Skocz do zawartości

Nowy ciągnik siodłowy badanie ADR


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy szykuje mi się badanie ADR nowego ciągnika siodłowego w związku z tym że dawno nie robiłem takiego badania mam kilka pytań żeby nie zrobić jakiegoś zonka. Pacjent to Iveco Stralis nowy dopiero zarejestrowany. Wg Świadectwa zgodności WE pojazd kompletny w pkt.50 homologacja typu zgodne z wymogami AT, EXII, EX III, FL, OX. Moje 1.pytanie czy ciągnik może być zgodny z tymi kategoriami, 2.pytanie rozumiem że wołamy zaświadczenie na ABS, zwalniacz, ogrzewacz kabiny (z wypisanymi typami i kategoriami), 3.pytanie w zaświadczeniu z badania w cz. I wykreślamy MEMU, w cz. II termin OBT przepisujemy z DR, w cz. V pkt.5 - jednostka badawcza co wpisać, 4.pytanie czy na TZ musi mieć wypisane kategorie czy wystarczy świadectwo zgodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 może , 2 tak , 3 tak chociaż to klient ma powiedzieć na co mu ten ADR , jednostka badawcza z papierów wynika albo brak , 4 tak o ile zostało to zrobione jeszcze w fabryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dla nowych ciągników i nie ukrywam, że z perturbacjami robiłem. No ale koniec końców finał był taki, że dla ciągników porejestrowanych czasowo, a więc dokumentem było PC, które jak wiadomo nie zawiera terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, dlatego wszystko odbyło się na zasadzie badania okresowego plus dodatkowego ADR. Oczywiście całą procedurę ustalono z TDT jak i płatnikiem/klientem. I wyszło.

Na dole przykładowe zaświadczenie ADR:

Acha! Na IVECO nie zlokalizowałem (nigdy :x) takiej plakietki jak SCANIA klei:

5ae1a7e69ebba_SCANIAplakietkaADR.gif.f20db1e23ba929bed7acb0a4621ee8c5.gif

5ae1a7e6c16ee_ZawiadczenieADR-SKP.thumb.gif.3498df7dc6240ab959631e39d897717f.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze przy takich polemikach można do dna beczkę soli wylizać, a i tak sprawa nie zostanie rozwikłana, czy w Pozwoleniu Czasowym ma miejsce taki skrót, taka adnotacja jak termin badania. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak: klient ma świadectwo zgodności WE pojazdy kompletne, PC z wpisanym w adnotacjach terminem następnego OBT, oświadczenie z IVECO Polska że pojazd posiada wyposażenie zgodne z regulaminem 105 UNECE dla klas EX/II, EX/III, FL, OX, AT i tam wypunktowane które pkt. spełnia (9.2 itd.), oraz wpisane że fabryczne wyposażenie ABS, zwalniacz są zgodne z regulaminem 13 EKG/ONZ. Na razie jeszcze nie podjechał bo jest na doposażaniu w gaśnice i inne. Zobaczymy co dalej jak dotrze do nas.

 

[ Dodano: 11-07-2017, 15:37 ]

No i długo nie musiałem czekać właśnie podjechał. Panowie pytanie: - główny wyłącznik prądu przy akumulatorach rozłączany elektrycznie przyciskiem z kabiny czy spełnia wymagania 9.2.2.3.1 oraz ogrzewanie postojowe programowane wymogi 9.2.4.7.6 czy dotyczy wg daty rejestracji czy nowych, na ogrzewaniu naklejka E1 10R-041516 i 122R000025.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście! :ok

Te ciągniki nie tylko na PL ale i na całą Unię i nie wiadomo gdzie jeszcze zgodnie z umową ADR są wyposażane, a jak wiadomo umowa jest jedna. ;-)

 

No i coś mi się zdaje, że jeszcze jeden forumowy gagatek miał do czynienie w podobnej adeerowsko-ivecowskiej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod ten temat z pytaniem nowy ciągnik siodłowy Man tachograf fabryczny EX brak legalizacji jest aby naklejka fabryczna czy do badania ADR ma mieć legalizację czy nie. Poprosiłem klienta żeby zrobił legalizację a on upiera się że robił niedawno w innym i nie musiał mieć legalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu ma mieć legalizację. Badanie dodatkowe wykonujemy na podstawie DR/PC i tablic rejestracyjnych. A te tablice muszą być wpisane do TACHO tak samo jak numer VIN. Niech klient zrobi wydruk z TACHO z numerem rejestracyjnym, jak już tak cwaniakuje.

 

:arrow:https://www.experto24.pl/transport/inspekcja-transportu-drogowego/ponowna-legalizacja-tachografu-przed-ustawowym-terminem.html#.WWXdeITyiUk

--------------------------------------------------------------------------------------

 

A to jako ciekawostka z ustawy o systemie tachografów cyfrowych:

10. Stawka godzinowa za czas pracy pracownika administracji miar nie może być wyższa niż 350 zł.
8/:faint::medit:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tachograf fabryczny EX brak legalizacji

Jeżeli jest zainstalowany tachograf, to ma być zalegalizowany (7.9.e - 776). A w przypadku badania ADR, jeżeli co do zasady jest wymagany, to we ogóle nie ma o czym rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cep" podaje termin następnego badania

Pojazdu zarejestrowanego 2-3 dni temu na pewno nie znajdziesz w CEP-ie.

Miałem pojazd nowy rej. dzień wcześniej i już był w CEP-ie (może miałem szczęście ).

----

Od 1.07. wypadaja OX , wiecie coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na swoje puszczone ze stacji dwa dni temu i jeszcze ich nie ma.

 

Wysłane 17.07 i już są :-)

 

".........17.07.2017 Badanie techniczne (ważne do 17.07.2018)

 

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 244 627 km

 

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)

 

19.07.2017 19:45:12 Wygenerowanie raportu.........."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje badanie wykonane 17 lipca, a przesłane 18 lipca dopiero dzisiaj w historii się pokazało.

Szkoda tylko, że przebieg pozostał ubiegłoroczny. Jak tak to ma funkcjonować, to ja tego całego cepiku i aplikacji do niego nie kapuję. :?

A może te dane w historiipeel się pokazały za sprawą WK, które to dowód (może) wydało?

No sam nie wiem... zadzwonię potem czy klient zgłosił się po dowodzik i czy oni informują CEPiK/historiępeel o takich sprawach.

--------------------------------------------------------------

No i po telefonach dowiedziałem się tyle, że z policji do WK dowód jeszcze nie dotarł.

Czyli to co w historiipeel, to moja/stacji/oprogramowania sprawka!

--------------------------------------------------------------

Uuu... zapowiada się grubsza aferka. Sprawdziłem kilkadziesiąt badań wysłanych z tej stacji przy pomocy jakiegoś programu/aplikacji i lipa odkąd stacja działa (kwiecień), bo terminy badań przechodzą i historiapeel wyświetla stan aktualny, a przebiegi zostają po staremu z poprzedniego badania. :x

5ae1a7ef77a47_CEPiKprzebieg.gif.fdb0e1ea91b98052478665b297994996.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mogę tlko się domyślać, że jego początki były odgapiane z oprogramowania tej niemieckiej organizacji co to ma w Polsce patronaty nad stacjami. No ale to tylko moje domysły. Nazwę na PW Ci zapodałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.