Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
hudy05

VW transporter 9-osobowy na ile przegląd ?

Polecane posty

hudy05

Tak jak w temacie 3 letnie auto rodzaj pojazdu osobowy z automatu daje na dwa lata wystawiam zaświadczenie. Klient do wydziału komunikacji z zaświadczeniem a pani urzędnik chce skrócić przegląd na rok bo twierdzi że auto słuzy do przewozu osób zarobkowe.I z ustawy wynika ze na rok Skąd taki pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Jeżeli pojazd nie jeżeli regularnie na jakichś liniach lub przewozach zagranicznych to na 2 lata. Trzeba zapytać panią z WK dlaczego po zakupie dostał na 3 lata a nie na rok.

Skąd taki pomysł ?
Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki ,,SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k

Zobacz art. 81 ust. 6 PORD:

 

Nie dotyczy to [...] pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, [...] które podlegają corocznym badaniom technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarAnt

A skąd diagnosta na przeglądzie może wiedzieć do czego jest pojazd wykorzystywany... Wykonujący badanie widzi samochód osobowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek_handlarz
Klient do wydziału komunikacji z zaświadczeniem
W jakim celu klient udawał się do WK z zaświadczeniem ?

 

Być może był jakiś cel tej wizyty i pojazd stał się:

auto słuzy do przewozu osób zarobkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hudy05

przyszedł bo miał czasowy pojazd zakupiony z kończącym się przeglądem.

 

Wiem tylko tyle ze jeździ nim zagranice. Być może wozi ludzi to moje przypuszczenie ale nawet gdyby sie pochwalił pani w okienku czy to jest powód do skrócenia przeglądu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Jak byk jest taki powód!

Samochody obowiązuje nie tylko ustawa Prawo o Ruchu Drogowym. Są ustawy Transportowe, Vatowskie, Skarbowe...

No jak ktoś chlapnął, że ma na tym busie zarobek i sumiennie odprowadza podatki, to i na tym samym sumieniu powinien wykonywać coroczne badania okresowe maszynki do zarabiania pieniążków. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No jak widać w opisanej historyjce, tak zwana 'karma' sama uczciwość wymierzyła organizując klientowi spacerki między SKP a WK. ;-)

A kolega hudy05 może spodziewać się reakcji zadziornego moda za nieregulaminowe cytowanie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek

Nie dotyczy to [...] pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, [...] które podlegają corocznym badaniom technicznym.

Myślę panowie że w ustawie jest pewne niedomówienie, chodzi o 2 różne pojazdy czy o jeden?

Dlaczego taksi i transport zarobkowy wymienione są osobno czyżby ustawodawca zakładał że taksówki wożą charytatywnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek_handlarz

Prawda jest taka, że masa zabytków jest wykorzystywana do zarobkowego przewozu osób (na przykład przy obsłudze wesel), a nie jest ani uczciwie opodatkowane, a już o badaniach "corocznych" nie wspominam. Stąd pojawił się problem. Taksówki są nie jako potraktowane "nad wyraz" i bardzo dobrze bo jest ich zdecydowana większość w transporcie osobowym. Tu wychodzi, że klient "wpadł" i Pani z okienka słusznie to wychwyciła - prowadzi widocznie transport zarobkowy - może nawet rejestrował pojazd na działalność o takim charakterze - klient wie najlepiej co w WK za okoliczności zaistniały 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock
Myślę panowie że w ustawie jest pewne niedomówienie, chodzi o 2 różne pojazdy czy o jeden?

1. Chodzi o TAXI, które wożą osoby i też w liczbie do 9 osób mogą przewozić i z tej racji podlegają corocznym badaniom.

2. Chodzi o większe busiki (5 - 9 osób), które prowadzą zarobkową działalność polegającą na bliżej nieokreślonym transporcie osobowym i z tej racji podlegają corocznym badaniom.

 

Podsumowując: każda taksówka i każdy zgłoszony do transportu busik podlagają tym samym corocznym badaniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek_handlarz
Podsumowując: każda taksówka i każdy zgłoszony do transportu busik podlagają tym samym corocznym badaniom.
no trochę chyba za duże uogólnienie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.