Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Pytanie sięgające podstaw ale jednak nikt mnie nigdy nie uczył tego.

czy światła drogowe występują z możliwością regulacji??

kiedyś klient się uparł żeby w jakimś starszym nissanie wypoziomować mu światła drogowe mimo że regulacja pion/poziom była do mijania.

było też jeakaś dodatkowa regulacja którą trochę pokręciłem ale nic nie reagowało na urządzeniu...

Nissan nie pamiętam modelu ale coś przed 2005r na pewno

Napisano
5 minut temu, vaandee napisał:

Pytanie sięgające podstaw ale jednak nikt mnie nigdy nie uczył tego.

czy światła drogowe występują z możliwością regulacji??

 

Spotkałem się z takowymi w swojej karierze np. VW Touran posiada osobną regulacje do św. mijania, oraz osobną do św. drogowych. Jednak jak u klienta były żarówki dwuwłóknowe H4 to drogowych nie wyregulujemy, ?

  • Piwo 1
Napisano
23 minuty temu, vaandee napisał:

czy światła drogowe występują z możliwością regulacji?? 

 

kiedyś bardzo często

 

368740907_1_1000x700_zmiennicy-wpt-1313-

 

1280px-FSO_Polonez_MR'78_1500_Nowy_S%C4%

 

wewnętrzna para to św. drogowe z oddzielną regulacją

  • Piwo 1

Wszystkie drogi prowadzą do . . .

... trumny

Napisano

Często przy regulacji okazuje się że kręcenie pokrętłami nic nie daje, bo są ukręcone, pordzewiałe, lub popękane i rozpadają się przy próbie regulacji wtedy jedynie ratuje klienta wymiana reflektora.

  • Lubię 1
Napisano (edytowane)

Z obserwacji wynika, że długie najczęściej biją tak jak niebieskie okręgi na schemacie, czerwona linia to wiadomo - mijania, a ten błękitny prostokąt na dole, to strefa dla świateł używanych w gęstej mgle. Szkic powstał tylko i wyłącznie na podstawie obserwacji. I tylko tak od niechcenia gdyby ktoś pytał co i jak się ma:

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Paprock
  • Piwo 2
Napisano

Genialny schemat☺️ Zaraz sobie wydrukuję i na ścianę:OK: nakleję. Na pewno się przyda

Światła przeciwmgielne przód też się reguluje, ale tam często śruby zapieczone.

Napisano

Szkic :OK: ( troszkę bym dopracował prawą lampę, bo wg. mojej oceny brak współosiowości źródła światła do średnicy klosza lampy ). A tak poza tym, to na pewno jak światła drogowe występują jako pojedyncze (niezespolone w jedną lampę z mijania ) to występuje regulacja, a w  innych przypadkach niekoniecznie.;-)

Napisano

Jeśli światła mijania i drogowe są w jednym, nawet dwukomorowym reflektorze, to prawidłowe ustawienie powinno być dla obu tzn. regulując wiązkę mijania do prawidłowych parametrów, drogowe powinny być już właściwie ustawione. Chyba, że producent przewidział osobną regulację dla drogowych, bo i tak się zdarza. Przy osobnych reflektorach powinna być regulacja osobna dla mijania i drogowych.

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Napisano

No zasada z grubsza jest bardzo prosta. Buda musi być w miarę kształtna, a w niej gniazda pod światła.

Bazą są światła mijania, których używa się najczęściej przecież. Gdyb długie spadły poniżej krótkich, to jaki sens byłby takich długich? Podobnie z halogenami, jak pójdą w górę to za pioruna nie oświetlą drogi przed autem.

Co nie! :biggrin: 

Napisano
3 minuty temu, Paprock napisał:

Buda musi być w miarę kształtna, a w niej gniazda pod światła.

I ta przypadłość czasami powoduje niemożliwość " ustawienia " świateł (tzw. koniec regulacji );-) A tak naprawdę ( coraz częściej się zdarza ), że źle osadzona, ( włożona ) żarówka jest powodem złego ustawienia świateł. "Co nie":oops:

Napisano
19 minut temu, Paprock napisał:

 Podobnie z halogenami, jak pójdą w górę to za pioruna nie oświetlą drogi przed autem.

