Skocz do zawartości

zamarzające zamki w samochodzie


abc

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jest opcja "POMÓGŁ" proszę Twórcę forum o udostępnienie opcji "ZASZKODZIŁ"

To może jak o odmrażaczach do zamków nie słyszał, niech przytrzyma ciepły palec na bębenku przez minutę, powinno rozgrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepły garaż

odpowiedzia na Twój żart był mój żart "ZASZKODZIŁ"

 

a pytam o sposoby skuteczne i na dłuższš metę

 

odmrażacz nie zawsze zadziała a i tak woda zostaje

 

można podgrzać kluczyk i może pomoże ale czy jest jaki inny sposób??

 

czasem doradzajš jaki olej do zamka, ale to trzeba w czasie suchym wykonać /jesień/

 

czym wysuszyć wodę z zamka w warunkach polowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba zamki dobrze osuszyć, czyli ciepłe pomieszczenie, suszarka i heja. Potem jakiś środek konserwujący (np WD-40) lub odrobina oleju i na parę tygodni powinien być spokój. Ja z zamkami nie mam problemu ale zazwyczaj nie mogę otworzyć drzwi. I nie pomaga żadne psikanie uszczelek. Moje autko mie ma rynienek nad drzwiami i zazwyczaj klei mi drzwi do dachu. Jedną klamkę już urwałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydmuchaj zamek sprężonym powietrzem i później zakonserwój WD-40,powinno być lepiej.

 

[ Dodano: 27-12-2005, 14:59 ]

Wydmuchaj zamek sprężonym powietrzem i później wstrzyknij WD-40,powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wiem z własnego doświadczenia że WD-40to nie najlepszy pomysł.On wysusza i odrdzewia.Moze tak ŁT-4w spraju.Byłoby lepsze.Mam Skodę (starą) 120L i

moja zasada na wielki mróz jej nie zamykam(i tak starego grata nikt nie wazmie) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamarznie Ci zamek to najlepiej ogrzać klucz zapalniczką i wkładać aż się drzwi otworzą. Jest to taki niezawodny środek jak na palaczy przystało. Można również rozebrać cały zamek przed każdą zimą i dokładnie go wyczyścić i nasmarować smarem (najlepszy jest smar działowy do smarowania armat), ale w ostateczności mogą być smary które nie gęstmieją w czasie mrozu. Najlepiej spytać w sklepie z akcesoriami do samochodów. Samą wkładkę wysuszyć, przedmuchać sprężonym powietrzem i do środka wtłoczyć smar w areozolu FAT. Co do uszczelek to przed zimą przesmarować je wazeliną techniczną. Jak są popękane to nic nie pomoże tylko wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnymi "wynalazkami" do zamków ostożnie! Często później jak do zamka dostaje się kurz, to w połączeniu z tłustym preparatem tworzy się lepka maź, która skutecznie zakleja zapadki. A wtedy taki zamek można otworzyć śrubokrętem.

Mam wprawdzie auto z centralnym na pilota, ale kiedyś używałem preparatu Wurtha do zamków (nr 0893052-P). Wypiera wilgoć, zapobiega zamarzaniu, smaruje. Dawał radę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaprzyjaźnioną myjnie na uszczelki stosują (uwaga) dobrze wykręconą irchę i po myciu wycierają progi prawie do sucha jeżeli przymarzają drzwi to minimalnie a z zamków wodę wydmuchają powiertzem i WD40 zawsze otwierambez kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.