Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie postępowanie nie prowadzi do szybkiego zniszczenia pojazdu szczególnie podwozia które zostało zaprojektowane do określonej masy

Ten pojazd skonstruowano na DMC 6,5 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to liczba 65 w modelu oznaczała dmc.

 

Ale odpowiednie władze homologacyjne udzielają na te typy również homologacji na inne warianty DMC - w tym 3,5t. I to w różnych krajach członkowskich. Zatem oznaczenie typu stosowane w nr VIN na etapie produkcji pojazdu niewiele ma wspólnego z ostatecznym DMC ustalonym w dokumentach homologacyjnych na etapie końcowej spedycji pojazdu do dealera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawiamy o homologacji, tylko o wytrzymałości konstrukcji. Jak sam napisałeś, w zależności od tego co zażyczy sobie klient, pojazd skonstruowany do dmc 6,5t otrzymuje homologację na 3,5t bo takie ma właściciel prawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dlatego kary za takie przeładowywanie powinny być drakońskie. Przestałoby się opłacać ryzyko.

Preselekcja zaczyna swoje robić . Rozmawiałem w sobotę z kierowcą o przypadku wcale nie takiego dużego przeładunku ,coś ponad tonę. Kierowca "dostał" 1500, właściciel pojazdu coś koło 6000 a firma która ładowała coś między 20000 - 30000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo! Ja kiedyś prowadziłem usługi transportowe i tacy przekręciarze mi zaszli nie raz za skórę. Kto chciał działać uczciwie ten przegrywał z taką konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
popękana i niekompletna rama pojazdu,

popękana to jeszcze rozumiem, ale niekompletna :shock: to jakim cudem :?:

brak hamulców na tylnej osi,

tzn. brak

- zaworu sterującego & przewodów & siłowników & dźwigni & rozpieraków & szczęk & bębnów ... :shock:

 

tu mamy raczej brak elementarnej wiedzy autora tekstu o temacie, w którym zabrał głos ... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popękana to jeszcze rozumiem, ale niekompletna :shock: to jakim cudem :?:

zhm.gif Jak niekompletna, ma ubytki, braki w ciągłości konstrukcji to i popękała rotflwt.gif

 

... to taki żarcik był ;D::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać - "kolektor siły hamowania".

 

No cóż - już Stalin powiedział, że wszystkie podzespoły pojazdu - w szczególności zaś hamulce powinny działać kolektywnie!!

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawimy się w literówki -fakt ktoś coś źle opisał -ale gorsze jest to w jakim stanie pojazdy poruszają się po drogach i gdzieś wykonują badania techniczne :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie badania pewnie same DR jeżdżą, bo po co gnać takiego sprzęta toć to koszta są :razz:

 

Spokojnie!

Te graty jeżdżą bez przeglądów.

Nawet jakby miały OBT to i tak tylko do pierwszej kontroli OKRD... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie!

 

Ja jestem spokojny zawsze :cool:

 

Te graty jeżdżą bez przeglądów.

 

Niektóre mają jednak aktualne BT, ale rzeczywiście jak przeczytam w artykule że pojazd nie miał badania od dwóch miesięcy czy tam jakiegoś innego czasu to jednak na duszy trochę lżej :) że jednak są pewne granice wytrzymałości diagnostów i końcu potrafią powiedzieć STOP tego już się nie da "klepnąć" znaczy idzie to w dobrym kierunku :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jednak są pewne granice wytrzymałości diagnostów i końcu potrafią powiedzieć STOP tego już się nie da "klepnąć" znaczy idzie to w dobrym kierunku :-P

Ja jestem tylko realistą i nie zdziwiłbym się, gdyby w niektórych była jeszcze mokra pieczątka ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko realistą i nie zdziwiłbym się, gdyby w niektórych była jeszcze mokra pieczątka

 

Ja też bym się nie zdziwił :razz:

 

[ Dodano: 27-09-2012, 10:56 ]

Nie chciałem zakładać nowego tematu, proszę moderatora aby umieścił ten post w odpowiednim temacie jak tu nie pasuje :P

 

http://motoryzacja.interia.pl/wydarzenie/uzywane/news/uzywane-z-niemiec-tam-nie-dbaja-o-samochody,1846422,5906

 

Czy u nas taki odsetek N jest możliwy :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.