Skocz do zawartości

Zakaz handlu


Dominik5t

Rekomendowane odpowiedzi

Tomaszu Naiwniaku - to proszę - wytłumacz mi jak mam ułożyć czas pracy dla pracowników po nowemu?

Bo do tej pory mieli u mnie 5 dni pracy w tygodniu. Teraz muszę im zapewnić im to samo, ale z wyłączeniem jednego dnia.

Nie wiem czy to rozumiesz, czy też niedzielne wizyty w kościółku na podpisanie listy obecności Ci to przyciemniają.

Ale wyjście mam jedno. Albo zagęszczę im godziny, albo co piątą osobę zwolnię. Może w Twoim kościółku je zatrudnią. Słucham - co proponujesz ze swoim prezesem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    12

  • JANUSZ60

    6

  • Tomasz56

    5

  • Mecher

    4

blakop, cały czas słyszę w mediach i rozmowach o tym,że brak ludzi do pracy,bo 500+ i im się nie chce.W Biedronkach u mnie w mieście cały czas ogłoszenia,że przyjmą do pracy,a Ty tu o jakiś kościołach wyjeżdżasz(ja też nie chodzę,zeby była jasność i dodatkowo brzydzę się obecnym klerem-oczywiście są wyjątki,ale one tylko potwierdzają regułę)Przy normalnym obłożeniu pracowników nie trzeba zaczynać pracy o północy z ndz na poniedziałek,tylko normalnie 0 5-6,ale dać jednego dwóch pracowników więcej i po kłopocie(tylko skąd ich wziąć)Mam paru znajomych,którzy prowadzą sklepy,lub sieć sklepów,i wiesz co mówia,że przy obecnym stanie zatrudnienia niech jak najszybciej zamkną wszystkie niedzielę,bo im to na jedno wyjdzie,bo w piątki i sobote sobie nadrobią,a teraz maja w ciul nadgodzin(na dwa etaty)I ich zdanie z całym szacunkiem do Twojego bardziej mnie interesuję ponieważ uważam,że w tym temacie są bardziej zaznajomieni od Ciebie.Już pisaółem szybciej,że My znamy się na wszystkim najlepiej,od sportu poprzez polityke do życia seksualnego :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidl też zmienił godziny pracy sklepów i teraz otwierane są godzinę wcześniej co daje dodatkowo 6 godzin więcej tygodniowo - czyli jednak można.

Odnośnie pracy SKP w niedzielę to jest ona niedozwolona - takie jest stanowisko PiP. Jak jakaś SKP pracuje w niedziele, to jeszcze nikt się nie poskarżył, lub zastosowane są pewne kruczki prawne typu samoztrudnienie lub umowa o pracę tylko w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi, to dla mnie nie ma problemu.

Jeśli ktoś chce pracować w sobotę, niedzielę, to niech pracuje.

Jeśli nie chce , to niech nie pracuje.

Ale na litość Boską , niech nam tego nikt nie ustala odgórnie.

A L E sami sobie wybraliśmy......!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce pracować w sobotę, niedzielę, to niech pracuje.

Jeśli nie chce , to niech nie pracuje.

Jest jeszcze trzecia grupa, czyli są tacy, co nie chcą pracować w niedziele a pracodawca ma to gdzieś i nakazuje pracownikom pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - jak boisz się wody, to nie pchaj się do pracy w marynarce handlowej, a nie wymagaj, żeby wyjścia w morze ograniczali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że jest tak mało zrozumienia dla pracowników handlu.Wbrew pozorom nie jest to łatwa i przyjemna praca.Nie rozumie dlaczego brak handlu w niedziele w marketach, budzi tyle emocji. Jak do tej pory nie przeczytałem w żadnym poście konkretnego argumentu, za handlem w niedziele w markecie. Ani to instytucja strategiczna, dla funkcjonowania społeczeństwa ,w dzień wolny od pracy. A wplątanie w dyskusję o zakazie handlu w niedzielę w markecie religii,kościoła uważam za chybiony.

