Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

misiek32114

Egzamin Praktyczny Kraków 31.01.18r

Polecane posty

misiek32114

Witam

Kilka nowych informacji dla zdających praktykę. Może komuś się przyda.

Pojazdy na egzaminie to Star200 Adr z 1975 roku , autobus (nie pamietam nazwy) z tabliczką nauka jazdy w zależności od wylosowanego pytania udający również 100. Skoda oktawia 2004 z gazem(auto egzaminatora) oraz dosyć świeża astra J (auto egzaminatora).

Usterki

Star ogólnie stan tragiczny dmc 10600, mw: 6200 . Brak izolacji przewodów z kabiną, nieważne badanie okresowe zbiornika na tabliczce, wylacznik Aku na zewnątrz uszkodzony . W środku pojazdu też czego się nie ruszyło to odpadło . Poza tym kopcil że nawet nie próbowali go uruchamiać ponownie po wjechaniu na stanowisko kontrolne

Autobus

, brak przegrody za kierowcą, tylna szyba oklejona folią , uszkodzona opona prawy tyl tzn przytarta przy krawężniku niewidoczne napisy , brak lusterka klasy 4 i 6 ,brak nalepki 100, i na koniec zauważyłem że była nalepka na której widnialy miejsca stojace

Pozostałe auta bez zarzutu.

Pytania.

Głównie opieramy się na sprawach typowo technicznych. Opisać budowę zawieszenia , budowę układu kierowniczego od koła kierownicy aż po same końcówki. Jak sprawdzamy luzy w zawieszeniu oraz układzie kierowniczym, rodzaje przekładni kierowniczych, Budowa instalacji gazowej wymienić cały układ opowiedzieć krótko co za co odpowiada , opisać wielozawór i pokazać poszczególne zawory, opisać opony w autobusie wszystkie symbole i oznaczenia (sprawdzamy z tabliczką pojazdu czy mogą być zamontowane na pojeździe ), opisac geometrię pojazdu, światła Budowa oznaczenia hr hcr itp jak ustawiamy jakie odchylenia dla mijania i drogowych oraz jak powinien wyglądać pomiar urządzeniem. Wyposażenie wnętrza pojazdu. Trzeba było po kolei wymienić wszystkie przełączniki od wycieraczek kierunkowskazów . Pytania odnosnie pasów i zaglowkow Kiedy 2 punktowe a kiedy 3 . Warto znać większość regulaminów ekg ONZ tzn numery konkretnych: pasy siedzenia instalacja gazowa opony itd. Stopnie ochrony instalacji elektrycznej ip54 czy ip65 . Oraz co najważniejsze daty co od kiedy . Najlepiej wypisać sobie na jednej kartce i nauczyć się na pamięć. Na 30 osób 3 wylosował wypełnianie dokumentów i na tym polegly. Więc warto i to sobie poćwiczyć. Ogólnie zdawalność na poziomie 66% . Panowie z komisji bardzo pokojowo nastawieni wprowadzali miłą atmosferę a jak człowiek się zamotal to naprowadzali na dobra drogę .

Mi udało się zdać więc teraz formalności :-D

Ogólnie rzecz biorąc trzeba znać budowę pojazdu tego się nie przeskoczy.

Nie bójcie się również ubrudzic. Moje dłonie wyglądały jakbym z kopalni wyszedł :-D pokazujcie konkretne podzespoły dotykając ich to się odmyje ważne że kwity w kieszeni 😁

Macie jakieś pytania postaram się odpowiedzieć i pomóc w miarę możliwości. Dziękuję również wszystkim forumowiczą którzy mi pomogli gdy miałem jakiś problem. Myślę że w jakimś stopniu się odwdzieczylem

Pozdrawiam ::hey

1987robson

W autobusie na na "100" wymagane są lusterka klasy IV oraz VI ? Nie widzę nigdzie takiego zapisu.

adam1501

Bo takowego nie ma.

corrweta

Witam posiada ktoś info z egzaminu praktycznego Kraków 21.02.18 ?

Walek99

Witam Cię kolego ( chyba że koleżanko),

bardzo ładnie się wypowiadasz na temat egzaminu...etc,etc...

ale podaruj sobie wynurzenia na temat procentowej  zdawalności,  bo dla osób przystępujących do egzaminu nie jest to żadne ułatwienie....podpowiem jedynie, że nie tylko diagności czytają forum, a i egzaminatorzy też są rozliczani z ilości osób, które zdały...W Krakowie 06.09.2018 roku na egzaminie praktycznym tak słodko nie było...

Pozdrawiam wszystkich i tych przed i tych po egzaminie...  

