Skocz do zawartości

John Deere Gator 6x4 - czy to ciągnik rolniczy ???


adamos

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw zmierzyć V-max a potem drążyć dalej. Nie wydaje mi się aby toto na sześciu kółkach od Wigry-2 było szybsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mobil1 napisał:

czy kolega wykonałby pierwsze OBT, mimo iż nie posiada on drogomierza, prędkościomierza?

Pewnie że tak. Lepiej się pytaj o wynik badania na podstawie zapodanych przepisów w połączeniu z datą pierwszej rejestracji. 

Edytowane przez DARIO64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie tematem. 6 dych na godzinę? Ale to chyba jakieś nowsze modele 😂. Według mnie wynik badania N bo data pierwszej rejestracji jest 1999. Chyba że się mylę to proszę o poprawienie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mobil1 napisał:

6 dych na godzinę? Ale to chyba jakieś nowsze modele 😂.

Stare, nowe - nie ważne. W każdym razie te wcześniej linkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, michal_k napisał:

opinię rzeczoznawcy określającą maksymalną prędkość.

A jak będzie większa niż 25Km/h to będzie montował miernik prędkości :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie większa niż 40 km/h to będzie montował ogranicznik albo występował o odstępstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

A jak będzie większa niż 40 km/h to będzie montował ogranicznik albo występował o odstępstwo ;)

Z katalogu prędkość maksymalna 32 km/h. Czyli żeby przeszedł badanie z wynikiem P musi zamontować jeszcze drogomierz i prędkościomierz? Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mobil1 napisał:

musi zamontować jeszcze drogomierz

A drogomierz na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że GPS wystarczy, a nawet wymyślny zegarek co potrafi prędkość mierzyć. O smartfonie nie wspominam nawet.

Potraktowałbym to podobnie do wyposażenia w sprzęty zamiast lusterek do widzenia pośredniego.

🙃

Szczegóły i przekierowania do szczegółów szczegółowych w rozporządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na siłę nie robił bym z tego wozidełka ciągnika rolniczego. Jeżeli prędkość nie przekracza 25 km/ha (a jeżeli przekracza to zawsze można zamontować ogranicznik prędkości) to jest to pojazd wolnobieżny i nie podlega rejestracji. Kiedyś podobny oglądałem na targach rolniczych i wystawca potwierdził mi, że jest to maszyna wolnobieżna nie podlegająca rejestracji. Nawet fabrycznie miał zamontowaną tabliczkę z indywidualnym ograniczeniem prędkości z wartością 25 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

Szczegóły i przekierowania do szczegółów szczegółowych w rozporządzeniu.

Czyli : .... " masło - maślane " ? :P

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktor nie traktor... W każdym razie po francusku traktor i jak Dario wypatrzył po homologacji też traktor, czyli co, po polsku ma wyjść z tego sześciokołowca wolnobieżna maszyna?

Poza tym definicja ustawowa maszyny włącza z niej ciągniki, więc?

"34) pojazd wolnobieżny – pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44) ,,ciągnik rolniczy" - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych; 

Pod tę definicję też za bardzo nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 10:37, DARIO64 napisał:

Na tabliczce znamionowej jest 74/150. Jest to numer dyrektywy wg której były kiedyś homologowane ciągniki rolnicze.

Cytat

2. Niniejsza dyrektywa ma zastosowanie wyłącznie do ciągników określonych w ust. 1, wyposażonych w ogumienie pneumatyczne i posiadających dwie osie oraz rozwijających maksymalną prędkość konstrukcyjną między 6 a 25 km/godz.

Jeżeli był homologowany według tej dyrektywy to nie powinien przekraczać 25 km/h. Z liczbą osi też coś jest trochę namieszane ;).

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Logen napisał:

Jeżeli był homologowany według tej dyrektywy to nie powinien przekraczać 25 km/h. Z liczbą osi też coś jest trochę namieszane ;).

Właśnie trochę pokręcony jest ten traktorek. Małą zagadkę mi dał klient.😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyrektywa powstała 47 lat temu i powiem szczerze, że nie mam zielonego pojęcia jak wtedy były traktowane osie. Poza tym doszukiwałbym się sprzeczności tego pojazdu z obecnymi przepisami, bo tak szczerze, to co stoi na przeszkodzie, żeby on nie był traktorem?

Sami dobrze wiecie, jakie wynalazki potrafią spełniać warunki dla ciągnika, a tu nagle, że się nie da, że lipa. Oto dobrze już znany przykład sprzętu dla rolnika: 

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/16122-ciekawe-komu-sie-trafi-na-badaniu/&tab=comments#comment-302573

A może i ten za trzy osie oberwie e-N-kę?

Ze strony: https://moto.pl/MotoPL/56,88389,14874423,wiecej-niz-cztery-kolka.html

Sześciokołowiec

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.