Podany przykład organizacji pracy w Tesco,może w niedalekiej przyszłości dla tej firmy skończyć się źle.Między innymi, w pobliżu gdzie mieszkam, są dwa sklepy rodzinne i wisi kartka z ofertą pracy na sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory nie przeczytałem w żadnym poście konkretnego argumentu, za handlem w niedziele w markecie.

Po co to w ogóle czytasz, skoro nie wystarczy Ci sam fakt, iż są również zwolennicy handlu w niedzielę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że jest tak mało zrozumienia dla pracowników handlu.Wbrew pozorom nie jest to łatwa i przyjemna praca.

Inne branże są łatwiejsze ? Co z gastronomią, która tak naprawdę nigdy nie ma wolnego ? Co z zakładami produkcyjnymi gdzie pracuje się na 2-3 zmiany przez 7 dni w tygodniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że jest tak mało zrozumienia dla pracowników handlu.Wbrew pozorom nie jest to łatwa i przyjemna praca.

Inne branże są łatwiejsze ?

 

Nie podniecaj się tak bo ci żyłka pęknie ...

Bo gdzie on napisał lub w którym miejscu, że inne branże są łatwiejsze ?

 

Przeczytałem wszystkie jego posty w tym temacie i nawet nic w podobnym tonie nie znalazłem.

No ale skoro jedna branża pracuje ciężko, to inne z automatu mają łatwiej ? Ciekawe pojmowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd w ogóle pomysł, że w branży handlowej jest ciężej?

Wy naprawdę uważacie, że za pracę w dni wolne sprzedawcy nie mają dnia wolnego w innym terminie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj się tak bo ci żyłka pęknie ...

Bo gdzie on napisał lub w którym miejscu, że inne branże są łatwiejsze ?

 

Przeczytałem wszystkie jego posty w tym temacie i nawet nic w podobnym tonie nie znalazłem.

No ale skoro jedna branża pracuje ciężko, to inne z automatu mają łatwiej ? Ciekawe pojmowanie ...

To przeczytaj jeszcze raz - skoro ktoś pisze że handel to nie jest "łatwa" praca i należy im się wolna niedziela to chyba jest "trudniejsza" niż Ci co w niedziele idą do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj jeszcze raz - skoro ktoś pisze że handel to nie jest "łatwa" praca i należy im się wolna niedziela to chyba jest "trudniejsza" niż Ci co w niedziele idą do pracy.

 

Czyli tak jak napisałem

Ciekawe pojmowanie ...

Czyli jak by napisał, że jest mądry, to w myśl prezentowanej przez ciebie zasady, inni nie są:razz:

by nie napisać, że są głupolami :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory nie przeczytałem w żadnym poście konkretnego argumentu, za handlem w niedziele w markecie.

Po co to w ogóle czytasz, skoro nie wystarczy Ci sam fakt, iż są również zwolennicy handlu w niedzielę,,,

Pragnę zauważyć że są też przeciwnicy handlu w niedziele w marketach.Myślałem ze to forum dyskusyjne, a nie popieranie jakiejś opcji.

Oczywiście że pracownicy handlu mają wolne w dni powszednie za pracę w niedziele. Jednak wypoczynek na łonie rodziny odpada,dzieci w szkole,żona lub mąż w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wypoczynek na łonie rodziny odpada,dzieci w szkole,żona lub mąż w pracy.

Zapomniałeś o studentach. Mnie nie było stać na studia i pracowałem w soboty i niedziele. Im bardziej chore państwo tym więcej zakazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markes 30- ale w twoich dziecięcych latach sklepy były nieczynne w niedzielę i z głodu nie umarłeś. Nikt Ci nie broni zmienić zatrudnienie i pracować przez 7 dni w tygodniu. Ale nie odbieraj innym prawa do bycia z rodziną bo Ty masz takie widzimisię. Zakazy to Ty chcesz stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci na studiach ?

Musiał być wybitnie zdolny..

Gdzie napisałem, że był na studiach? On ma około 45lat, więc policz. Znamy się osobiście.

A kto je odbiera?

Blakop. Ty siedzisz w Berlinie i jakoś nie wymuszasz na Niemcach, że TY chcesz pracować w niedzielę tylko im się podporządkowujesz. Coś tu nie halo. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.