Mecher

Ale zdajesz sobie sprawę, że odpowiadasz na post z przed 8 (ośmiu) miesięcy ?

wrc69

Pewnie nie. Jak ja byłem "Nowicjusz", to odgrzałem chyba za dwa takie kotlety.

marcino20_2009

Ciekawe ile osòb 6 września zdało w Krakowie. Jak czekałem w kolejce wszyscy obiecali po kolei

keymil7
10 godzin temu, marcino20_2009 napisał:

wszyscy obiecali po kolei

Obiecanki podniecanki, a głupiemu stoi......:stroke:

• Haha 1

marcino20_2009

Znaczy oblewali egzamin pomyliłem się. Była rzeź niewiniątek

Mecher
Dnia 10.10.2018 o 08:57, keymil7 napisał:

Obiecanki podniecanki, a głupiemu stoi......:stroke:

Czyli jestem głupi, albo mądry i się chwalę ... ot dylemat ... :ph34r:

Robert4444
Dnia 31.01.2018 o 16:53, misiek32114 napisał:

Witam

Kilka nowych informacji dla zdających praktykę. Może komuś się przyda.

Pojazdy na egzaminie to Star200 Adr z 1975 roku , autobus (nie pamietam nazwy) z tabliczką nauka jazdy w zależności od wylosowanego pytania udający również 100. Skoda oktawia 2004 z gazem(auto egzaminatora) oraz dosyć świeża astra J (auto egzaminatora).

Usterki

Star ogólnie stan tragiczny dmc 10600, mw: 6200 . Brak izolacji przewodów z kabiną, nieważne badanie okresowe zbiornika na tabliczce, wylacznik Aku na zewnątrz uszkodzony . W środku pojazdu też czego się nie ruszyło to odpadło . Poza tym kopcil że nawet nie próbowali go uruchamiać ponownie po wjechaniu na stanowisko kontrolne

Autobus

, brak przegrody za kierowcą, tylna szyba oklejona folią , uszkodzona opona prawy tyl tzn przytarta przy krawężniku niewidoczne napisy , brak lusterka klasy 4 i 6 ,brak nalepki 100, i na koniec zauważyłem że była nalepka na której widnialy miejsca stojace

Pozostałe auta bez zarzutu.

Pytania.

Głównie opieramy się na sprawach typowo technicznych. Opisać budowę zawieszenia , budowę układu kierowniczego od koła kierownicy aż po same końcówki. Jak sprawdzamy luzy w zawieszeniu oraz układzie kierowniczym, rodzaje przekładni kierowniczych, Budowa instalacji gazowej wymienić cały układ opowiedzieć krótko co za co odpowiada , opisać wielozawór i pokazać poszczególne zawory, opisać opony w autobusie wszystkie symbole i oznaczenia (sprawdzamy z tabliczką pojazdu czy mogą być zamontowane na pojeździe ), opisac geometrię pojazdu, światła Budowa oznaczenia hr hcr itp jak ustawiamy jakie odchylenia dla mijania i drogowych oraz jak powinien wyglądać pomiar urządzeniem. Wyposażenie wnętrza pojazdu. Trzeba było po kolei wymienić wszystkie przełączniki od wycieraczek kierunkowskazów . Pytania odnosnie pasów i zaglowkow Kiedy 2 punktowe a kiedy 3 . Warto znać większość regulaminów ekg ONZ tzn numery konkretnych: pasy siedzenia instalacja gazowa opony itd. Stopnie ochrony instalacji elektrycznej ip54 czy ip65 . Oraz co najważniejsze daty co od kiedy . Najlepiej wypisać sobie na jednej kartce i nauczyć się na pamięć. Na 30 osób 3 wylosował wypełnianie dokumentów i na tym polegly. Więc warto i to sobie poćwiczyć. Ogólnie zdawalność na poziomie 66% . Panowie z komisji bardzo pokojowo nastawieni wprowadzali miłą atmosferę a jak człowiek się zamotal to naprowadzali na dobra drogę .

Mi udało się zdać więc teraz formalności :-D

Ogólnie rzecz biorąc trzeba znać budowę pojazdu tego się nie przeskoczy.

Nie bójcie się również ubrudzic. Moje dłonie wyglądały jakbym z kopalni wyszedł :-D pokazujcie konkretne podzespoły dotykając ich to się odmyje ważne że kwity w kieszeni 😁

Macie jakieś pytania postaram się odpowiedzieć i pomóc w miarę możliwości. Dziękuję również wszystkim forumowiczą którzy mi pomogli gdy miałem jakiś problem. Myślę że w jakimś stopniu się odwdzieczylem

Pozdrawiam ::hey

Kolego jeśli możesz to napisz jakie dokumenty się wymaga dla  tego zabytkowego STARa  i w dodatku ADR bo z pewnością idzie się tu potknąć .. pozdrawiam 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.