Skocz do zawartości

Brak podwyżek za badania !!!


aw78

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nowe prawo przewiduje sytuacje dla osób, które nie mogą prowadzić chociażby przez chorobę, wypadek w danym czasie?

Nie przewiduje. Myślę, że taki sposób karania obywateli jest niezgodny z konstytucja ale TK ma ważniejsze sprawy do rozstrzygania.

Złamałem poważnie nogę.

Tu nawet nie trzeba szukać takich wyjątkowych przypadków, bo wystarczyło w ubiegłym roku 1 marca wykonać przegląd motocykla, bo na dworze było +20*C a w tym roku trzeba było być niezwykle zatwardziałym motocyklista aby wyjechać w marcu na drogę. Ja widać nawet za złą aurę będzie trzeba karę płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • cezary

    9

  • michal_k

    9

  • kurant2000

    7

Myślałem, że spokojnie podjadę na stację jak będę chodził... Myślę że takich osób, które przez kilka miesięcy nie będzie mogło prowadzić i podjechać na stację z powodu choroby/wypadku będzie coraz więcej. Czy naprawdę nikt o tym nie pomyślał wprowadzając nowe przepisy. Karać dodatkowo chorych ludzi niepotrzebnymi kosztami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział co wiedział :x

 

powiedział co wiedział, bo mi nie przychodzi jak niektórym, tak łatwo nawalać na diagnostów czy właścicieli. diagnosta zły bo mało negatywów ma, właściciel zły bo mało płaci i drogie gratisy daje. wiem, pisanie na rząd nie wiele zmieni, ale warto byłoby choć trochę zrozumieć diagnostów i właścicieli. szary człowiek jest tylko "marionetką" i nie na wszystko ma wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rząd, ale i wiele organizacji poszło na wojnę z kierowcami nie robiącymi OBT w terminie i sprawę potraktowano TYLKO przez ich pryzmat, wprowadzając przepis o charakterze "policyjnym". Nikt nie chciał słuchać argumentów wypadków losowych i innych traktując je jako marginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karanie podwójną opłatą za niedopełnienie obowiązku dokonania urzędowego badania technicznego pojazdu po terminie (tych nieszczęsnych 30 dni) jest złe ale rozmyślne niedokonywanie w/w obowiązku to też złe postępowanie obywatela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podają statystyki w Bydgoszczy około 50% pojazdów nie przybywa na OBT. Ci właściciele są chyba połamani i rozchorowali się na dobre.Czy może unikają OBT i ryzykują, Jak ich policja nie złapie to OK.Kary za brak badania są znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara powinna być dotkliwa np. 500 zł ale za jazdę po drodze publicznej pojazdem bez ważnego badania technicznego. Poza tym uważam, że jest to ściema aby pod nią ukryć skok na kasę TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej - z grubej rury.

 

Może jeszcze kara chłosty :razz:

 

500 zł ale za jazdę po drodze publicznej pojazdem bez ważnego badania technicznego

 

A może lepiej 500 zł za jazdę pojazdem stwarzającym zagrożenie :x Ale już i tak lepszy byłby mandat j/w niż karanie za nie wykonanie OBT w terminie dla pojazdu, który nie uczestniczył w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej 500 zł za jazdę pojazdem stwarzającym zagrożenie

A jazda pojazdem bez ważnego OBT ,to nie podchodzi pod stwarzający zagrożenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już i tak lepszy byłby mandat j/w niż karanie za nie wykonanie OBT w terminie dla pojazdu, który nie uczestniczył w ruchu.

owszem i bezwzględnie na PC i tablicach rej. czasowych. :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie podchodzi pod stwarzający zagrożenie

 

A jakie zagrożenie? Pojazd może być całkowicie sprawny. Natomiast to, że przejdzie pozytywnie OBT, wcale nie oznacza, że przez kolejny rok nie stworzy zagrożenia i będzie sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział co wiedział, bo mi nie przychodzi jak niektórym, tak łatwo nawalać na diagnostów czy właścicieli. diagnosta zły bo mało negatywów ma, właściciel zły bo mało płaci i drogie gratisy daje. wiem, pisanie na rząd nie wiele zmieni, ale warto byłoby choć trochę zrozumieć diagnostów i właścicieli. szary człowiek jest tylko "marionetką" i nie na wszystko ma wpływ

Ale przecież diagnostom to pasuje.

