Skocz do zawartości

Nowe auto


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

- taka, jak się ustawę przewali:

c) pkt 39 otrzymuje brzmienie:

„39) pojazd zabytkowy – pojazd, który spełnia łącznie następujące warunki:

1) jest wpisany, na podstawie odrębnych przepisów, do inwentarza muzealiów albo do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków:

2) ma co najmniej 30 lat;

3) jego typ nie jest już produkowany;

4) nie dokonano w nim zasadniczych zmian konstrukcyjnych;”,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    20

  • sad_madman

    8

  • Paprock

    5

  • Mecher

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też tak uważam Danielu.

Dlatego nie rozumiem tych wielkich zdziwień, że się nie da itd...

 

Niektórzy Koledzy to chyba w ogóle realiów nie znają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realia są takie, że narzekacie na diagnostów, którzy niewłaściwie wykonują swoje obowiązki (stemplarze, przeglądy po znajomości itp.) ale jak pojawia się inna dziedzina życia gdzie możecie coś przykombinować to określacie siebie jako "zaradni".

Mnie byłoby wstyd jeździć autem na żółtych tablicach w sytuacji gdy auto nie byłoby tego godne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na mobile.de może takim Volvo S60 jeździł Robert Lewandowski, Angela, Helmut Kohl albo inny celebryta/ artysta i bez problemu konserwator wpisze do rejestru zabytków bez żadnego naginania i kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jeszcze kupę zrobił w tym samochodzie i tapicerka niedoprana, to na bank nadaje się na centralny totem do comiesięcznego gusłowania...

 

Pogodnej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realia są takie, że narzekacie na diagnostów, którzy niewłaściwie wykonują swoje obowiązki (stemplarze, przeglądy po znajomości itp.) ale jak pojawia się inna dziedzina życia gdzie możecie coś przykombinować to określacie siebie jako "zaradni".

Mnie byłoby wstyd jeździć autem na żółtych tablicach w sytuacji gdy auto nie byłoby tego godne.

 

To trochę nie tak. Nieprzestrzeganie, łamanie czy naginanie prawa jest czymś złym, natomiast korzystanie z luk w prawie jest jak najbardziej OK, choć czasem bywa to nieetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto niegodne??

 

To ja proponuję spojrzeć na DAILY 50 jako 10-12 paletowa chłodnia z windą i agregatem z homologacją na 3,5t... A jakoś instytuty i władze homologacyjne pchają to jak leci i nikt nie mówi, że niegodne :evil:

 

Tym Volvo podobno Merkelówna podwoziła Lewego na pogrzeb Helmuta Kohla. To mamy takie trzy w jednym ;)

Bo i metody, żeby przerejestrowując pojazd zarejestrować na zabytek są TRZY - a nie tylko ta jedna o której pisze markes.

I ja już się dowiedziałem w moim WK, że w przypadku tego egzemplarza dostanę tablice zabytkowe bez żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy dotychczasowy DR i umowa. O!

 

Jednym słowem wymyślacie Panowie, a realiów nie znacie... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja już się dowiedziałem w moim WK, że w przypadku tego egzemplarza dostanę tablice zabytkowe bez żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy dotychczasowy DR i umowa. O!
Dawaj na pw, bo mam motocykiel do zarejestrowania na żółte 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto niegodne??

Niegodne i tyle... Nie ma nic w nim specjalnego ani wyjątkowego.

 

To ja proponuję spojrzeć na DAILY 50 jako 10-12 paletowa chłodnia z windą i agregatem z homologacją na 3,5t... A jakoś instytuty i władze homologacyjne pchają to jak leci i nikt nie mówi, że niegodne :evil:

Nie wiem co Cię spotkało, że cały czas narzekasz na branżę "homologacyjną"... Instytuty nie są po to aby weryfikować czy kierowca przeładuje pojazd. Od tego są inne służby.

Idąc Twoim tokiem myślenia to trzeba zakładać ograniczniki prędkości w osobówkach skoro i tak są ograniczenia prędkości.

 

Jednym słowem wymyślacie Panowie, a realiów nie znacie... 8)

Które WK ?

 

To trochę nie tak. Nieprzestrzeganie, łamanie czy naginanie prawa jest czymś złym, natomiast korzystanie z luk w prawie jest jak najbardziej OK, choć czasem bywa to nieetyczne.

Jako "luka" określicie sytuację gdy jeden WK umożliwia coś podczas gdy drugi odmawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "luka" określicie sytuację gdy jeden WK umożliwia coś podczas gdy drugi odmawia ?
Każdy WK, w sytuacji o której pisał blakop zarejestruje zabytek, tylko trzeba się więcej nachodzić. Czasem i po sądach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie mi o opisywany przypadek, gdzie zabytek ma być zabytkiem bardziej na zasadzie zachciewajki niż zabytkiem z racji zabytku!

Czyli chcę z Volvo zabytka bo chcę, a jak nie-e to do sądu pójdę.

To może tak wszystko porejestrować na zabytki i problem badań sam się rozwiąże pogrążając jeszcze system obowiązkowych ubezpieczeń.

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka ciężarówka z ładownością 300 kg nie jest śmieszna, tak? I wszystko jest zgodnie z prawem...

 

Ale pokazane na wstępie volvo jako zabytek (w zgodzie z prawem!) godziło by już w zdrowy rozsądek?

 

No to chyba mamy różne pojęcie zdrowego rozsądku...

 

Każdy WK, w sytuacji o której pisał blakop zarejestruje zabytek,

 

Dokładnie. Gwarantuje Wam, że każdy WK w tym kraju zarejestruje Wam to auto jako zabytek. I wystarczy, że przedstawicie dotychczasowy DR plus umowę. Bez żadnych dodatkowych dokumentów i formalności.

 

Czy wiecie dlaczego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka ciężarówka z ładownością 300 kg nie jest śmieszna, tak? I wszystko jest zgodnie z prawem...

A co chciałbyś z tym zrobić ? Narzucić, że każdy m^2 przestrzeni ładunkowej musi mieć możliwość przewozu konkretnej masy ładunku ? Co w przypadku gdy rzeczywiście są przewożone są lekkie rzeczy ?

 

Jeżeli byłoby więcej kontroli drogowych + wyższe kary to wtedy popyt na takie auta zdecydowanie spadłby.

 

Dokładnie. Gwarantuje Wam, że każdy WK w tym kraju zarejestruje Wam to auto jako zabytek.

Da radę w gazie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku gdy rzeczywiście są przewożone są lekkie rzeczy ?

 

Tak tak - pojazd do przewozu styropianu - podstawowy argument mataczy od homologacji :evil:

 

A co do gazu - być może to volvo jest i na gaz... Tego nie wiem. Przeszkoda to na pewno nie jest...

 

Ale żeby się wypowiadać na takie kwestie trzeba najpierw znać regulacje prawne na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaraz Cię kolega od homo zaatakuje, że takie pojazdy też są!! :evil:

 

Ale wróćmy do tematu i mojego ostatniego pytania. 8)

Bo widzę, że nie do końca wyczuliście mój wybieg... Wydawało mi się jakże oczywisty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

volvo jest i na gaz...

jak ten :?:

 

IMG_1104.jpg

 

Holz wurde durch fossile Brennstoffe als Kraftstoff in Fahrzeugen ersetzt, aber es ist nicht ganz verschwunden. Johns zwanzig Jahre alter Volvo 240 bringt die Zeit zurück, als tausende von europäischen Neuwagen mit Holz-Gas fuhren. Es scheint fast wie Zauberei, dass man nur mit Holz eine Höchstgeschwindigkeit von 120 km/h erreichen kann. Der Kraftstoffverbrauch beträgt ungefähr 30 Kilo Holz für 100 Kilometer, was gleichzeitig auch einer Füllung entspricht. Mit dem Rücksitz voller Säcke Holz beträgt die erreichbare Gesamtstrecke ungefähr 400 Kilometer.

 

http://www.skandix.de/de/aktuell/volvo-240-faehrt-mit-holzgas/1058/

Drewno zostało zastąpione przez paliwa kopalne jako paliwo w pojazdach, ale to nie jest całkowicie zniknął. Johns dwadzieścia lat Volvo 240 przywraca czas jechał jak tysiące nowej europejskiej samochód z gazem drzewnym. To wydaje się prawie jak magia, że ​​można osiągnąć maksymalną prędkość 120 km / h, z drewna. Zużycie paliwa wynosi około 30 kg z drewna do 100 km, w tym samym czasie również odpowiada napełniania. Z tylnego siedzenia pełne torby z drewna, osiągalna całkowita odległość wynosi około 400 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to auto będzie za stare przecież! Ja bym chciał żeby już teraz miało żółte blachy. Co - uważacie, że to niemożliwe?
Ale ma mieć tylko żółte blachy czy również wpis w adnotacjach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.