagę i czy faktycznie egzaminy sa bardzo ciężkie. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w życiu. Łatwo nie jest. Każda praca jest ciezka. W myśl zasady za darmo nic nie ma to przedewszystkim dużo przed Tobą nauki przepisów prawnych. Zacznij już teraz oswajac się materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.