Jeśli diagności sami siebie nie będą rozumieć to nie liczmy na to ,że ktoś diagnostów zrozumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara powinna być dotkliwa np. 500 zł ale za jazdę po drodze publicznej pojazdem bez ważnego badania technicznego. Poza tym uważam, że jest to ściema aby pod nią ukryć skok na kasę TDT.

 

Funkcjonariusz Policji może fakultatywnie nałożyć mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł na podstawie art. 97 Kodeksu Wykroczeń (Dz. U. z 2010 roku Nr 46 poz. 275 z

późniejszymi zmianami) w związku z art. 81 ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 roku, Nr 108 poz. z późniejszymi zmianami) za brak terminowego badania technicznego

pojazdu oraz obligatoryjnie zatrzymuje dowód rejestracyjny za pokwitowaniem uprawniającym do jazdy na okres maksymalnie 7 dni.

 

Tylko kto to stosuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro dajesz N na SKP, ale nie zatrzymujesz DR tzn że pojazd może jeździć!!!

 

Jesli taki z Pana znawca wszystkich tematow to poprosze o podanie przepisu ktory pozwala przy N poruszac sie [o drogach????

Pozdrawiam Swiatecznie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie w DR ciągle mam ważne (zakładam), DR nie zatrzymany. Więc wyjeżdżam na własną odpowiedzialność ze stacji i jadę! I najbliższy patrol Policji, choćby dwie ulice dalej NIC mi nie zrobi.

 

A to, że prawy obywatel to nawet z kanału już nie powinien takim autem zjechać... No cóż. Powiedzmy, że nie mam aż takiej wiary w prawość i moralność społeczeństwa.

 

Rozmawiajmy o tym jak jest, a nie o pobożnych życzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzymuje dowód rejestracyjny za pokwitowaniem uprawniającym do jazdy na okres maksymalnie 7 dni
skoro zatrzymuje DR za brak badań to na jakiej podstawie dopuszcza pojazd do ruchu na 7 dni ? nasi sami sobie zaprzeczają , jakie on ma prawo dopuszczać do ruchu pojazd który nie ma badań ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy za brak badań, czy usterki? Decyduje, że dopuszcza, to dopuszcza. Ograniczają go jedynie usterki stwarzające zagrożenie i ochrona środowiska - a jak wiadomo to uznaniowe jest w warunkach kontroli drogowej. Brak badań nie jest przesłanką do braku możliwości zezwolenia na 7 dni poruszania się.

art.132.2 PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyduje, że dopuszcza, to dopuszcza
nie dopuszcza tylko zezwala. "Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwito- waniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6."

My jako diagności dopuszczamy pojazd on może zezwolić na poruszanie się nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dajesz wynik N (czyli nie dopuszczasz) i zatrzymujesz DR masz takie sama prawa i obowiązki jak policjant w kwestii pokwitowania.

Jesteś jedynie w o tyle gorszej sytuacji, że policjant ma tylko podejrzenia - Ty pewność co jest nie tak.

 

Z drugiej strony co w takim razie robisz, jako osoba pełniąca funkcję publiczną widząc, że ktoś jednak wyjeżdża z Twojej stacji pomimo N/USZ? Bo rozumiem, że nie pozostajesz bez reakcji, czym naruszył byś przynajmniej jedną ustawę karną 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najbliższy patrol Policji, choćby dwie ulice dalej NIC mi nie zrobi.

Będzie to drogówka ,a nie zwykły "stójkowy" zajrzy do cepiku a tam "zonk".

Takie a takie usterki ,wynik negatywny bt.(niedopuszczony do ruchu)

I co dalej ????

Jak to prawnie rozgryźć ? co wazniejsze ,termin bt w DR ,czy wynik bt w cepiku?

Aby Policja nie zatrzymała Tobie DR możesz powiedziec ,że go nie masz.

Nastepne pytanie -czy w tym przypadku mają prawo zatrzymać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie okazanie DR nic nie da jeśli zajrzą do cepiku.

Pytanie czy praktyce to wszystko tak "live" działa...

Bo do nie dawna jeszcze absolutnie nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.