Skocz do zawartości

Pierwsze badanie pojazdu sprowadzonego.


waldek1977

Rekomendowane odpowiedzi

no to jeszcze raz, ostatni, od czasu zalecenia ( nie mylić z nakazem) z ministerstwa wiele lat temu (michal_k też o tym pisał), wpisuję w pole nr rej. "---" , w uwagach "pojazd bez tablic rejestracyjnych" i jeszcze nigdy z żadnego wk nie było interwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czego to dowodzi ?

Tylko tego, że nie spróbowałeś jak pisze "nieopierzony" i się nie dowiesz, jak zareaguje WK na jego sposób.

Tak więc czy piszesz ostatni czy "ruski" raz nie ma znaczenia. Bo takie zalecenia dostała chyba każda stacja. A to dowodzi, że nie mając innego -może dobrego- pomysłu. spróbowali ujednolicić sposób zapisu. Który my (przynajmniej większość) przyjeliśmy jako jedyny słuszny. Co nie znaczy, iż tak jest. Bo przecież czy pojazd z tablicami czy bez, jeśli ma DR to posiada nr rejestracyjny. Zdanie tablic nie pozbawia go tego numeru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z WK jest z piętnaście okienek  do rejestracji, co wcale jeszcze  nie znaczy, że wszystkie stosuję jednolite wytyczne! :evil:

1 godzinę temu, cezary napisał:

 wpisuję w pole nr rej. "---" 

 

- konkretnie poproszę o przepis (nie mylić z nakazem/zaleceniami) :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mecher napisał:

nie spróbowałeś jak pisze "nieopierzony" i się nie dowiesz, jak zareaguje WK na jego sposób.

a jaki jest sens próbować czegoś co może spowodować problemy? nie kumam toku rozumowania, mam sam sobie problemy tworzyć? w imię czego? 

Paprock-u, konkretnie napiszę, ja takiego nie znam, napisałem, zalecenie było rozesłane pismem w/g rozdzielnika przez wk, zapytaj michala_k, może On gdzieś to jeszcze ma, ja stosuję i jest mi z tym dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty ... ale ja nie będę cały czas jadł gotowanych ziemniaków nawet jak mi smakują, czasem zjem pieczone. Ciebie jednak nie zmuszam, bo mnie to ani ziębi ani grzeje.

Jednak jeśli ktoś robi inaczej niż ty, nie znaczy że robi żle.:medit:

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mecher napisał:

ednak jeśli ktoś robi inaczej niż ty, nie znaczy że robi żle.

tego nie napisałem, napisałem, że do tej pory sposób w jaki takie badanie wykonuję nie sprawiał problemów ( być może w końcu i to się komuś nie spodoba), nikomu niczego nie narzucam, informuję jak ja robię ( badanie:hihi:), 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cezary napisał:

z ministerstwa wiele lat temu (michal_k też o tym pisał), wpisuję w pole nr rej. "---" , w uwagach "pojazd bez tablic rejestracyjnych"

Było takie pismo, ale pochodziło z epoki kiedy CEPIK jeszcze nie działał. 

17 godzin temu, Michu26 napisał:

Czepiasz się:P jeżeli pojazd ma tablice i przyjechał z nimi na stacje tylko po to, żeby jechać po drodze publicznej to nie będę mu kazał ich odkrecac, że niby ich nie ma jak wjeżdża na stanowisko kontroli. Po co robić problemy klientowi.

W trosce o wygodę klienta lepiej poświadczyć nieprawdę w dokumentach. Nawet zapadł wyrok w podobnej sprawie i diagnostę pozbawiono uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Aby nie zakładać nowego tematu, zapytam tutaj:

Przyjeżdża, pojazd ściągnięty z  zagranicy, ale klient pobrał sobie tablice próbne i ma pozwolenie czasowe z danymi w nim zawartymi ( a więc pojazd w CEPiK już istnieje).

Jakie badanie wykonujecie:

1. Okresowe z uzupełnioną tabelką danych i dodatkowym opisem brakujących danych w uwagach

czy

2. Okresowe przed pierwszą rejestracja ale w tym przypadku nie da się  się zrobić prerejestracji  bo pojazd jest już w CEPiK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacji jest tyle ilu diagnostów i pracowników WK. Jeśli zrobisz zgodnie z pkt. 1 to nie zrobisz źle, ale WK może odrzucić takie BT, bo będą żądać DIP. I zazwyczaj dane zawarte w DR to zera, więc masz UD.

Ad. 2 nie musisz robić za każdym razem prerejestracji. Jest ona wymagana jeśli pojazd nie figuruje w CEPIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy.

Na moim terenie, mimo Pozwolenia Czasowego,  najczęściej wykonuje się Okresowe Badanie Przed Pierwszą.

Sporadycznie Dodatkowe polegające na ustaleniu/uzupełnieniu/potwierdzeniu danych do rejestracji.

Ważną rolę odgrywa też termin następnego badania, którego z dodatkowego badania nie idzie wytrzasnąć.

