Skocz do zawartości

daty nauki jazdy


mr.kajak

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd z roku 2016, przyjechał w 2018 na badanie dostał termin na 2 lata. Po miesiącu przyjeżdża na dodatkowe L, kto skraca datę do ?? Ponieważ pojazd do nauki jazy powinien corocznie robić badanie a w dowodzie ma do 2020.

Edytowane przez mr.kajak
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    10

  • michal_k

    8

  • kurant2000

    8

  • Paprock

    8

Top Posters In This Topic

Popular Posts

doastal badanie na L ? z zaświadczeniem pójdzie do WK po wpis L i tam powinni zmienić termin badania. samo dodatkowe L nie wyznacza terminu ale w uwagach można wpisać ,że termin okresowego ulega skróc

Ten, kto wpisu "L" w DR dokona ,,,

W każdym razie WK powinno termin skrócić i bez różnicy czy informacja o montażu gazu dotyczy pojazdu nowego, sprowadzonego lub już zarejestrowanego:  

piter1973

doastal badanie na L ? z zaświadczeniem pójdzie do WK po wpis L i tam powinni zmienić termin badania. samo dodatkowe L nie wyznacza terminu ale w uwagach można wpisać ,że termin okresowego ulega skróceniu . jeszcze inne wyjście - zrobić z dodatkowym L okresowe i wyznaczyć nowy termin .

  • Piwo 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojazd był sprowadzony, jeszcze nie jest L, ale za około miesiąc czasu przyjedzie na dodatkowe L i zastanawiam się kto jemu skróci datę do roku czasu. Bo ja będę robił tylko dodatkowe bo okresowe już ma zrobione. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
3 minuty temu, mr.kajak napisał:

kto jemu skróci datę do roku czasu.

Ten, kto wpisu "L" w DR dokona ,,,

  • Piwo 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piter1973 napisał:

 samo dodatkowe L nie wyznacza terminu ale ...

 

ale czasem trzeba 

Cytat

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego nie wpływa na termin następnego badania technicznego, określony w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, o ile nie jest on sprzeczny z terminem określonym w ustawie do wykonania tego badania.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Przerabiałem nowe TAXI w urzędzie w Warszawie ledwie co porejestrowane. I tamtejszy urząd w zaparte, że jeżeli pojazd jest zarejestrowany, to kolejny termin wpisuje diagnosta. A ja, że nie, bo to badanie dodatkowe, a z dodatkowego nie koniecznie wynika zmiana okresowego. I tak się ścieraliśmy, aż klient taksówki pozwolił sobie wrzucić na luz i zaakceptował, że połączę dodatkowe TAXI razem z okresowym i wpiszę ten termin w dowód jak mi przedstawi dowód rejestracyjny po wcześniejszym naniesieniu przez warszawkę adnotacji TAXI. No jakoś tak to się odbyło. Szczegóły tu w dziele TAXI dla zainteresowanych. Jak się okazuje z eLkami występują podobne niesnaski.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu „L” w WK może jeszcze wrócić na SKP i wtedy można by wpisać kolejny termin badania. Tylko czy wróci?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jacdiag napisał:

 

ale czasem trzeba 

 

Mogę prosić, gdzie mogę znaleźć ten cytat w przepisach?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst ten pochodzi z rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach z dnia 16 grudnia 2003 r. (§ 3 ust. 2 Dz. U. z 2003r. Nr 227, poz. 2250 ze zm.), które to rozporządzenie już straciło ważność.

W chwili obecnej zapis ten brzmi: „Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.” (§ 4 ust. 2 rozporządzenia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach tekst jednolity Dz. U. z 2015r. poz. 776 ze zm.).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku diagnosta wyznacza nowy, krótszy termin na zaświadczeniu z DBT i na podstawie tego WK wpisuje w DR nowy termin. Diagnosta dokonuje wpisu do DR tylko przy okresowym badaniu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
1 godzinę temu, Psuj napisał:

diagnosta wyznacza nowy, krótszy termin na zaświadczeniu z DBT i na podstawie tego WK wpisuje w DR nowy termin

 

Na jakiej podstawie WK miałby dokonać wpisu nowego terminu? Rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności mówi tylko o montażu gazu lub przywróceniu do ruchu po czasowym wycofaniu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piter1973

michal_k  - jak postępuje WK  jeśli do rejestracji  będzie fabrycznie nowy samochód osobowy z fabryczna instalacja gazową lpg ( montowana w fabryce , nie u dealera ) . wyciąg homo ma odpowiedni wpis o instalacji LPG ? , jest kwit na zbiornik itd. . co jeszcze potrzebuje " urzędnik " i jaki termin badania będzie wpisany do DR ?  

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ w bardzo prosty Michale. WK wystawia nowy DR z krótszym terminem (i stosowną adnotacją już oczywiście) :)

 

Poza tym jak dla mnie jest to dodatkowe badanie skutkujące zmianą PRZEZNACZENIA pojazdu.

Dla mnie przeznaczenie to nie tylko element klasyfikacji RPP. Skoro pojazd jest PRZEZNACZONY do nauki jazdy i egzaminowania to termin skraca Diagnosta na mocy paragrafu 4 ust.3.

Termin powinien być rok od daty montażu.

