Skocz do zawartości

Nawigacja satelitarna ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Już zamówiłem sobie coś takiego. Pochwalę się po testach :mrgreen:

 

Po kilku dniach zastanawiania się, przejrzeniu kilku forów dyskusyjnych i stron dotyczących tego tematu - moj wybór padl na ASUS'a MyPal A636 GPS krótki opis tutaj i tutaj (nieco więcej zdjęć, francuska wersja językowa)

Zależało mi nie tylko na nawigacji, ale również na rozbudowanym organizerze - stąd model tej klasy :-)

 

Oprogramowanie: AutoMapa XL

 

Pełna dostępność planów wybranych miast, ostrzeżenia przed foto i wideoradarami oraz czarnymi punktami ...

Pożyjemy, zobaczymy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    10

  • berecik

    8

  • blakop

    8

  • ijm

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hmmm. A636 Dobry wybór. Świetna sprawa. Swojego czasu testowałem jakiś poprzedni model Asusa w podróży. W przeciwieństwie do innych nie musiałem go mieć pod szybą aby łapał sygnał. Posiadał również AutoMapęXL. W kraju programik rewelacyjny, ale w Niemczech używałem TomToma i bardziej mi się podobał. Ciekawe czy jest już w nim Polska bo nie jestem na bieżąco w temacie ( w tramwaju za GPS robi kartka z rozkładem jazdy ;) ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dużo jeżdżę ostatniemi czasy (i bedę jeszcze więcej) - a jakowyś prezent za te nieprzespane noce itp.obiecywałem sobie sprawić od chyba 36 miesięcy. Tym razem nie zastanawiałem się zbyt długo - ma służyć też w firmie, więc z zagospodarowaniem nie będzie chyba problemów ...

 

Potestuję i dam znać :-))

 

Ps. Teraz już powinienem być w 100% zabezpieczony przez Policją (CB, antyradar, AutoMapa). Powinienem, co nie znaczy, że będę ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Teraz już powinienem być w 100% zabezpieczony przez Policją (CB, antyradar, AutoMapa)

 

Dołóż sobie jeszcze tempomat nie ma lepszego "antyradaru" na miasto. W octawce (jeśli nie masz) to tylko sprawa elektroniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że ta nowa zabawka szefuncia jest "warta grzechu". Jak bym więcej śmigał to bym też sobie kupił. Czekamy na oficjalne wnioski z testów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyradar, CB, automapa a i tak coraz częściej spotkanie z suszarką :( W ostateczności zostaje "telefon do przyjaciela" ale przyjaciel nie zawsze może i nie zawsze ma jak. Osobiście preferuję "samoukaranie" w formie nie ewidencjonowanej, aż dziw bierze jak czasem łatwo to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wyniki testów: świat stanął na głowie. Czy my naprawdę jesteśmy dzięki temu bardziej szczęśliwi ? Czy będziemy mieli więcej czasu dla siebie i bliskich ? Jakoś nie zauważyłem ... Co mi z tego, że będę znał swoją pozycję z dokładnością do kilku metrów ? I wysokośc nad poziomem morza ?

 

Ps. 1. Mam dziś lekko wisielczy humor - może inaczej będę jutro na ten temat mówił. Ale nie wydaje mi się.

 

Ps. 2. Automapka śmiga bardzo dobrze. Tyle tylko, że na razie testują ją na drogach, które znam od lat :D W piątek Warszawa i test generalny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Warszawie z AutoMapą - Panowie, REWELACJA !!!

 

Co prawda - jeszcze jej całkowicie nie rozgryzłem, ale pierwszy egzamin zdała celująco.

 

POLECAM !!!!

 

Przy okazji - dla osób chcących wiedzieć więcej: http://poi.mobilne.net/

Można na bieżąco aktualizować punkty charakterystyczne na mapie - są nawet (dla lubiących ten typ kobiet) miejsca z "tirówkami" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta nawigacja

Podobno czas to pieniądz. Rozpatrując sprawę w ten sposób należałoby stwierdzić, że urządzenia GPS są skarbonkami.

System GPS służy do określania położenia pojazdów w terenie. Urządzenia wykorzystujące ten system z wykorzystaniem odpowiednich map ułatwiają jazdę w mieście czy dotarcie do wybranej miejscowości. Skracają w ten sposób czas podróży.Fot. Garmin

Niektórzy producenci aut oferują odbiorniki GPS w wyposażeniu standardowym lub opcjonalnym pojazdu. Ekran wbudowany jest w takim przypadku w panel centralny.

