Skocz do zawartości
jarek1

CZYTNIK KODÓW D.R

Rekomendowane odpowiedzi

jarek1

Koledzy mam zamiar zakupić czytnik kodów do D.R ktoś ma jakieś namiary?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aboz

Tylko po co, skoro po 13 listopada dane ściągniesz z CEPIK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wiesław

Firma NORCOM ,świetna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarek1

Ściągniesz z CEPIKU ale wolał bym z dowodu bo w cepiku nie wiem czy będą bez błędów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aboz

W CEP-ie masz te same dane co w dowodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mecher

Albo w DR więcej błędów np przy jego wymianie zrobionych ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
Albo w DR więcej błędów

Biorąc poprawkę na różne dziwne wpisy w uwagach DR jak np.: poprawna ilość miejsc..., czy poprawny nr VIN ... to czytnik często wprowadza w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
to czytnik często wprowadza w błąd.

zbyt często,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Cepik cepikiem, a czytnik czytnikiem.

To, że 'ściągnę dane z cepiku' nie oznacza jeszcze wcale, że będzie to błyskawiczne, krótkotrwałe.

Jak będę musiał cały VIN z palca wklepywać, no to dziękuję bardzo, jednak wygodniej, szybciej i pewniej korzystać z czytnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
markes30
Jak będę musiał cały VIN z palca wklepywać, no to dziękuję bardzo

W zarejestrowanym w RP nie będziesz musiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

A z zagranicznego nie zawsze VIN czytnikiem strzelisz.

Poza tym tak jak aboz napisał - w DR jest tylko i wyłącznie to, co w CEP i nawet jak są błędy to są tu i tu.

Czytnik obecnie jak dla mnie niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Na zagraniczniaki jest przewidziana inna procedura; najpierw wklepać, a następnie pobrać.

Zobaczymy, czas pokaże ile i jakich danych trzeba będzie użyć do pobrania auta z bazy.

Za czytnikiem przemawia nieomylność. Natomiast ja ze swoją techniką klikania nie przewiduję czegoś takiego!. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Czytnikiem możesz odczytać nr VIN chociażby z Niemieckiego "briefu" zamiast klepać 17 znaków. Nr jest zakodowany w kodzie kreskowym na drugiej części. Wystarczy go zeskanować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aboz

blakop, tego to nie skumałem. Ciekawe czy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

W WK działało :) Mało kto o tym wie. To fakt :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
w DR jest tylko i wyłącznie to, co w CEP i nawet jak są błędy to są tu i tu

Z tą różnicą, że w DR poprawne dane bywają w uwagach :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

I wtedy lepiej zassać dane z CEP niż z DR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539

Dokładnie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski

Największym problemem jest, Panowie, nakładany z dniem 13/11 obowiązek porównywanie danych z DR z danymi z CEP i konieczność ew. powiadamiania o niezgodnościach Administratora CEP (vide projekt Rozporządzenia).

Czytnik DR nie jest może idealnym narzędziem pracy - ok, dane zassiemy przecież z CEP, po podaniu VIN-u lub kombinacji pól związanych z numerem rejestracyjnym, marką czy datą pierwszej rejestracji - ale może baaaardzo pomóc w tej kwestii ... Program zrobi to z automatu, o ile oczywiście będzie miał dostęp do wszystkich danych z DR.

A błędy w CEP mają prawo zaistnieć.

Osobnym problemem mogą być pomyłki przy wyszukiwaniu pojazdu / wpisywaniu nr VIN. WOL i W0L wyglądają dość podobnie - a to jednak inne znaki i numery ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aboz

Norbert Jezierski, a w jaki sposób wykorzystanie czytnika pomoże w porównaniu danych w DR z CEP? Bo jesli to ma wyglądać tak, że sobie wyświetlę zawartość kodu Aztec i będę wzrokowo porównywał zapisane w nim dane z danymi pobranymi z CEP, to mija się to z celem. Łatwiej będzie to zrobić trzymając DR w ręce. No chyba, że np. wasze oprogramowanie zestawi jedne parametry obok drugich i będzie widać gołym okiem różnice.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaamil_

aboz, może program sam wychwyci różnice między DR a CEP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aboz

Dlatego pytam u źródła, bo jeśli ekipa Norberta ułatwi w ten sposób pracę diagnostom, to czytnik jest jak najbardziej na miejscu. Z tego co wiem Patronat nie będzie miał takiej opcji, ale jeszcze nie wszystko przejrzałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
markes30
Z tego co wiem Patronat nie będzie miał takiej opcji, ale jeszcze nie wszystko przejrzałem.

To ja skorzystam z okazji i zapytam czy patronat ma możliwość ( lub będzie mógł) rejestrować na jednym komputerze dwa badania jednocześnie ( dwóch diagnostów dwa różne badania - opcja w trakcie) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Nie widzę przeszkód aby to rozpoczęte badanie wisiało sobie gdzieś w schowku czy tam w oczekujących do dokończenia. Tak przynajmniej jest teraz i nie ma żadnych przeciwwskazań coby wadziło to z racji CEP od 13 listopada.

Bardziej mnie zastanawia kombinacja skrótów dokumentów rejestrtacyjnych akceptowanych przez CEP, no bo skoro od każdego badania mam pobrać zeta, to dla mnie jest jednoznaczne, że i to każde badanie mam przesłać do CEP-a, w tym te przy których dowodu nie ma w sensie DR, PC, PW, KP.

Jak to się ma do programowych skrótów typu ZDR, PP, RES i temu podobnie?

Poza tym, jak i czym zadość uczynić nowemu sposobowi numeracji zaświadczeń/badań jak podstawowe mają opuścić literkę P, no i czym uzupełnić dwuliterowy wyróżnik stacji skoro pomysł przewiduje trzy miejsca w wyróżniku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aboz
czy patronat ma możliwość ( lub będzie mógł) rejestrować na jednym komputerze dwa badania jednocześnie ( dwóch diagnostów dwa różne badania - opcja w trakcie) ?
tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi