Skocz do zawartości

Egzamin teoretyczny w Poznaniu 17-01-2018


tomllo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie i Panie pomóżcie proszę z pytaniem opisowym z którym był problem i niestety część opisowania nie zaliczona :?

"Na stację diagnostyczną przyjeżdża autobus data pierwszej rejestracji 1 lipiec 2003 roku klasy III o masie 18000kg zasilany gazem CNG. Jakie badania dodatkowe powinien wykonać diagnosta".

Może nie dokładnie słowo w słowo ale tego typu.[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie warunki dodatkowe dla tego pojazdu powinien sprawdzić diagnosta?

A to już zupełnie inne pytanie.

 

Może nie dokładnie słowo w słowo ale tego typu

Koledzy - adepci do zawodu - nasz fach wymaga konkretów. Jak widać po kilku wpisach nie wiadomo z czym pytający ma problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wg , mnie pytanie brzmiało: jakie badanie powinien wykoanć diagnosta .A więc

rodzaj badania – okresowe + dodatkowe

Dokumenty: dowód rejestracyjny oraz aktualne zaświadczenie z TDT na zbiornik z gazem.

 

autobus powinien spełniać warunki techniczne pojazdu zdziennika ustaw 2022 z uwzględnieniem z działu 3ciego w tym rodziału 5tego dla autobusu oraz załącznika nr 9 dla auta zasilanego gazem

 

 

- zakres badania wykonujemy zgodnie z § 2 ustęp 1 – 4, Dz. U. Poz 776/15

Sprawdzenia dokonujemy wg tabeli zał. 1, Dz. I , punkty 1 – 10

oraz sprawdzamy wymogi zgodnie z pkt. 8, Dz. I, zał.

 

Następnie (ja bym sprawdził) warunki dodatkowe z tej samej tabeli z punktu 9 czyli warunki dodatkowe dla autobusu kat. m2,m3

 

W związkuz tym, że auto jest zasilane gazem sprawdzamy czy jest z przodu i z tyłu i z boku koło drzwi romb z wpisem CNG (oznaczenia zgodne z Dz.U.poz 1038/16)

 

Diagnosta pobiera płate w wysokości 199+126 +1 zł Cepik.

 

Jeżeli coś źle napisałem prosze o poprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zakres badania wykonujemy zgodnie z § 2 ustęp 1 – 4, Dz. U. Poz 776/15

Sprawdzenia dokonujemy wg tabeli zał. 1, Dz. I , punkty 1 – 10

oraz sprawdzamy wymogi zgodnie z pkt. 8, Dz. I, zał.

 

Następnie (ja bym sprawdził) warunki dodatkowe z tej samej tabeli z punktu 9 czyli warunki dodatkowe dla autobusu kat. m2,m3

 

W związkuz tym, że auto jest zasilane gazem sprawdzamy czy jest z przodu i z tyłu i z boku koło drzwi romb z wpisem CNG (oznaczenia zgodne z Dz.U.poz 1038/16)

To wszystko jest w zakresie badania okresowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg , mnie pytanie brzmiało: jakie badanie powinien wykoanć diagnosta .

- należy rozszyfrować co to za pojazd.

Po mojemu wychodzi zwykły turystyczny zasilany CNG.

Dla takiego pojazdu należy wykonać okresowe badanie techniczne i tylko okresowe. Wiadomo, że od jakiegoś czasu w skład okresowego wchodzi wszystko z badania gazowego. Kiedyś było dodatkowe-gazowe, a na dzisiaj po tym badaniu została tylko pozycja w tabeli opłat, którą należy doliczyć do okresowego. Z opisu nie wynika, żeby dla tego autobusu wykonywać dodatkowe badanie 'na setkę' lub 'BUS-100' pokrótce zwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd dodatkowe? Jakie dodatkowe? Co to za autobus? Skąd taka suma opłat?

 

kwota z abadanie okresowe autobusu zakłądając ze jest powyżej 15 osob ( staram sie opisac nomrlanie pytanie , wiem wiem może byc do 15tu miejsc) a badanie instalacji cng to nie badanie dodatkowe?

 

Edit: troche mnie zmartwiłeś, bo ucze się z "opisówek" gdzie dalej lpg na 100tke , ADR , HAK? jest traktowane jako dodatkowe, to jak mam sie teraz zachowac na egzaminie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie opisówki masz ?

 

Choć może

bo ucze się z "opisówek" gdzie dalej lpg na 100tke , ... traktowane jako dodatkowe...

chodziło o dodatkowe na "100" ? a nie na gaz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jaka jest cena za autobus do 15 osób?

Ty tam zapodałeś kwotę w wysokości 126 złotych za sprawdzenie warunków dodatkowych autobusowi, który po expresówkach i autostradach 100 na godzinę śmiga.

 

Badanie instalacji gazowej było kiedyś specjalistyczno-dodatkowe. Na dzisiaj wszystkie czynności dotyczące gazu wykonuje się w ramach badania okresowego. Tylko okresowego. Tamtego gazowego jako dodatkowego już dawno nie ma. Pozostała po nim tylko cena w tabeli opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jak brzmi tak naprawdę opisówka(ki) z krórej(yc) się uczyłeś. Wiec trudno tu orzec.

 

Ale według mnie TAK, dałeś się naciągnąć. Bo za darmo, studiując tematy, byś znalazł opisówki i odpowiedzi tu na forum. No ale to wymaga czasu i chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta pobiera płate w wysokości 199+126 +1 zł Cepik.

 

Jeżeli coś źle napisałem prosze o poprawę...

 

199 zł za okresowe - zgoda

126 zł za dodatkowe BUS100 - jeśli spełnia warunki i wnosi o to klient tez zgoda ( najwyżej wynik N )

1 zł cepik - zgoda

a gdzie opłata 63 zł za zasilanie gazem ?

 

Jeśli jest to autobus 18 t DMC i przyjechał na badanie okresowe to opłaty są takie :

199 zł ( okresowe ) + 63 ( warunki dodatkowe gaz ) + 1 zł cepik

 

jeśli byłby to miejski autobus ( zasilanie CNG to "sugeruje" ) to opłaty takie:

199 zł ( okresowe ) + 63 zł ( warunki dodatkowe gaz ) + 41 zł ( warunki dodatkowe autobusu miejskiego ) + 1 zł cepik

 

Nie znając DOKŁADNIE treści pytania , nikt nie udzieli DOKŁADNEJ odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.