Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Lublinek 3322 z wojska 9 miejsc ,oszklony. Na fakturze samochód ogólnego przeznaczenia malej ładowności- pytanie na osobowy czy cięzarowy?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na PC będzie jakiś rodzaj pojazdu.

 

[ Dodano: 17-04-2018, 08:35 ]

Sprawdziłem w katalogu ITS - takiego Lublina osobowego w ogóle nie ma. Są ciężarowe i specjalne.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pewnie nie ma przegrody rozdzielającej przestrzeń ppasażerską od ładunkowej . a co w przypadku gdy w takim aucie ciężarowym nie ma wcale przestrzeni ładunkowej za fotelami ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko pewnie nie ma przegrody rozdzielającej

A co jeżeli będzie starszy niż 1999?

 

[ Dodano: 18-04-2018, 08:19 ]

Bo obstawiam, że są składane ławki 8)
Nie wiem , jeszcze nie widziałem ale:

2a. siedzenia nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy.... Przepis nie dotyczy pojazdu zarejestrowanego przed dniem 20 października

2007 r.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja Obslugi LUBLIN 3322 Samochód kombi .Ładown.dop.(z kierowcą)900kg lub 9 osób .lub 850kg.(w tym 6 osób).MDC PRZYCZEPY 750kg. z ham 2000kg.DMC zespołu poj.4000kg.Miłego pisania.

 

[ Dodano: 18-04-2018, 08:57 ]

Dotyczy LUBLIN 3322- SAM.CIĘŻAROWY

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być znana

c)data zarejestrowania pojazdu po raz pierwszy podana przez organy, o których mowa w art. 73 ust. 3 ustawy PoRD

 

d)1 stycznia roku produkcji - w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą;

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi być znana

 

Nie musi, bo:

 

"w rubryce przy kodzie B – wpisuje się datę pierwszej rejestracji pojazdu; w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy i rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy jest to dzień pierwszej rejestracji pojazdu za granicą; jeżeli w dokumentach załączonych do wniosku o rejestrację pojazdu brak jest informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje się datę 1 stycznia roku produkcji pojazdu;'

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego ten cytat?

 

Bo ja wiem, że akt prawny regulujący jak wydać DR/PC - a to na ich podstawie będzie przeprowadzone badanie takiego pojazdu mówi jasno, że jeżeli w dokumentach załączonych do wniosku o rejestrację pojazdu brak jest informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje się datę 1 stycznia roku produkcji pojazdu.

 

Przepis przez Ciebie podany z rozporządzenia o warunkach technicznych jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla OBT po raz pierwszy pojazdu sprowadzonego - bo w tym wypadku Diagnosta może opierać się na zagranicznym DR, a tam daty może nie być - stąd taka a nie inna konstrukcja przepisu.

 

W tym wypadku do badania musi być okazane PC przynajmniej, a tam data będzie ustalona na podstawie przepisów o rejestracji.

 

I jak najbardziej w przypadku pojazdów "resortowych" data ta często nie jest znana. Brak jej wpisania na FV nie jest podstawą do uznania takiego dokumentu za wadliwy. Wystawca może tą informację wpisać, ale nie musi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.