Skocz do zawartości
alexas1

termin badania

Rekomendowane odpowiedzi

alexas1

Koledzy jak w końcu robić z tymi terminami. Mam auto z Belgii data I rej. 2016-12-14. Jaki termin mu teraz wyznaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj

Jak żółte seicento to daj na rok, albo na pół - będzie bezpieczniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
julian

01.03.2020 r. " nie można dopełnić do 5 lat, bo przekroczy ustawowe 2 lata" Chyba , że ma ważne jeszcze badanie zgodnie z naszymi przepisami - to ustalenie danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alexas1

Ok dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurant2000
01.03.2020 r. "

a dlaczego do tej daty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher
01.03.2020 r. " nie można dopełnić do 5 lat, bo przekroczy ustawowe 2 lata" Chyba , że ma ważne jeszcze badanie zgodnie z naszymi przepisami - to ustalenie danych.

 

A skąd wiesz co to za pojazd, że do 2020.03 ? Przecież autor nic na ten temat nie napisał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
julian

Zakładam, że jest to normalny samochód osobowy bez gazu. Termin zgodnie z art.81ust.6. licząc od 01.03.2018 r. Wspomniałem również o tym, że badanie może być ważne ale nie mam na ten temat żadnych informacji.Uważam, że zapytanie było od diagnosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55
. Mam auto z Belgii data I rej. 2016-12-14.
Jezeli samochód jest nie uszkodzony/autor posta o tym nie wspomina/nie posiada gazu itp to TNBT wyznacza WK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

...jeżeli uzna, że po wyrejestrowaniu auta za granicą tamtejsze badanie zachowuje ważność, bo z tym bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55

Bynajmniej u nas z tym nigdy nie było problemu.Oczywiście bad.dodatkowe:ustalenie danych niezbednych do rejestracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Bynajmniej u nas z tym nigdy nie było problemu.

 

A u mnie zawsze był i jest problem. Bo jak auto wyrejestrowane za granicą to badanie traci ważność :razz: taka jest przyjęta "linia władzy" i wszystko co sprowadzone jedzie na badanie. No chyba że ma do 3 lat wówczas ustalenie danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
julian

To co napisał kolega Regan55 to ja to wszystko napisałem.

Natomiast pytanie przekazane przez kolegę kurant 2000 wynikają z innej interpretacji przepisów przez pana Krzemienieckiego i SITK RP O/Krosno które były dyskutowane od kilku lat odnośnie niemożności dopełniania terminu badań do 5 lat.Tak mi się przynajmniej wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurant2000
Koledzy jak w końcu robić z tymi terminami. Mam auto z Belgii data I rej. 2016-12-14. Jaki termin mu teraz wyznaczyć?

co z tego pytania autora wynika?

żółte seicento

i Psuj ma rację a zadałem pytanie dlaczego do tej daty 01.03.2018 r., bo niewiadomo czy pojazd posiada np. instalację gazową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Auto jest z 14 grudnia 2016 roku, a dzisiaj mamy marzec 2018 roku, czyli auto ma 14,5 (czternaście i pół) miesiąca licząc od daty pierwszej rejestracji.

Tu nie ma innej rady jak tylko na następne 24 (dwadzieścia cztery) miesiące wyznaczyć termin. Pomijam gazy i podobne temu sprawy. Zakładam, że pojazd to zwykłe auto, które w Polsce podlega interwałom 3. 2. 1. 1. 1. 1...

No nie można mu dopełnić do pięciu lat, bo wychodzi termin 45,5 (czterdzieści pięć i pół) miesięcy, a to jest dobrze ponad trzy i pół roku! No to, w którym miejscu porozpisywali takie długaśne wytyczne w ustawie?

Można czasem naciągnąć do pięciu lat, ale w okresie po 36 (trzydziestym szóstym) miesiącu do 48 (czterdziestego ósmego) miesiąca, bo po 48 miesiącach, to ekonomiczniej od naciągania wyznaczyć na rok.

Do trzech lat też mu nie można naciągnąć/zostawić, bo wiadomo że z okresowego należy kolejny termin wyznaczyć. I zaś wyszłaby kołomyja z długością terminu, bo takie coś również nie istnieje, jak termin na kilka, na kilkanaście miesięcy w tym pierwszym okresie trzyletnim!

Prosta sprawa. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sylwester68

Wyłącznie ustalenie danych , WK wpisze następny termin badania okresowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piter1973

czy można ustalić dane pojazdu nie zarejestrowanego w PL ? nie bedzie go w CEP.

w tym przypadku też jestem za terminem 2 letnim od dnia badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
baca9

Można ustalić dane, robi się to na wniosek właściciela. Jeżeli nie ma tablic to z wynikiem negatywnym za brak TR. W naszym WK nie stanowi problemu taki wynik, ponieważ nie ma wpływu na BRD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tadeusz p.
Można ustalić dane, robi się to na wniosek właściciela. Jeżeli nie ma tablic to z wynikiem negatywnym za brak TR. W naszym WK nie stanowi problemu taki wynik, ponieważ nie ma wpływu na BRD.

 

Brak tablic nie skutkuje ustalenie danych wynikiem negatywnym,co najwyżej bez określenia wyniku P/N - Chociaż jest to identyfikacja to raczej już "P"

 

Brak tablic nie odgrywa tu żadnej roli.

 

Pzd. Tadeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Czyli takie badanie bez wyniku, choć jednak sam dalej piszesz, że wynik jest...

 

Możesz Tadeuszu powiedzieć jakie jeszcze badania Twoim zdaniem nie muszą mieć określonego wyniku i czy rozróżniasz badania techniczne od tzw. innych czynności na SKP?

I na koniec - skoro jest identyfikacja to co identyfikujesz w kwestii tablic których nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tadeusz p.

Nr.VIN .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
Brak tablic nie skutkuje ustalenie danych wynikiem negatywnym,co najwyżej bez określenia wyniku P/N - Chociaż jest to identyfikacja to raczej już "P"

- a czy byłbyś uprzejmy poprzeć to jakimiś przepisami chociażby z rozporządzenia pokrótce zwanego 'zakresem'?

- to Twoja indywidualna teoria, czy może z WK spłynęły jakieś wytyczne na piśmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Aha - czyli sprawdzasz tylko nr VIN - reszta zakresu z tabeli o identyfikacji Cię nie interesuje.

 

Nie - no ciekawe - mów dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz

I dziwić się, że TDT będzie miał pożywkę po zmianach :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roboblox

Ja bym zrobił jednak do 14-12-2019 - do 3 lat od daty i rejestracji - zgodnie z przepisami, a poźniej do 14-12-2021.

 

Badanie bez wyniku robimy przy badaniu dodatkowym np. HAK, TAXI, L. W takim przypadku skreślamy POZYTYWNY i NEGATYWNY. Samo zaświadczenie z wpisaniem, że pojazd spełnia wymagania np HAK jest informacją o pozytywnym przebiegu badania. Dz. U. 2015.776 str. 69 pkt. 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Badanie bez wyniku robimy przy badaniu dodatkowym

Bądz łaskaw przeczytać przypis 4 pod zaświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.