Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

bubson922

Tacho podczas BT

Polecane posty

bubson922

Witam

Mam takie pytanko, co jeżeli trafia pojazd powyżej 3,5t z nieważną legalizacją tacho ? wg dziennika ustaw jest to usterka istotna - badanie negatywne. Gdzieś kiedyś coś było, że dla przedsiębiorców z zawieszoną działalnością nie jest to konieczne, ktoś coś w tym temacie mże wie więcej ??

kurant2000
Gdzieś kiedyś coś było, że dla przedsiębiorców z zawieszoną działalnością nie jest to konieczne, ktoś coś w tym temacie mże wie więcej ??

Nie słyszałem nic o tym, ale jak jest tacho wymagane to ma być legalizacja ważna w dniu badania, nawet jeżeli będzie tacho jeden dzień jeszcze ważny robisz badanie.

Psuj
ale jak jest tacho wymagane to ma być legalizacja ważna w dniu badania

Nie. Jak tacho jest zamontowane, to jest legalizacja wymagana. Jesli w danym pojeździe nie jest wymagane, to należy je wymontować a nie olewać legalizację...

kurant2000
Jesli w danym pojeździe nie jest wymagane

ale jeżeli je posiada to legalizacje musi mieć lub tak jak pisałeś wymontować bo nie jest np wymagane

bubson922

Wrzuciłem załącznik, znalazłem w starych papierach, jest to pismo PISKP właśnie w tej sprawie tachografu, wg niego wynika, że nie musi mieć wcale ważnej legalizacji tacho, jedynie podczas skierowania przez OKRD.

Skan_20180321.thumb.jpg.a592625d7872440ac949518e216b1083.jpg

kurant2000
wg niego wynika, że nie musi mieć wcale ważnej legalizacji tacho

to niech sobie nie wymagają , nas diagnostów interesuje DZIENNIK USTAW Poz. 776 a tam co jest napisane?

7.9. Tachograf cyfrowy albo samochodowy (jeżeli jest zamontowany/ wymagany)

a) Brak tachografu - o ile jest wymagany. UI

b) Niezamontowany zgodnie z wymaganiami. UD UI

c) Nie działa. UI

d) Brak plomb lub plomby uszkodzone. UI

e) Brak tabliczki kalibracyjnej (lub legalizacyjnej), dane nieczytelne lub kalibracja (legalizacja) nieważna. UI

f) Wyraźne oznaki manipulacji przez osoby niepowołane. UI

oraz

6. dodatkowe badanie techniczne pojazdu odpowiednio

przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych

5. Brak tachografu cyfrowego albo samochodowego lub tachograf nie spełnia wymagań przewidzianych dla tego typu pojazdu. UI

Mecher
... jest to pismo PISKP właśnie w tej sprawie tachografu,

Skąd pewność że to pismo PISKP ?

Bo patrząc kto się pod nim podpisał, to

... wg niego wynika, że...

Ze to kierownik zakładu procesów diagnostyczno-obsługowych.

Cokolwiek to znaczy ...

Paprock

Oj jak taki podpis to dużo grubiej niż izba! :x

;-)

DARIO64

Oto data pisma :

16.07.2004 r

Grzegorz Łódź
Skąd pewność że to pismo PISKP ?

Mnie przypomina raczej ITS

DARIO64
ITS

100%

Grzegorz Łódź

Wiem bo mam ;)

Demart

A ja zapytam może ktoś się orientuje. Czy na wklejce z datą legalizacji technik tachografów ma obowiązek podać nr. tach. lub nr. nadwozia pojazdu? Pytam bo mamy w okolicy takiego asa, który informuje wszystkich kierowców że diagnosta nie ma prawa sprawdzać legalizacji tachografu i nieprawnie się czepiamy. A ostatnio tak się wyluzował że na wklejce nie podaje właśnie nr. tacha ani nr vin pojazdu. Wydaje mi się że powinno być przynajmniej jeden z tych nr. wpisany. bo skąd pewność że wklejka dotyczy tego pojazdu i nikt jej nie przekleił. Zawsze były. Prosił bym o podstawę prawną jak ktoś się orientuje w temacie.

Paprock

Męczyłem ten temat, lecz konkretów z różnych przyczyn nie doczekałem. Tyle wiem, że wklejka powinna konkretne informacje zawierać (hologram), o których najlepiej w kumatym tacho-serwisie porozmawiać. ;-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.