Skocz do zawartości

Praktyka Kraków 20.06.2018

marcino20_2009

Rekomendowane odpowiedzi

marcino20_2009

Witam podchodziłem dziś do egzaminu praktycznego mialem ustawienie światel i poległem.:-(

Moje zadanie brzmialo Wykonać pomiar ustawienia światel mijania i drogowych jak przy badaniu okresowym, ocenić czy są dobrze ustawione, podac odchylki dotyczące tych świateł , pomiar światłości drogowych obliczyć sumę swiatłości i podać czy różnice w światłosci miedzy jedna lampa a druga mieszcza sie w granicach tolerancji. 

Mój egzamin zakończył sie w momencie kiedy panowie zapytali o odchylkę świateł mijania w płaszczyźnie pionowej i poziomej , oczywiście wartości z dzienników znałem ale nie potrafilem odczytać z przyrządu danychej wartosci bo tam nie ma żadnej podziałki . Jak sprawdzić czy mierzone światlo miesci sie w granicach góra 3cm dół 5cm lewa 5cm prawa strona 20cm????

Panowie kazali mi podać dokładny wynik co do cm. Wie ktoś dokładnie jak to zrobić?? Ogólnie komisja nie poganiała , dali czas na pomyślenie ale to pytanie zbiło mnie z tropu. Z góry dzieki za wypowiedzi

Odnośnik do odpowiedzi

na przyrządzie przeważnie są dwa pokrętła jedno przesuwa góra dół z niego odczytujesz pochylenie , a drugie przesuwa czujnik w środku w lewo prawo i podziałka jest w środku i pózniej odczytujesz lewo /prawo , było trzeba poprosić o instrukcje przyrządu jak nie widziałeś pokręteł

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, marcino20_2009 napisał:

trafilem odczytać z przyrządu danychej wartosci bo tam nie ma żadnej podziałki . Jak sprawdzić czy mierzone światlo miesci sie w granicach góra 3cm dół 5cm lewa 5cm prawa strona 20cm????

Panowie kazali mi podać dokładny wynik co do cm. Wie ktoś dokładnie jak to zrobić?? Ogólnie komisja nie poganiała , dali czas na pomyślenie ale to pytanie zbiło mnie z tropu. Z góry dzieki za wypowiedzi

Współczuje że nie zdałeś,jednak pytanie w sumie nie było trudne.

Każdy przyrząd dopuszczony na SKP ma podziałkę góra-dół i prawo-lewo.

Mogę mówić na przykładzie przyrządu na którym pracuje Technik 2400 D.Podstawa przy umiejętnym posługiwaniem się przyrządem lub urządzeniem jest zapoznanie się z instrukcją obsługi. Z reguły producent szczegółowo opisuje jak wykonywać,obsługiwać przyrząd. Myślę że to właśnie w twoim przypadku zawiodło.

Co do pomiaru odchyłek dopuszczalnych.Podstawowa sprawa musisz znać % fabryczne umocowanie lampy w poj..Znajdziesz ten parametr na reflektorze ,naklejce lub danych poj.

Ustawiasz tę wartość pokrętłem góra-dół  przyrządu. Włączasz św mijania ,przyrząd ustawiony prawidłowo na przeciwko badanego ref. Zakładamy że jest odchyłka w granicy światła -cienia, góra-doł. Pokrętłem doprowadzasz do pokrycia się wskaźników na plansz ze snopem światła mijania i odczytujesz różnicę,na pokrętle. Np.Ustawienie fab.ref- 1,2% -odczyt pomiaru 0,9% = 0,3% ja na przyrządzie mam tabelkę ile % to jest cm/10m.Odczytuję 0,3% to 3cm/10m dół  reflektor zgodny , podobnie z drugim. Trudno to może opisać ,lepiej wytłumaczyć na przyrządzie,

Co do kontroli długich ,światłości zajrzyj do DTR urządzenia na pewno jest to opisane.

Odnośnik do odpowiedzi
marcino20_2009

Dziekuje za podpowiedzi panowie musze kilka dni odbyć praktyk na SKP i ponownie przystapić do egzaminu może innym razem sie powiedzie. 

Nieznając obsługi urządzenia moge poprosić komisję o instrukcję obsługi??

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, marcino20_2009 napisał:

Dziekuje za podpowiedzi panowie musze kilka dni odbyć praktyk na SKP i ponownie przystapić do egzaminu może innym razem sie powiedzie. 

Nieznając obsługi urządzenia moge poprosić komisję o instrukcję obsługi??

Podczas szkoleń, jest chyba praktyczne tłumaczenie przeprowadzanie obt na skp,a zarazem objaśnienie urządzeń i przyrządów podczas bt  Dobrze by było sobie odświeżyć  pewne tematy praktyczne przed egzaminem.

Powodzenia. 

Odnośnik do odpowiedzi
marcino20_2009

Racja byla obsługa urządzenia do ustawiania świateł tylko ten nowszy typ z jednym pokrętłem z tyłu i z odchyłkami w miejscu gdzie sprawdzamy granicę światła i cienia. Na egzaminie trafila sie stara maszyna i sie zaciołem przy pomiarze przez nie zmajomość obsługi. Jeszcze raz dzieki za wszelkie porady mam nadzieje ze następnym razem pujdzie. Napisze po kolejnym egzaminie co i jak.

Odnośnik do odpowiedzi