Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

mógłbym robić zdjęcia opon zimowych, które ludzie przywoża na przekładki "bo to panie zimowe", a że bieżnik rówo ze znacznikami to już nieistotne :-D . Niektórzy na szczęście po namowie rezygnują z przekładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mało oryginalny i wstawię swoje zdjęcie z wczoraj.

tekst klienta "....i chyba dla tego nie ma hamulców"

Okładziny oderwały się od szczęk i rozwaliły osłonę.

5ae1a4e811fe3_Zdjcie0244.jpg.b55acf5af41f63fe53d7b47290ed16df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebezpieczny stan techniczny naszych aut

Wiadomości z rynku / Aktualności

Przegląd auta powinniśmy traktować jak badania profilaktyczne, tu też często chodzi o życie! – przekonują organizatorzy kampanii „Prowadzę odpowiedzialnie”.

– Robimy coś w rodzaju pospolitego ruszenia wśród niezależnych mechaników. Chcemy, żeby jeszcze przed świętami każdy kierowca zrobił sobie za darmo przegląd techniczny auta – mówi Witold Rogowski, ekspert ogólnopolskiej sieci motoryzacyjnej ProfiAuto.pl

- Według ekspertów międzynarodowego koncernu Dekra ze Stuttgartu, który działa na rynku usług motoryzacyjnych nieprzerwanie od 1925 roku, około 7% wypadków drogowych w Niemczech zostało spowodowanych złym stanem technicznym samochodów. W Polsce te statystyki mogą być zdecydowanie wyższe – mówi Mariusz Podkalicki, kierowcy wyścigowy i właściciel szkoły doskonalenia techniki jazdy Pro Driving Team, który przez pięć lat był biegłym sądowym i do dziś współpracuje z Akademią Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w przygotowywaniu ekspertyz wypadków drogowych pod kątem stanu technicznego pojazdów.

Jego zdaniem stan techniczny pojazdów w znacznym stopniu przyczynia się w Polsce do wielu tragedii. Opinię tę potwierdza Witold Rogowski. - Bardzo często spotykam się z mechanikami i widzę w jakim stanie przyjeżdżają do nich samochody. Wycieki z amortyzatorów, pospawane tłumiki, wycięty katalizator, zdezelowany układ hamulcowy, zawieszenie, czy układ kierowniczy, są niestety na porządku dziennym. Krew w żyłach mrozi też nieraz widok opon, które nadają się w zasadzie tylko do ekologicznej utylizacji, absolutnie nie do tego, żeby na nich jeździć – mówi Rogowski. Właśnie dlatego ProfiAuto.pl i Pro Driving Team chcą jako partnerzy kampanii „Prowadzę odpowiedzialnie” edukować polskich kierowców w kwestii wpływu stanu technicznego na bezpieczeństwo na drogach.

 

 

http://www.motofakty.pl/artykul/niebezpieczny_stan_techniczny_naszych_aut.html

 

 

 

I jak zwykle nie zadowoleni kierowcy

 

http://moto.wp.pl/kat,121,title,Odwiedz-mechanika-za-darmo,wid,14057210,wiadomosc.html?ticaid=1d852

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ludzie zaczynaja dbac o stan techniczny swoich aut. Są jednak talenci, którzy ratują w sposób rozpaczliwy swoje wiekowe auta. Pomysłowość ich jest porażająca. Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Niekiedy robię autom z ''fantazją'' zdjęcia. Ostatecznie i tak DR do zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszą prace jako diagnostów właściciel nie wtrąca się. Próbował - postawiliśy z kolegą na swoim. Klienci dbają o stan techniczny, nawet potrafia przed przeglądem przyjechać na weryfikację stanu technicznego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszą prace jako diagnostów właściciel nie wtrąca się.

 

to macie super - bo u mnie było wprost przeciwnie i na dodatek znaleźli sobie służalczego diagnostę i na dodatek z cienką wiedzą :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie nawet nie działa klientka skąpo ubrana, etc. Dla liczy sie stan techniczny auta, a nie koneksje. W zasadzie - to my odpowiadamy za stan techniczny a nie nasz pracodawca. :ok A ja nie pozwole sobie na narzucanie. Juz raz się postawiłem i zagroziłem odejściem. Efekt tego taki - mikt mi sie nie wtrąca w badania techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nalezy robić co do nas należy. klienta powiadomić o konsekwencjach. a jak sie nie podoba - diagnoste prosze sobie zmienić. wiem z doświadczenia - tacy klienci wracają po latach. ::hey

00000629.jpg.51ce4df6f890409b807c383060ed3b70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.