Skocz do zawartości

Shineray jaki rok produkcji?


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję rok prod. do czterokołowca Shineray Spyder 250. Vin: LHYZDNL0580011476.

I mam jeszcze pytanko może ktoś wie dlaczego Niemiaszki obniżyły naciski osi? W załączniku zdjęcie brefu. I jeszcze jedno bo badanie ma ważne tablice niemieckie ma, a klient chce ustalenie danych. Czy mogę zrobić trybie awaryjnym i puścić do cepa jak WK zarejestruje i wpisze do cepa?

Z góry dzięki za pomoc.

1528910736156374488087.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie chce mi się szukać objaśnień do tego dowodu, ale coś mi się zdaję, że tam jest podany rozkład masy na osie i technicznie dopuszczalne obciążenie osi. Coś na zasadzie maksymalne, dopuszczalne.

Można porównać w materiale za ścianą: https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=18292#18292 choćby w skanie homologacji.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

(7) technicznie dopuszczalny maksymalny nacisk na oś / na grupę osi w kg

(8) dopuszczalne maksymalne obciążenie osi w członkowskim państwie rejestracji w kg

 

No mniej więcej jakoś tak to z nieudolnych tłumaczeń wychodzi. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paprock napisał:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

(7) technicznie dopuszczalny maksymalny nacisk na oś / na grupę osi w kg

(8) dopuszczalne maksymalne obciążenie osi w członkowskim państwie rejestracji w k

 

(7) to wartość konstrukcyjna, a (8) to administracyjna. Tylko dlaczego zostały obniżone i to tak drastycznie. My wiadomo przepisujemy te konstrukcyjne bo u nas nie ma w tym przypadku ograniczenia.

A co z tym ustaleniem danych w trybie awaryjnym i puszczeniu po zarejestrowaniu przez WK? Można tak zrobić?

A może Ty wiesz czy ustalenie danych mogę z robić w trybie awaryjnym i wysłać jak wydział zarejestruje pojazd? Bo gdzieś na forum o tym pisało że tak robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może o to chodziło: 

 

 

Kiedyś z parę okresowych 'porazpierwszych' po całości w trybie awaryjnym zrobiłem i bólu nie było. Natomiast dodatkowego polegającego na ustaleniu danych w trybie awaryjnym jakoś się nie zdarzyło. Nie wiem jak się zachowa program/system. Tak po prawdzie, to nie wiem w czym  tryb awaryjny miałby dodatkowemu badaniu przeszkadzać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie no Vin to on chyba ma. Jeszcze nie widziałem bo jutro ma przyjechać. Chodzi tylko o ustalenie danych w trybie awaryjnym bo pre rejestracji nie było i przy dodatkowym nie da rady zrobić. Zrobię jutro w awaryjnym i jak WK zarejestruje to puszczę do cepa. Bo na jakiej podstawie wysłać klienta po PC i próbne tablice jak tablice i DR jest. Moim zdaniem jest to babol ze strony MC. Bo do ustalenia danych powinna być możliwość pre rejestracji jak przy okresowym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Demart napisał:

Chodzi tylko o ustalenie danych w trybie awaryjnym bo pre rejestracji nie było i przy dodatkowym nie da rady zrobić

 

Jak nie da się zrobić ??? Co to za program ??? Pre-rejestracja to pierwsze wpisanie do cepiku. Robisz to czasem ty na okresowym przed pierwszą rej. , czasem na dodatkowym ustalenie danych a w innych przypadkach pre rejestracje zrobi ubezpieczyciel lub WK zanim trafi do ciebie na badanie. Nie można utożsamiać  badania okresowego przed pierwszą rej z pre-rejestracją !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markes30 napisał:
4 godziny temu, markes30 napisał:

 Nie można utożsamiać  badania okresowego przed pierwszą rej z pre-rejestracją !!!

 

 

W sumie to nie próbowałem jeszcze robić do dodatkowego i nie wiem czy program puści czy nie i chyba na razie się nie dowiem bo był błąd w VIN-ie i pojechał. Ale gdzieś wcześniej na forum czytałem że się nie da. No i jak mają się do tego te przepisy gdzie pisze że prerejestracja tylko do okresowego. O dodatkowym nic nie pisze:

 

§ 1a. Badanie techniczne przeprowadza się po pobraniu z centralnej ewidencji pojazdów danych identyfikujących
badany pojazd, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 ustawy, oraz po ustaleniu rodzaju badania technicznego
pojazdu, z tym że:

1) w przypadku, o którym mowa w art. 80bc ustawy, pobranie danych z ewidencji może nastąpić po przeprowadzeniu
badania;
2) w przypadku okresowego badania technicznego przeprowadzanego po raz pierwszy przed pierwszą rejestracją
pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pobranie danych następuje po przeprowadzeniu badania i jest
poprzedzone wprowadzeniem danych badanego pojazdu, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 i 13 ustawy
.”;

Edytowane przez Demart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przestrzec wszystkich bo nie wiadomo gdzie pojazd wyląduje gdyż raczej to był handlarz. Czterokołowiec o którym tutaj pisałem jest zarejestrowany. Jakiś artysta zrobił gościowi ust. danych, a wydział zarejestrował. Pojazd jest zarejestrowany z numerem takim jak miał w befie (sprawdziłem w cepie). Na drugim miejscu w DR jest H, a wybite na pojeździe i na TZ jest X. Badanie miał ważne do września tego roku. Gość szukał jelenia i znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie jest wybity vin w tym quadzie ? SHINERAY XY250,  tabliczka jest na ramie z lewej ale nie możemy znaleźć wybitego VIN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OSKP Rokietnica napisał:

ktoś może podpowiedzieć

Właściciel

Przy kupnie nie sprawdził czy już zapomniał  gdzie patrzył :?:

Albo szukaj ogłoszeń na sprzedajemy... i tam pytaj sprzedających

np. coś takiego

Shinerayxy250.png.fb5fb2a13d8c35c727c194b5c1d7dd7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.