W praktyce dla fabrycznych aut LPG nie sposób taką datę ustalić, zatem przyjęło się dawać rok od daty I rejestracji.

Rodzaj paliwa będzie ujęty i w homo i w zaświadczeniu do rejestracji zapewne.

Dokument na zbiornik nie jest wymagany w WK.

W zasadzie do czasu I OBT właściciel nie musi tym dokumentem dysponować.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, blakop napisał:

zmianą PRZEZNACZENIA pojazdu.

ale w przypadku pojazdów M1, motocykli i autobusów czegoś takiego jak"przeznaczenie" nie ma to co w takim przypadku?

Edytowane przez cezary
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie są przeznaczenia, możemy to nazywać w przypadku "L" przystosowanie, w przypadku "gazu" doposażenie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piter1973
58 minut temu, blakop napisał:

zasadzie do czasu I OBT właściciel nie musi tym dokumentem dysponować.

jakiegokolwiek badania  , przy badaniu ma być ważny "dokument dozorowy"

 

37 minut temu, cezary napisał:

w przypadku "gazu" doposażenie

wg mnie bardziej "zmiana " rodzaju paliwa

 

wychodzi na to ,że w przypadku nowego pojazdu ( mającego termin nast. okres BT na 3 lata ) , podczas zmiany tegoz pojazdu na "L" lub "Taxi " możemy wykonać jednocześnie z dodatkowym badanie okresowe i wyznaczyć nowy termin na 1 rok . Wtedy w WK wpiszą tylko adnotacje "L" lub "Taxi" . i wszystko będzie cacy .

gorzej z LPG bo taki pojazd nie odwiedza Stacji tylko klient w WK pokaże kwity od montażu i dostanie wpis LPG . czy WK skróci termin okresowego badania ? nie diagnosty zmartwienie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

W każdym razie WK powinno termin skrócić i bez różnicy czy informacja o montażu gazu dotyczy pojazdu nowego, sprowadzonego lub już zarejestrowanego:

 

Cytat

6. W przypadku zawiadomienia o dokonaniu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem organ rejestrujący:


1) wykonuje kserokopię wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem, po czym dokument ten zwraca właścicielowi pojazdu;
2) zamieszcza na fakturze albo rachunku za montaż adnotację o treści: „Zawiadomiono w dniu ... o montażu instalacji LPG/CNG w pojeździe o Nr rej. ...”, wpisując numer rejestracyjny pojazdu i datę zawiadomienia, oraz przystawia pieczątkę organu rejestrującego, wykonuje kserokopię tego dokumentu, po czym dokument zwraca właścicielowi pojazdu;
3) jeżeli istnieje konieczność zmiany terminu następnego badania technicznego, zgodnie z zasadami określonymi w art. 81 ust. 6 ustawy, zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym termin następnego badania technicznego, ustalając ten termin od dnia montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem; przepisy art. 81 ust. 11 pkt 1 i 2 ustawy stosuje się odpowiednio;
4) zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym adnotację, o której mowa w § 11 ust. 2 pkt 30 lit. e niniejszej instrukcji.

Edytowane przez Paprock
  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, piter1973 napisał:

czy WK skróci termin okresowego badania ? nie diagnosty zmartwienie.

i tak samo z pozostałymi, przy ważnym obt, tylko dodatkowe a przy takim nie wyznaczamy terminu, możemy jedynie w uwagach nadmienić, że ntb powinien być skrócony, przy zk (jak kiedyś na  pskp się robiło) zawsze wykonywałem z obt i oczywiście nowym terminem badania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k

"4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, wprowadza dane do centralnej ewidencji pojazdów z wyłączeniem przypadku, o którym mowa w art. 80bc ustawy, a także dokonuje wpisu terminu następnego badania technicznego do dowodu rejestracyjnego pojazdu, o ile jest dostępny, oraz wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”

 

Czy z powyższego nie można wyciągnąć wniosku, że po wykonaniu badania L powinno się wpisać kolejny skrócony termin do DR?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

a z powyższego co wynika?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

 

8 minut temu, michal_k napisał:

Czy z powyższego nie można wyciągnąć wniosku, że po wykonaniu badania L powinno się wpisać kolejny skrócony termin do DR?

 

Takie rozwiązanie było dobre za pra-dawnych czasów.  Dzisiaj też nie byłoby złe gdyby słuszną adnotację i termin badania wpisywała po całości albo stacja albo WK. A tak zupełnie niepotrzebnie porozdzielano to na raty. To co, skracamy termin i azymut na WK celem naniesienia adnotacji, tak?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k

Nie ma dobrego rozwiązania w obecnym stanie prawnym - bo literalnie to pozostaje:

 

2 godziny temu, blakop napisał:

WK wystawia nowy DR z krótszym terminem (i stosowną adnotacją już oczywiście)

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No OK, ale literalne podejście do sprawy wytrąca z tych czynności wymianę dowodu na nowy. Instrukcja o rejestracji mówi tylko o naniesieniu adnotacji.

Nie ma innej rady, jak tylko ktoś się pochyli nad problemem i nieliteralnie dokona wpisu terminu do dowodu. A drugie rozwiązanie trzepiące klienta po kieszeni bardziej, to łączyć dodatkowe z okresowym albo kombinować dodatkowe akcje zbieżnie z terminie okresowego badania. ;-) 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.