Co nie! :biggrin: 

Tak jest i oto chodzi w regulowaniu świateł , żeby świeciły na drogę ,a i także żeby nie oślepiały innych, a  na drogach to normalka że zawsze ktoś oślepia

Napisano

Bo szkoda dwie dychy zapodać diagnoście za poprawny montaż, to wolą po serwisach płacić po pięć dyszek od strony i świecić wszędzie tylko nie prosto przed siebie! :evil:

Napisano
23 minuty temu, leski66 napisał:

 źle osadzona, ( włożona ) żarówka jest powodem złego ustawienia świateł. "Co nie":oops:

O to też się zdarza a klienci opowiadają że sąsiad:564: mi wymieniał dwa dni temu i od tamtej pory tak dziwnie świeci,

Napisano
3 minuty temu, Paprock napisał:

po serwisach płacić po pięć dyszek

Ostatnio właśnie stamtąd ( serwisów ) miałem najwięcej " baboli " odnośnie wymiany żarówek, a i płyn do sprysków za pięć dyszek potrafił na fakture się przyplątać.;-)

Napisano
16 minut temu, Paprock napisał:

dwie dychy zapodać diagnoście za poprawny montaż

są przypadki (autka takie), że i za dwa  albo nawet trzy razy tyle nie dotykam się do wymiany żarówek, zwłaszcza późną jesienią, zimą i wczesną wiosną, co to ja masochista mam być :hihi:, a tak poza tym, to w końcu wolno inne usługi oprócz badań technicznych w skp robić?:silent:

Napisano
11 minut temu, cezary napisał:

 a tak poza tym, to w końcu wolno inne usługi oprócz badań technicznych w skp robić?:silent:

 

Nie powinno się robić usług tej treści ,SKP ma za cel badać a nie naprawiać. Czasami można się wykręcić i powiedzieć klientowi "Panie tu kolejka jest jedź pan na warsztat niech poprawią":516:.A jak żarówka będzie poprawiona to można wtedy ustawić, A tak to za 14 zł szkoda się produkować:hooray:

 

Napisano

Zaraz tam na stacji... A co to nie ma parkingu, piękna pogoda, to i człowiek uczynny chce być jak paniusia podjeżdża kabrioletem w mini kiecce. To co - Ty myśliśz, że ja jej na opony patrzę jak ona tą opalizującą nogą drzwi rozwiera... Wymiękam! :faint:

  • Lubię 1
Napisano
Przed chwilą, Paprock napisał:

paniusia podjeżdża kabrioletem w mini kiecce

Kurcza tyle, tyle lat.......a żadnej takiej u mnie nie było.:silent:

Zaraz... Zaraz a My dalej w temacie jesteśmy ?

Napisano

Deko się zboczyliśmy prawie do światełka w tunelu! :evil:

Pytaj Cezara czy tam tyka?  :evil:

  • Piwo 1
Napisano

Nie no jak panienka zajeżdża to warto zrobić wyjątek i żarówkę poprawić, ale marudom proponuję pa pa:516:

Napisano

Dobrze wiecie panowie że w niektórych autach wymiana żarówek trwa moment, i wtedy ewentualnie jak to jedyny powód do N to się pomaga. Niestety spotyka się samochody ( myślę że to specjalny wymysł projektantów ) gdzie szybko można tylko pokrywę silnika otworzyć i trzeba dać N 

Wkurza mnie natomiast podejście niektórych " kumatych" klientów ,panie ona już nie świeci od dawna,ale ile to roboty żeby wymienić ,mi to nie przeszkadza, przecież mogła spalić się po przeglądzie,a pan sie czepiasz.

No czepiam się ,taki już jestem ?

  • Piwo 1
  • 1 month later...
Napisano

SKP walczą o klienta, a klient nasz pan.Dlatego przed przyjazdem na stacje nawet oswietlenia sobie nie sprawdzą. Panowie trzeba ich przyzwyczajać chociaż do minimum wysiłku.

Jak tego nie będziemy wymagać to sami będziemy naprawiać auta klientów.

Napisano
2 godziny temu, junek napisał:

Panowie trzeba ich przyzwyczajać chociaż do minimum wysiłku.

Raczej oduczyć złych przyzwyczajeń........

  • Piwo 1
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.