Ja bym robił Okresowe Przed Pierwszą z DiP-em jako załącznikiem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, klosek napisał:

Jakie badanie wykonujecie:

Takie, które życzy sobie klient. Skoro był w WK, to pani w okienku określiła się czego potrzebuje. To nie diagnosta ma się zastanawiać jak uszczęśliwić klienta, to klient ma wiedzieć po co przyjechał na SKP. Diagnosta to nie wróżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT wykonuje się na skierowanie z urzędu lub na wniosek właściciela poj. Jeżeli jest PC, to jest podany powód wydania wpisany w PC. Już wiadomo jakie BT wykonać,do tego wniosek klienta i zagraniczny dowód rej., wszystko wiemy. Prerejestrację  wykonał WK wystawiając PC.

W opisanej sytuacji wchodzi w rachubę BO pojazdu sprowadzonego z zagranicy z DIP.

Wpisując numer vin /w programie sql tak jest/ łącząc się z cep,przy wystawionym PC przez WK, pojawia się kartoteka poj. Wówczas program nie pyta o prerejestracje  Zakładasz w swoim rejestrze kartotekę badanego poj. Wykonujesz BO,  wypełniasz DIP  wystawiasz zaświadczenie i po temacie, a klient do WK.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMASZ56 a jak w dowodzie jest w PC wpisane pojazd przed pierwszą rejestracją w adnotacjach urzędowych i w PC że badanie przed pierwszą ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jednak powodu wydania PC w adnotacjach niestety brak. A petent sam nie wie po co przyjechał tak właściwie na stację.

 

Edytowane przez yatsek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jarek1 napisał:

TOMASZ56 a jak w dowodzie jest w PC wpisane pojazd przed pierwszą rejestracją w adnotacjach urzędowych i w PC że badanie przed pierwszą ? 

 

Jeżeli jest wystawione PC powinien być podany z jakiego punktu art.74 jest wydany.Jeżeli jest napisane"przed pierwszą rejestracją",no to znaczy że jest to art.74 par.2 punkt 2 c, do tego orginał dow.rej.zagranicznego  i robimy badanie z dip.

Szukając poj.w cep. wpisuję w wyszkiwanie nr vin,a nie nr rejestracyjny .Zawsze w takiej sytuacji,  przy wystawionym PC przez WK, wyszukuję pojazd w cep. Program nie informuje o prerejestracji,nie tak jak robimy pojazd bez wystawionego  PC .

5 godzin temu, yatsek napisał:

Zazwyczaj jednak powodu wydania PC w adnotacjach niestety brak. A petent sam nie wie po co przyjechał tak właściwie na stację.

 

No jeżeli klient nie wie po co przyjechał, to trzeba mu pomóc.Jeżeli ma DR zagraniczny i do tego PC, to raczej diagnosta wie co robić,krótka rozmowa z klientem i wiadomo o co chodzi.Nasze WK jeżeli kieruje na ustalenie danych pojazdy sprowadzone z wystawionym PC,zawsze jest skierowanie o jakie dane chodzi. Szukając pojazd tylko przez vin w programie, /tak jest w sql/,łączy się z cep,nie wyświetla informacji o prerejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomasz56 napisał:

Jeżeli jest napisane"przed pierwszą rejestracją",no to znaczy że jest to art.74 par.2 punkt 2 c, do tego orginał dow.rej.zagranicznego  i robimy badanie z dip.

Nie tak do końca. Wszystko jest pięknie i ładnie do czasu kiedy nadzór ma magistrat, ponieważ nie będzie dochodził swej niewłaściwej interpretacji rejestracji czasowej jako "nie rejestracji". Dlaczego nie właściwej? Ano dlatego, że data wystawienia PC będzie figurowała później jako data pierwszej rejestracji w kraju, której rzekomo nie było. Tu dochodzimy do sytuacji takiej, że klient poszedł do magistratu 1 lipca po PC a na SKP zawitał 20 lipca. Tegoż dnia wraca do WK i załatwia formalności do końca. I co mamy? Pojazd zarejestrowano po raz pierwszy 1.07, a badanie wykonano 20.07. W dobie przejmowania nadzoru nad stacjami przez TDT i wykrycia takiego stanu rzeczy przez "smutnego pana w czerni" jak myślisz co postanowi? A jak się potem z tego wytłumaczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I diagnosta robi badanie przed pierwszą rejestracją wpisując datę pierwszej rej. w kraju z pozwolenia czasowego, która jest wcześniejsza niż fizyczne badanie przed pierwsza rej. Tak to niestety wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja w przypadku PC wykonuję "okresowe badanie techniczne", nie wystawiam DIP-u a dane tech. uzupełniam w zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu, w uwagach nr 1 w tabelce, była jedna interwencja z wk dlaczego nie ma DIP-u, przekazałem, że dla mnie nie jest to "badanie okresowe przed pierwszą rejestracją" (a dawno to już było) i jakoś już interwencji nie ma.( choć są inne przypadki gdzie "prośby" wk odniosły skutek i muszę się do nich stosować :S)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.