Skocz do zawartości

Naczepa składająca sie z dwóch części


diagnosta marek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc przyjechała do mnie naczepa do przewozu kontenerów składająca się z dwóch części przednia część naczepy nr vin 17 znaków nr rejestracyjny i dowód rejestracyjny się zgazdzały i zrobiłem badanie ale druga część naczepy miała w dowodzie rejestracyjnym wbity nr Vin konstrukcyjny całego zestawu i ten nr miał 13 znaków ale na naczepie był tylko nr vin drugiej części 17 znaków a w dowodzie rejestracyjnym jak pisałem był wpisany tylko ten nr konstrukcyjny nie wiem dlaczego tak jest na fakturze zakupu miał napisane ze naczepa składa się z dwóch części i kazda znich ma nr vin i dodatkowo dla całego zestawu jest trzeci nr konstrukcyjny vin skladajacy się z 13 znaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek. Przyprowadzona naczepa byla z Holandii, w tłumaczeniu był zapis, tylna części nie może sie poruszać bez piewszej części i były 3 dowody rejestracyjne, jeden do pierwszej cześci, drugi do drugiej a trzeci do całości. Ja odstąpiłem od badania ponieważ dopuszczalna masa przekraczała 60t i powołałem sie na zapis że tylko ciągnik rolniczy może ciągnąć 2 przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopuszczalna masa przekraczała 60t

 

Dopuszczalna masa którego pojazdu?

 

tylko ciągnik rolniczy może ciągnąć 2 przyczepy.

 

Ale czy Ciebie jako diagnostę powinno interesować za czym to będzie ciągnięte? Może za jakimś wolnobieżnym "ciągnikiem siodłowym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Ciebie jako diagnostę powinno interesować za czym to będzie ciągnięte? Może za jakimś wolnobieżnym "ciągnikiem siodłowym".

Z tego samego powodu w przyczepach do ciężarówek nie ma sprzęgu bo przecież i tak nie można nic oficjalnie tam przyczepić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samej ''naczepy'' ponieważ pierwsza cześć była zarejestrowana w Holandii jako przyczepa 24t, a druga część jako naczepa 40t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden nie może poruszać się bez drugiego ponieważ jeden wychodzi w drugi. Na pierwszy rzut oka wyglada jak zwykła naczepa z 6 osiami. W trzecim dowiedzie były 2 numery vin. Nie mogę znaleźć 6 osiowej ale wyglądała prawie identycznie https://goo.gl/images/zdYyZx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment - a te przyczepy modułowe nie zostały w końcu jakoś uregulowane w naszych przepisach? Czy znowu myli mi się tylko jakiś projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było, było. Tak jakoś szło:

 

36a)  Pojazd modułowy – przyczepa składająca się z co najmniej dwóch wózków modułowych, których suma dopuszczalnych mas całkowitych stanowi dopuszczalną masę całkowitą pojazdu modułowego, połączonych systemem hydraulicznym, posiadających wszystkie osie skrętne, służąca do przewozu ładunków niepodzielnych, połączona z ciągnikiem siodłowym poprzez łabędzią szyję lub z ciągnikiem balastowym poprzez dyszel,

36aa) łabędzia szyja – urządzenie służące do połączenia wózka modułowego z ciągnikiem siodłowym,

36ab) wózek modułowy – pojazd posiadający co najmniej 1 oś, sterowany hydraulicznie, umożliwiający połączenie z innymi kompatybilnymi wózkami modułowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale taka naczepa nadal nie będzie spełniać warunków pojazdu modułowego . nie ma osi skrętnych , nie jest połączona systemem hydraulicznym . pojazd modułowy to będzie naczepa do gabarytów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to są projekty redagowane ze cztery lata temu i pierwsze z brzegu z neta zaczerpnięte.

Nie ma co roztrząsać. Wkleiłem tylko na potwierdzenie, że to gdzieś pojawiało się w konsultacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie mogę znaleźć 6 osiowej ale wyglądała prawie identycznie https://goo.gl/images/zdYyZx

Jak w tej naczepie zawieszone są dwie pierwsze osie?

Gdy pierwsza część jedzie solo, to osie te nie skręcają się, a gdy w połączeniu z drugą częścią to stają się osiami skrętnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.