Skocz do zawartości

Cepik - DMS SKP


tom12356

Rekomendowane odpowiedzi

S.K.P-POZNAŃ

chcę dodać ,że sprawdzając bt w cepiku na hak(które "wisi") z grudnia,stwierdzam wpis "hak".

WK pewnie wpisał w dr i w cepik

czyli wszystko :ok:-)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Demart

    12

  • DARIO64

    7

  • Paprock

    6

  • Karlik10

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

A gdzie tak cepik pisze?

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=20324&postdays=0&postorder=asc&start=0

Zakres danych podlegających przekazaniu do systemu określają bowiem

obowiązujące przepisy prawa, a skoro te nie przewidują konieczności przekazywania danych

w zakresie wykonanych badań dodatkowych „HAK” i „CECHA IDENTYFIKACYJNA”, to nie

można mówić o jakichkolwiek nieprawidłowościach.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbert Jezierski
W SKPPro można zrobić hak jako badanie dodatkowe i jest wysyłane do CEPiK-u.

Nie sądzę, aby było wysyłane do CEP-a. Po czym tak wnioskujesz ?

 

CEP nie ma takiego badania jak HAK w swojej wewnętrznej bazie dostępnych typów badań technicznych, nie ma możliwości, aby takie właśnie badanie przesłać. Tu nie pomoże geniusz programisty - nie znaczy nie :-)

 

Jedynym argumentem na potwierdzenie Twoich słów byłoby - po wysyłce - odpytanie CEP-a, czy takie badanie zostało do niego przesłane. To, co poda sam system informatyczny - nasz, Twój - nie ma żadnego znaczenia --> programista napisze co zechce :-)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
badań dodatkowych „HAK”
w ramach ferii zimowych troszkę po kraju przemierzam i zajadę to tu, to tam, odwiedzę SKP jedną drugą, zagadam z diagnostą i ptaszki ćwierkają, że jest jeden co to twierdzi, że to wcale, a wcale nie jest badanie dodatkowe, a okresowe... :x
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakres danych podlegających przekazaniu do systemu określają bowiem

obowiązujące przepisy prawa, a skoro te nie przewidują konieczności przekazywania danych

w zakresie wykonanych badań dodatkowych „HAK” i „CECHA IDENTYFIKACYJNA”, to nie

można mówić o jakichkolwiek nieprawidłowościach.

 

4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje

wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, wprowadza

dane do centralnej ewidencji pojazdów z wyłączeniem przypadku, o którym mowa w art. 80bc ustawy,

a także dokonuje wpisu terminu następnego badania technicznego do dowodu rejestracyjnego pojazdu, o ile jest

dostępny, oraz wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”,

 

A :HAK do dowodu rejestracyjnego może być dokonany na podstawie badania technicznego.

 

Czyli że czynność HAK to badanie techniczne tylko nie jest wyszczególnione czy dodatkowe czy jakieś inne, jedynie w cenniku znalazło się w innych czynnościach. Czyżby cennik był ważniejszy od ustawy?

A jak mamy robić HAK jako inne czynności to wychodzi na to że do 13.11.2018 wszyscy diagności tego kraju robili źle.

I jeszcze tak zapytam to teraz wykreślacie przy HAK-u obydwa punkty w zaświadczeniu P i N?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wprowadza

dane do centralnej ewidencji pojazdów

To MC określiło jakie dane mają trafiać do CEP-a .Jak dla mnie z pisma wynika jedno : CEPIK 2.0 nie chce żeby skp przesyłały badanie haka ,obojętnie jakim badaniem .

 

Dziś ITS rozesłał oba pisma do stacji patronackich .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja ,że jest to badanie techniczne zawarte w okresowym badaniu technicznym
no widzisz Grześ, a Pan Marek Chodkiewicz jest innego zdania ;)

 

W obszarze badań technicznych pojazdów rozszerzono katalog dodatkowych badań technicznych o badanie w celu sprawdzenia przystosowania pojazdu do ciągnięcia przyczepy i informacja w tym zakresie będzie przekazywana do systemu CEPiK 2.0 przez stację kontroli pojazdów.

 

Grześ tylko Ty, ja potrafimy się przyznać, w przeciwieństwie do autora "nadinterpretacji" (kolejnej) do pomyłki... :cool:

 

ten dalej przekonywał wszystkich, że "białe jest białe, a czarne jest czarne".

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
a Pan Marek Chodkiewicz jest innego zdania ;)

Nie koniecznie- zapomniałeś dodać następującego cytatu

"Nowe przepisy zgodnie z dyrektywą 2014/45/UE powinny być stosowane od 20 maja 2018 r."

 

:D

A czy będą.....

 

Bo na razie to:

 

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa proceduje projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (UC65) wraz z 14 aktami wykonawczymi, który dokonuje wdrożenia przepisów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/45/UE w sprawie okresowych badań zdatności do ruchu drogowego pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz uchylającej dyrektywę 2009/40/WE. Aktualnie projekt wraz z aktami wykonawczymi jest przed przekazaniem do akceptacji na Komitet Stały Rady Ministrów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie- zapomniałeś dodać następującego cytatu
Grześ tylko, że ten "HAK" nie ma nic wspólnego z rzeczoną dyrektywą, a jest uzupełnieniem "by the way" ;)
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

Zgadza się ale ma się wtedy pojawić (czyt. projekt ustawy PoRD)

 

Nawet sama już była minister cyfryzacji się wypowiedziała:

 

"Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad Projektem ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (UC65), który przewiduje rozwiązania w powyższej kwestii. W momencie wypracowania ostatecznego kształtu znowelizowanych przepisów, rozpoczną się oczywiście prace w zakresie odpowiedniego dostosowania Centralnej Ewidencji Pojazdów w tym zakresie."

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ćwierk,ćwierk . :lol:
Taa, ale ministerio napisał, że obowiązywanie tajemnicy królestwa ma się zacząć 20 maja tego roku pańskiego... A, zapomniałem, że to nie to ministerstwo . Już nie to :evil:
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.