Skocz do zawartości

Problem z praktyką potrzebną do odebrania uprawnień !!!


Bartek_636

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem w trakcie egzaminów na diagnostę (po 1 egzaminie do poprawy cz.V) i tak jak w temacie mam mały problem z obliczeniem mojej praktyki w zawodzie. Mianowicie obawiam się, że mogę nie zdążyć przed 20 maja (kolejki na egzaminy) i po wejściu nowych przepisów będę potrzebował 3 lat praktyki aby odebrać uprawnienia diagnosty. Obecnie posiadam 2 lata i 9 miesięcy (w tym 3 miesiące to umowa na 1/4 etatu)

Moje pytania to:

1 Czy te 3 miesiące gdzie byłem zatrudniony na 1/4 etatu będą liczone jako pełne 3 miesiące praktyki czy może jakoś inaczej ?

2 Czy ewentualnie po zdanym egzaminie jak zatrudnię się na warsztacie i dopełnię praktykę do 3 lat to czy TDT wyda mi bez problemu uprawnienia ? (słyszałem plotki, że może być wymagana kolejność tzn 1-szkoła, 2-praktyka i dopiero 3-kurs i egzaminy na diagnostę) Ewentualnie czy jest jakiś okres po zdanym egzaminie , kiedy trzeba odebrać uprawnienia ?

 

Dodam tylko jeszcze, że w moim przypadku wykształcenie, które będzie brane pod uwagę to technik pojazdów samochodowych.

 

Pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić- najpierw zdaj egzamin a potem będziesz się martwił.Po co na zapas.Co będzie w czerwcu to jeszcze nikt dokładnie nie wie. Bo jak na razie to tak jak piszesz

słyszałem plotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy dowiadywał się , w swoim WK jak to

ma wyglądać, dostał jednoznaczną odpowiedź.

Powiedziano mu, że wszystkie warunki muszą być spełnione

w dniu odbioru uprawnień.

Tak nawiasem - nie pamiętam - czy podczas składania dokumentów

na egzamin, nie podpisuje się dokumentu o stosownym wykształceniu

i praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zdać jak najszybciej tyle, że przy obecnych kolejkach to trochę potrwa :evil:

A ewentualnie gdybym wiedział jak się sprawy mają to może coś bym zaradził (np. jakaś dodatkowa umowa na 1/4 z warsztatem żeby dopełnić staż do 3 lat)

 

[ Dodano: 28-12-2017, 13:32 ]

"Spełnione w dniu odbioru uprawnień" - czyli rozumiem, że kolejność ich spełnienia jest mało istotna dla WK.

Pytanie jak widzi to TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dopuścili cię do egzaminów to świetnie czyli ok. Zdaje się, że dokumenty i sprawy formalne weryfikowane są przed egzaminami a nawet chyba przez firmę prowadzącą kurs na diagnostę. Jeżeli byś ich nie spełniał to już na początku szkolenia byś wiedział. Takie jest moje zdanie. Powodzenia zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yatsek

Do kursu a nawet chyba egzaminu można podejść bez praktyki i wykształcenia. Wszystko jest weryfikowane podczas odbioru uprawnień.

 

[ Dodano: 28-12-2017, 13:45 ]

Grzegorz Łódź dzięki

Jednak to wiem i dlatego na dzień dzisiejszy spełniam wymagania tyle, że tak jak pisałem interesuje mnie to co będzie po 20 maja. Obawiam się jednak, że tego dowiem się dopiero po 20 :evil:

Ciekawe czy może dla tych co zaczęli zdawać na starych zasadach będzie jakiś okres przejściowy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 24 miesiące.

 

6

. Osoby, które do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy spełniły wymagania, o

których mowa w art. 84 ust. 2 ustawy zmienianej w art. 1, mogą złożyć wniosek o uzyskanie

uprawnienia diagnosty

na podstawie przepisów dotychczasowych, w okresie 12 miesięcy od

dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

 

8

. Osoby, które zgodnie z ust.

6

, uzyskają uprawnienie diagnosty po dniu wejścia w

życie niniejszej ustawy są obowiązane w okresie

24

miesięcy od dnia uzyskania tych

uprawnień do odbycia pierwszych warsztatów doskonalenia zawodowego i przekazania do

Dyrektora Transportowego Dozoru Techni

cznego zaświadczenia potwierdzającego

uczestnictwo w tych warsztatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam jeszcze raz tą ustawę i o ile dobrze to rozumiem to mam 12 miesięcy na złożenie wniosku i odebranie uprawnień na starych zasadach. Niestety jeżeli spełniam przed dniem nowej ustawy(20 maj), art. 84 ust.2. czyli jeżeli przed dniem nowej ustawy mam już wykształcenie, praktykę, kurs (mam) ale i też zdany już cały egzamin kwalifikacyjny.

 

 

Czyli chyba tak czy inaczej mam czas do 20 maja żeby wszystko zdać bo później będę musiał dopełnić staż :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam jeszcze raz tą ustawę

Kolego to jest dopiero projekt.A w jakim stanie i KIEDY wejdzie ustawa tego nie wiadomo.

Czyli

"najpierw zdaj egzamin a potem będziesz się martwił"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moje pytanie jest takie - po zaliczeniu egzaminów na diagnostę i po odebraniu zaświadczenia z TDT kolejnym moim krokiem jest udanie się do Starostwa w celu wnioskowania o uprawnienia? Czy starosta wymaga informacji o ewentualnym potencjalnym miejscu zatrudnienia na SKP? Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepisach jest tylko:

"Uprawnienie zezwala na wykonywanie badań technicznych pojazdów wyłącznie w stacji kontroli pojazdów

posiadającej wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz pracować na SKP aby otrzymać imienne uprawnienia. To tak jak z maturą, to że ją zdajesz nie oznacza, że idziesz na studia. Otrzymasz tylko odpowiedni dokument, który da ci możliwość podjęcia pracy jako diagnosta, choć wcale nie musisz pracować w tym zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc!

Jeszcze jedno pytanie z mojej strony - załóżmy że mam uprawnienia diagnosty wydane przez starostę z Wrocławia, a po kilku miesiącach mam zamiar pracować na SKP w Opolu. Czy wtedy muszę się udać do starosty w Opolu po pieczątkę z oznaczeniami z Opola, czy mogę się posługiwać pieczątką z Wrocławia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana miejsca zamieszkania lub pracy nie powoduje zmiany nr uprawnień. Są zapowiedzi, że powstanie centralny rejestr diagnostów i pewnie wszyscy otrzymamy nowe numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wtedy muszę się udać do starosty w Opolu po pieczątkę z oznaczeniami z Opola, czy mogę się posługiwać pieczątką z Wrocławia?

W każdym nowym miejscu pracy masz otrzymać komplet pieczątek. Pieczątka identyfikacyjna będzie miała Twój stały wyróżnik z Wrocławia, bo tam otrzymałeś uprawnienia imienne (np. DW/D/1234 lub DWR/D/1234) oraz aktualny wyróżnik stacji na której pracujesz (np. SKP/OP/0000 lub SKP/OPO/0000/P). Póki co Twój wyróżnik będzie stały a zmianie będą ulegać wyróżniki stacji na których będziesz zatrudniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.