Skocz do zawartości

Pytania egzamin teoretyczny Wrocław 13.12.2017 godz 8


Dzejcop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem po egzaminie teoretycznym. Pomyślałem ze spisze pytania, które zapamiętałem. Mam nadzieje że się przydadzą . Mi się powiodło za pierwszym razem. Teraz tylko praktyczny. Pytania opisałem własnymi słowami ale sens pozostał. Pozdrawiam.

 

1. Długość autobusu 2 osiowego.

 

2. Ile może wynosić różnica zmierzonego hałasu zewnętrznego pojazdu do wartości zawartej w homologacji?

a. 5 dB

b. 2 dB

c. 3 dB

 

3. Który pojazd podlega badaniu technicznemu po raz pierwszy w kraju.

a. Posiadający homologacje w UE……….

b. Uprzywilejowany

c. ???????????????

 

4. Były wypisane części ABS i krótkie defincje tych podzespołów trzeba było wskazać poprawna definicje. (podaje odp miej więcej jakie były dokładnie nie pamiętam)

a. Sterownik- odbiera dane od czujnika i przekazuje do modulatora

b. Modulator- steruje siłą hamowania

c. Czujnik – zbiera dane o warunkach poruszana się koła

 

5. Hałas zewnętrzny ciągnika rolniczego.

a. 104 dB

b. 95 dB

c. 98 dB

 

6. Szerokość motocykla wielośladowego

 

7. Ocena stanu hamulca postojowego

a. Nie dopuszczalny gdy hamulec nie działa na jedno koło

b. ??????

c. ??????

 

8. Było zdjęcie kawałka zaświadczenia o badaniu technicznym gdzie wynik pozytywny i negatywny był skreślony. Pytali o to czy dokument jest dobrze wypełniony gdy na SKP przyjechał pojazd ze ziszczony dowodem rejestracyjnym.

a. Dobrze wypełniony ponieważ wynik badania określi się dopiero po wymianie dokumentu

b. Źle wypełniony

c. Dobrze wypełniony

 

9. Jaki pojazd nie musi posiadac zderzaka

a. Zabytkowy

b. Jakaś ciężarówka była

c. ?????

 

10. Czy badanie po wypadkowe samochodu obejmuje

a. Badanie skuteczności tłumienia zawieszenia

b. Wyrywkowym sprawdzeniu momentów dokręcenia kół

c. ?????

 

11. Było pytanie o światła do jazdy dziennej jakie maja spełniać warunki

a. Odległość od obrysu ?????

b. Wyłączają się automatycznie po włączeniu świateł drogowych lub mijania chyba ze są użyte do dawania krótkich sygnałów świetlnych

c. ??????

 

12. Od którego roku pojazdy wyposażone w pasy bezpieczeństwa mogą ale nie muszą mieć zagłówków na tylnych siedzeniach.

 

13. Jaką głębokość bieżnika maja mieć autobusy miejskie wyposażone w opony z TRW

a. 1.6

b. 3.0

c. Do TRW

 

14. Taxi jaki to pojazd?

a. Do przewozu osób 9 z kierowcą i ich bagażu

b. Do 2,5 tony

c. ????

 

15. Nacisk na pojedynczą oś napędową wynosi

a. 10

b. 11,5

c. ???

 

16. Jak sprawdzamy zwalniacz w pojeździe

a. Na podstawie zaświadczenia

b. Testem drogowym typu IIA

c. ??????

 

17. Czy w pojeździe ciężarowym typu BB jest zmiana ilości miejsc .

 

18. Jakie opony powinny być na pojeździe. W odpowiedziach różne konfiguracje diagonalne radialne diagonalne z opasaniem.

 

19. Co to jest pojazd EXII

 

20. Cysterna przyczepa 12ton w co powinna być wyposażona

a. Zderzak ………

b. Zwalniacz typu IIA

c. Urządzenie sprzęgające EKG ONZ ……………

 

21. Zdjęcie protokołu z TDT cysterny powypadkowe z wynikiem negatywnym. Czy badanie na SKP będzie pozytywne?

 

22. Zdjęcie protokołu z TDT. Pytanie: W dniu dzisiejszym przyjeżdża pojazd z takim protokołem i jaki jest wynik. Chodziło o to że protokół był nieważny była data następnego badania okresowego cysterny na 2014.

 

23. Badanie pojazdu z LPG jest pozytywne gdy.

a. Można rozłączyć bez narzędzi przewody od butli

b. Jest przełącznik w kabinie kierowcy na gaz i benzynę

c. Nie ingeruje w zasilenie paliwem bazowym jeżeli pozostało w pojeździe

 

24. Jakie przewody mają być w CNG

 

25. Było pytanie o otwory wentylacyjne jak jest osłona tylko na wielozaworze.

 

26. Ciągnik rolniczy z prędkością do 30km/h o rozstawie kół najmniejszym 1,250 m z dodatkowym siedzeniem dla pasażera co robi skp

a. Nie wykonuje badania ponieważ jest zabronione zwiększanie ilości miejsc

b. Domaga się wyciągu z homologacji ze pojazd może przewozić dodatkowe osoby w kabinie kierowcy

c. Siedzenie powinno być tak umieszczone aby nie zagrażało bezpieczeństwu

 

Pytanie opisowe:

W dniu dzisiejszym przyjechał na badanie okresowe autobus szkolny M3 zarejestrowany po raz pierwszy 2012rok . Jakie dokumenty potrzebne. Jakie wymagania dodatkowe musi spełnić. Opisać szczegółowo badanie. Co wystawiamy po badaniu i jaki wyznaczymy termin następnego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tobie, że czarna dziura po wyjściu z egzaminu reszta znajomych też tak miała. To co powoli sobie przypomniałem na drugi dzień spisałem. Tam są pytania z podstawy i modułu II. Jeszcze co mi się przypomina to przy autobusach było pytanie o zwalniacz dokładnie nie pamiętam ale chyba chodziło do czego służy. I w gazach albo autobusach były zdjęcia nalepek w kształcie rąbów z napisem LPG i CNG. Pytali gdzie się umieszcza takie nalepki. Te pytania co mi utkwiły w pamięci to raczej takie z którymi się nie spotkałem nigdzie a tak to dużo było podobnych jak w Vademecum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.