Skocz do zawartości

Nabicie numeru a CEPIK 2,0


Karlik10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 months later...

Tak jest najbardziej "literalnie"

Ja uważam, że jeśli wcześniej zostanie zrobione OBT z wynikiem N za nieczytelny VIN i klient przeprowadzi procedurę nabicia ( opinia, decyzja, nabicie) to zaraz po zakończeniu nabicia można wykonać OBT - ponowne sprawdzenie i zakończyć P bo usterka ustała ( na tej samej SKP w ciągu 14 dni od N). Ten łagodniejszy tryb zalecam skonsultować z nadzorem w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, markes30 napisał:

zaraz po zakończeniu nabicia można wykonać OBT - ponowne sprawdzenie i zakończyć P bo usterka ustała

 

A ja uważam, że w przypadku nabicia można wykonać "od razu" OBT z wynikiem P i nie ma znaczenia, czy wcześniej było w ogóle wykonane. Ale oczywiście jest to do uzgodnienia z WK. Z jednej strony należy porównać numer identyfikacyjny w DR, ale z drugiej strony oczywistym jest, że po wykonaniu decyzji o nabiciu numer ten się zmieni i osobiście nie traktowałbym tego jako niezgodność. Ale, podkreślę raz jeszcze, warto uzgodnić z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Diagnosta powinien postępować literalnie, czyż nie.?

No niby tak, ale, w przypadku gdy wynik jest P, to należy wpisać TNB w DR,a tam inny nr identyfikacyjny ?

Michal_k co ty piszesz wynik P, bez fizycznie nabitych numerów? ? Już widzę jak podchodzą do tego służby, nie wspominając o ubezpieczycielach. Przecież to potwierdzenie nieprawdy.

Z WK to tylko uzgadniać można na piśmie, bo potem i tak różnie bywa.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. 

Podpytam przy tym temacie, czy nabicie nowego numeru i wykonanie tz zastępczej można zrobić pod jednym numerem w rejestrze, czy na dwóch oddzielnych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kirko napisał:

zrobić pod jednym numerem w rejestrze

Teraz to ciężko powiedzieć " inne czynności ", ale kiedyś były oddzielne badania na wykonanie ( nabicie ) numeru i tabliczki znamionowej. Ja z przyzwyczajenia do dzisiaj robię oddzielnie, czyli nie pod jednym numerem w rejestrze.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zrobię na dwóch nr.rejestru,tylko jeszcze muszę znaleźć jakieś dogodne miejsce na nowy numer, Moze jakieś podpowiedzi, żeby bardzo blachy ni pogiac, sprawa dotyczy Focusa I

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kirko napisał:

czy nabicie nowego numeru i wykonanie tz zastępczej można zrobić pod jednym numerem

Jak najbardziej tak. W tym przypadku wykonanie ZTZ jest następstwem nabicia nowego nr.nadwozia.Czyli jedna pozycja w rejestrze a dwie pozycje z tabeli opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kirko napisał:

czy nabicie nowego numeru i wykonanie tz zastępczej można zrobić pod jednym numerem w rejestrze,

Nie można, ale trzeba w jednym badaniu.

No chyba, że u Ciebie WK wydaje dwie oddzielne decyzje ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



N
No chyba, że u Ciebie WK wydaje dwie oddzielne decyzje ,,,


Decyzja oczywiście jedna, to i jedno zaświadczenie z,, innych czynności.''

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj sztywnego kawałka nadwozia, coś jak górne wzmocnienie przedniego amortyzatora, albo takiego gdzie idzie drugi młotek podłożyć. Możesz nawet za zgodą właściciela wyciąć wziernik w 'dywanie i bić na podłodze. Nie wiem... może przetrzepać bagażnik i tam gdzieś nową cechę trzasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik to chyba niespecjalnie miejsce, raczej w komorze silnika najwygodniej to chyba wzmocnienie amortyzatora tzw. kielich, tam konstrukcja winna być sztywna, a jak nie to tam gdzie młotek można przyłożyć.
Jeszcze trzeba stary nr vin---------wykreslic, ciekawe czy da się to zrobić

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były takie narzędzia jak SKROBAK.  Należy liniał stalowy przez środek starego VINU przyłożyć i przeciągnąć szpicem skrobaka ze dwa, trzy razy tworząc wyraźną krechę na starych znakach.

Mi tam bagażnik w niczym nie przeszkadza. A mało tam VINÓW fabrycznie ponabijanych.

 

image.jpeg.232b0c7b998adfa45b558454176f0950.jpeg

 

 

image.jpeg.ee022b4961a815784f9bb9f883e95945.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wpis do rejestru bez pobierania opłaty na cepik . szukaj takiego miejsca żeby z drugiej strony podłożyć większy młotek , ja mam kostkę metalową i potrzebny będzie pomocnik, ale nr. wychodzi czytelny i blacha się nie gnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2018 o 08:36, Paprock napisał:

 Należy liniał stalowy przez środek starego VINU przyłożyć i przeciągnąć szpicem skrobaka ze dwa, trzy razy tworząc wyraźną krechę na starych znakach.

A jak ma się to do przepisu:

Cytat

§ 4. 1. W przypadku zatarcia, sfałszowania lub skorodowania dotychczasowej cechy identyfikacyjnej przekreśla się ją przez wybicie linii ciągłej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czwarty i piąty raz przeciągniesz, to zaiste przepisowy obraz się osiągnie. ;-)

Równie dobrze przecinakiem do cegieł można raz trzasnąć na długości VINU jednolitą krechę stawiając.

 

Znalezione obrazy dla zapytania przecinak do cegieÅ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam decyzję na nabicie nr i teraz wypisuje dodatkowe w innych czynnościach ale pojazd tez nie ma badania technicznego to wypisujecie okresowe wiadomo że w cepik nie będzie to w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.