Skocz do zawartości

Nowe auto


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak - pojazd do przewozu styropianu - podstawowy argument mataczy od homologacji :evil:

Nie wiem co Ty się tak na te homologacje uwziąłeś... Jakie wg Ciebie miałoby być kryterium przydziału dopuszczalnej ładowności do pojazdu ?

 

jak ten :?:

Ja nie rozumiem tej dziennikarskie fascynacji tymi "wynalazkami". Przecież to już kiedyś było ale takie rozwiązania miały za dużo wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    20

  • sad_madman

    8

  • Paprock

    5

  • Mecher

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jakie wg Ciebie miałoby być kryterium przydziału dopuszczalnej ładowności do pojazdu ?

 

Wystarczyłby zdrowy rozsądek.

 

A jakie miałyby być kryteria uznania pojazdu za zabytkowy?

:D

 

Jacdiag - czy widziałeś na zdjęciu, aby pojazd o którym mowa miał takie urządzenie?

Ja pytam poważnie - czy ten pojazd można bez problemu zarejestrować na zabytek i jak i proszę o poważne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma mieć tylko żółte blachy czy również wpis w adnotacjach?

 

Jeśli będzie miał żółte to musi mieć również wpis w adnotacjach. Nie ma takiej opcji żeby pojazd zabytkowy nie miał wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa PoRD:

39) pojazd zabytkowy – pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazd wpisany do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

Z powyższego wynika, że mamy 2 możliwości ( z podzbiorami):

1. Przekonać konserwatora zabytków aby wpisał nasz pojazd do rejestru zabytków

lub

2. Założyć muzeum i wpisać go samodzielnie do inwentarza muzealiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym Volvo podobno Merkelówna podwoziła Lewego na pogrzeb Helmuta Kohla. To mamy takie trzy w jednym ;)

Bo i metody, żeby przerejestrowując pojazd zarejestrować na zabytek są TRZY - a nie tylko ta jedna o której pisze markes.

I ja już się dowiedziałem w moim WK, że w przypadku tego egzemplarza dostanę tablice zabytkowe bez żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy dotychczasowy DR i umowa

Ale to chyba trzeba by jakoś udokumentować że Merkelówna puściła bąka w tym samochodzie i co z badaniem zgodności? Wiem jadę na OSKP i robię ale to będzie więcej papierów niż umowa i DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie będzie.

W WK pokazuję tylko dotychczasowy DR i umowę. Kompletnie nic więcej, a i tak w tym konkretnym przypadku dostanę żółte blachy przerejestrowując pojazd w swoim WK.

 

Naprawdę nikt z Was nie rozumie dlaczego? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłby zdrowy rozsądek.

Czyli jak widzisz to zapisane w przepisach ?

 

A jakie miałyby być kryteria uznania pojazdu za zabytkowy?

:D

Są podawane przez konserwatorów zabytków. Nie znalazłem podstawy prawnej ale mniej więcej na terenie całego kraju wymagania podają zbliżone.

 

Naprawdę nikt z Was nie rozumie dlaczego? 8)

To jest jakiś typ konkursu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są podawane przez konserwatorów zabytków. Nie znalazłem podstawy prawnej ale mniej więcej na terenie całego kraju wymagania podają zbliżone.

 

No właśnie. W całym kraju wystarczy, że pojazd jest wpisany do rejestru muzealiów dowolnego muzeum i jest zabytkiem. Nikt nie ma prawa tego weryfikować i sprawdzać, ani zastanawiać się czy to logiczne. Tak jest i już. A że to "legalny przekręt" taki sam jak zbajerowana chłodnia na iveco daily 3,5y to już inna sprawa.

 

I zapewne w przypadku tego auta tak dokładnie jest...

 

A oto i rozwiązanie konkursu. Proszę jeszcze raz spojrzeć uważnie na zdjęcie 8)

 

c39ywu2kabuv_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak wyszło ciekawiej :)

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi - oczywiście nie jestem zainteresowany tym autem, ale autentycznie nie byłem pewien rocznika i dziękuję tym, którzy na rocznik mnie naprowadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.