Urządzenia GPS dostępne są także w sklepach. Klient może zdecydować się na prosty zestaw do nawigacji samochodowej z ekranem dotykowym i nieskomplikowanym menu. Zawiera ono m.in. funkcje wyszukiwania poszczególnych elementów np. konkretnego budynku oraz automatycznego wyznaczania trasy. Jest to o tyle łatwe, że dostępne obecnie mapy zawierają szczegółowe plany miast i kompletną sieć dróg. Mapy te można aktualizować za pomocą płatnych pakietów, samodzielnie wprowadzać informacje o objazdach i ustawiać własne preferencje dróg.

Niektóre z urządzeń poza funkcją osobistego asystenta podróży udostępniają także funkcje przelicznika walut, jednostek miary, kalkulatora. W formie kart SD oferowane są również np. przewodniki podróżne. Zawierają one dane o miejscach na terenie danego kraju, które warto zwiedzić. Przewodniki językowe mają możliwość tłumaczenia słów i fraz

W czasie podróży kierowca może być informowany komunikatami głosowymi o konieczności zmiany kierunku jazdy. Niektóre z urządzeń oferują poza widokiem mapy z lotu ptaka także funkcję wyświetlania mapy trójwymiarowej.

Urządzenia GPS instaluje się w aucie najczęściej na przedniej szybie. Zasilane są z sieci elektrycznej samochodu. Mogą być także wyposażone w akumulatory uniezależniające je od zasilania zewnętrznego.

Zaletą prostych zestawów są łatwość obsługi, możliwość współpracy z innymi urządzeniami np. komputerem stacjonarnym i niewygórowane ceny. Można je kupić za 1,5 – 5,5 tys. zł.

 

 

 

www.motofakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrzeżenia przed foto i wideoradarami

Nie do końca. Bo są jeszcze mobilne fotoradary: www.videoradar.pl

:P

 

[ Dodano: 04-02-2006, 02:17 ]

być w 100% zabezpieczony przez Policją (CB, antyradar, AutoMapa

 

Skojarzenie: facet wchodzi do publicznego kibla. Staje oczywiście nogami na sedes. Jak już się wygodnie usadowił, zrobiło mu sie lzej. W oczekiwaniu na całkowitą ulgę, utkwił wzrok w drzwiach. I czyta: Uzytkowniku drogi, nie stawaj butami na kibel, syf i tak skacze na 1,50m.

Nawiazanie: Nie ma 100%. Ponownie zapraszam na www.videoradar.pl (moja stronka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już powinienem być w 100% zabezpieczony przez Policją (CB, antyradar, AutoMapa). Powinienem, co nie znaczy, że będę ...

Nie pisałem, że jestem zabezpieczony :D

 

A tak swoją drogą, punkty, w których znajdują się najczęściej przenośne fotoradary też są raportowane przez AutoMapę.

 

Tak jak pisałem jednak - nic nie zastąpi zdrowego rozsądku przy siedzeniu za kółkiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może już wkrótce Google wprowadzi na samochodowy rynek nawigacji satelitarnej swoją własną mapę.Pierwsza taka mapa pojawiła się w prototypowym modelu firmy Volkswagen.

 

Przypomnijmy, że na początku bieżącego roku podczas targów Consumer Electronics Show, Larry Page, jeden z założycieli Google, potwierdził, że jego firma razem z Volkswagenem pracują z Nvidią nad stworzeniem mapy dla samochodowych systemów nawigacji satelitarnej.

 

Mapa ma wykorzystywać oprogramowanie Google Earth, dzięki czemu kierowca będzie widział całą trasę z lotu ptaka, a pasażer w każdej chwili będzie mógł przełączyć system na widok 3D, dzięki czemu bez problemu będzie mógł zorientować się gdzie się znajduje, porównując animację z rzeczywistym otoczeniem.

 

Rzecznik Volkswagena powiedział, że nie ma pewności że mapa Google będzie stosowana w seryjnych modelach firmy.

 

źródło www.wirtualnemedia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Volkswagen wraz z Google zabrali się za współpracę - ich efektem ma być dość rewolucyjny system nawigacji. Bazuje on na danych pobieranych z baz danych Google i na bieżąco renderuje 3-wymiarowy obraz okolicy, jaką mamy zamiar podążać. Zainteresowanych "nieco" obszerniejszym opisem co i jak zapraszam TUTAJ

Na zachętę wrzucam tylko przykład, jak to powinno docelowo wyglądać. Moim zdaniem piękna sprawa. 8)

 

vwgoogle7ll.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to powstaje w USA i na tamten rynek. Informacje o pogodzie i cenach paliw w naszych warunkach jest bardzo wątpliwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.