Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny Luboń k. Poznania 21.03.2018 r.


nhl4

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazdy na egzaminie:

skoda fabia nowy mogel w dieslu- chyba 2015r.

renault kangoo 2007r.( z instalacją gazową i kratką -Vat)

volvo fl (autocysterna)

neoplan 2010r. (autobus miejski)

 

Zagadnienia i zadania na egzaminie które zapamiętałem i usłyszałem od innych.

Moje zadanie; (autobus miejski solaris z uszkodzonym tylnym lewym błotnikiem i potłuczoną lampą tylną lewa)- zatrzymany dowód rej- wydane pokwitowanie policji.

Egzaminator od razu ustalił wynik badania jako negatywny i kazał przeprowadzić badanie dla autobusu szkolnego ze szczegółowym wypełnieniem zaświadczenia dotyczącego wskazania usterek i braków dla autobusu szkolnego-chodziło tu o umiejętność poprawnego wypełnienia zaświadczenia wraz ze szczegółowym wypisaniem usterek, zresztą to podstawa na egzaminie praktycznym przy każdym pojeździe, a na koniec dwa szybkie pytania na temat dodatkowego zabezpieczenia drzwi wejściowych (miękkie uszczelki i mechanizm samo powrotu oraz oznaczenie autobusu szkolnego w tablice i oświetlenie ostrzegawcze przy wysiadaniu). I to tyle z mojego egzaminu - ZDANE !

 

Było też; pytanie z tego autobusu odnośnie wyliczenia masy(ale nie pamiętam o jaką chodziło) na podstawie nacisków osi z tabliczki znamionowej.

 

Bardzo szczegółowo pytano o wszystko co dotyczyło opon w skodzie fabii.

 

O dziwo w renault Kangoo jeden ze zdających musiał przeprowadzić realnie przy pomocy pracownika stacji analizę spalin przy wykorzystaniu analizatora i urządzenia diagnostycznego.( 1,5 godziny im zeszło).

 

Badanie szyb przy pomocy urządzenia (kangoo)

 

ADR- pytania dotyczące wszelkiego rodzaju przewodów elektrycznych i ich zabezpieczeń, oraz zabezpieczeń i działania wyłączników akumulatorów, zabezpieczeń akumulatorów, omówić i wskazać uziemienie.

 

Prawidłowo wypisane zaświadczenie to praktycznie połowa zdanego egzaminu ( jeden zdający tak pięknie wypisał zaświadczenie, że egzaminator bez zadawania dodatkowych pytań od razu zaliczył mu egzamin).

 

Kilka osób zawaliło wypisywanie zaświadczeń,dziennik ustaw 776 z usterkami do wglądu na życzenie.

Egzaminatorzy w mojej ocenie nastawieni bardzo na tak do zdających, ale trzeba być pewnym siebie i wykazać się wiedzą w stopniu chociaż podstawowym, egzaminatorzy nie poganiali i każdy miał czas ile potrzebował( może dlatego że frekwencja była niższa 19-20 osób) .

Zdawalność na poziomie 60%

 

Mam nadzieję, że komuś się to co napisałem przyda, w razie potrzeby odpowiem na inne pytania na priv lub forum, znalazłem tu przy pomocy innych praktycznie wszystkie odpowiedzi na nurtujące mnie problemy dotyczące egzaminów, więc również dzielę się własnym doświadczeniem przy zdawaniu egzaminów.

 

Powodzenia wszystkim zdającym !!! :ok

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden ze zdających musiał przeprowadzić realnie analizę spalin przy wykorzystaniu analizatora i urządzenia diagnostycznego

 

Co to jest to urządzenie diagnostycze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.