Skocz do zawartości

Adnotacja pojazd przebudowany do ruchu prawostronnego.


Pozio

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjeżdża klient z takimi adnotacjami :

http://imgur.com/a/vCpnu

 

Sam przełożył E60 w garażu. Twierdzi że nie było przy całej procedurze rzeczoznawcy. Jakie badanie wykonał diagnosta, że na jego podstawie uzyskał taki wpis? Sory ale nie wiem I nie mogę znaleźć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    8

  • cezary

    7

  • michal_k

    6

  • Pozio

    5

Jakie badanie wykonał diagnosta, że na jego podstawie uzyskał taki wpis?

 

ale co chcesz znaleźć na forum? przyjechał na obt to sprawdzasz czy spełnia warunki i jeżeli tak to P jeżeli nie to N, jeżeli masz wątpliwości to do rzeczoznawcy, ja bym tak postąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza adnotacja to poprzedni stan prawny. W obecnym obowiązuje to co poniżej i diagnosta mógł ten fakt odnotować w zaświadczeniu jeśli miał poprzednią adnotację w DR na OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ten samochód był w 2016 roku sprowadzony do Polski. Przeszedł okresowe badanie przed pierwszą rejestracją. W czasie tego badania diagnosta stwierdził że pojazd jest po przekładce i z tego powodu jest wpis "kierownica po prawej stronie" co na owy czas było wpisem prawidłowym ( Dz.U poz 670 z dnia 21 kwietnia 2015 r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było zarejestrowane jako z kierownicą po prawej stronie. Człowiek jeździł parę mies. Potem przełożył w garażu. I dalej nie wiem jak przyjechał sobie na badanie już przełożony i diagnosta wychodzi patrzy że to był anglik, a już nie jest, to robi OBT i w uwagach daje że przystosowany do ruchu prawostronnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta wychodzi patrzy że to był anglik, a już nie jest, to robi OBT i w uwagach daje że przystosowany do ruchu prawostronnego?

 

ale co tu jest niezrozumiałe, poprzedni diagnosta tak postąpił i to jego problem, Ty masz zrobić to poprawnie według Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie badanie wykonał diagnosta, że na jego podstawie uzyskał taki wpis?

 

Badanie dodatkowe z opisem zmian. Opisał, że kierownica została przełożona, co spowodowało zmianę danych w DR (inna adnotacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie badanie wykonał diagnosta, że na jego podstawie uzyskał taki wpis?

 

Badanie dodatkowe z opisem zmian. Opisał, że kierownica została przełożona, co spowodowało zmianę danych w DR (inna adnotacja).

 

Jaka opłatę się pobiera prz takim badaniu. Poz cennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka opłatę się pobiera prz takim badaniu.

 

Taką jak za każde inne zmiany konstrukcyjne (82 zł). Większość diagnostów dolicza jeszcze opłatę za okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie dodatkowe z opisem zmian, co spowodowało zmianę danych w DR (inna adnotacja).

 

poproszę o info - za ile takie badanie i pod jaką pozycją, przepraszam, że tak obcesowo proszę ale zanim ja znajdę Ty pewnie podasz z pamięci, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

82 zł

 

tak to i ja wiem, że dodatkowe zk, było tylko dodatkowe i już pomyślałem, że jestem w tyle i jest jakieś inne dodatkowe ale jest 32 st. C, może być zaćma w głowie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

82 zł

 

tak to i ja wiem, że dodatkowe zk, było tylko dodatkowe i już pomyślałem, że jestem w tyle i jest jakieś inne dodatkowe ale jest 32 st. C, może być zaćma w głowie. :D

 

Dokładnie o to mi chodzi tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wczoraj kolega miał podobnie BMW na OBT z adnotacją w DR a kierownica po prawej str,

Kierownica została przełożona na lewą stronę."prawdopodobnie w stodole" On stwierdził że wynik pozytywny adnotacja w zaświadczeniu, klient idzie wyprostować do WK i dopiero pieczątka do DR.

Wg mnie powinno zrobić się zmiany konstrukcyjne bo to jest ingerencja w mechanizmy pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że adnotacje o położeniu kierownicy ewoluowały trochę.

Na dzisiaj coś takiego w przepisach stoi:

zg)7

„KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE” –

w przypadku pojazdu konstrukcyjnie przystosowanego do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu) albo:

 

„POJAZD PRZEBUDOWANY DO RUCHU PRAWOSTRONNEGO” –

w przypadku pojazdu konstrukcyjnie przystosowanego do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu), który został następnie przebudowany i przystosowany do ruchu prawostronnego (z kierownicą umieszczoną po lewej stronie pojazdu)

– dotyczy pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego, rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

Powstaje pytanie czy przełożenie kiery w samochodzie powoduje zmianę danych zawartych w dowodzie, żeby od razu robić badanie zwane 'konstrukcyjnymi zmianami'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by wyprostować niezgodność danych na badaniu okresowym w tym wypadku ?
Jeżeli data dokonania wpisu jest sprzed zmiany tych nieszczęsnych adnotacji, to nie ma żadnej niezgodności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta zmiana chyba dość szybko została wprowadzona, więc większe prawdopodobieństwo niezgodności danych.

Ale oczywiście masz rację, bo o tym zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje pytanie czy przełożenie kiery w samochodzie powoduje zmianę danych zawartych w dowodzie

 

Oczywiście że tak. Zmienia się adnotacja „KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE” na „POJAZD PRZEBUDOWANY DO RUCHU PRAWOSTRONNEGO”.

 

Należy jednak ustalić kiedy adnotacja się pojawiła w DR, bo może się okazać, że była wpisana dla pojazdu już po przekładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas WK cofa gościa na SKP jeżeli pojazd był zarejestrowany w UK i nie ma jednej z tych uwag w zaświadczeniu. Ma być jedna z nich ale przecież tam też mają zarejestrowane "normalne" samochody. Dla mnie absurd ale tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta ma obowiązek wpisać w zaświadczeniu jedynie adnotację o kierownicy z prawe

tak jest, byłem kiedyś nadgorliwy i wpisałem w samochodzie sprowadzonym z Anglii ale fabrycznie z kierownicą po lewej, "pojazd z kierownicą po lewej stronie" i musiałem poprawić - taki wpis niedozwolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem poprawić - taki wpis niedozwolony

Dlaczego niedozwolony? Jeżeli znajdował się w uwagach zaświadczenia to nic w tym złego nie było (może poza nadgorliwością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.