Skocz do zawartości

Zaświadczenie bus 100 pytanie egzamin


Tommy

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy pomocnicy , czy wystawiając zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym  autobusu którego dop.pr.wynosi 100 WYSTAWIAM tylki Załącznik nr 6 co jest odrębnym zaswiadczeniem , czy również do załącznika nr 6 dodatkowo zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym ?? 

Druga sprawa odnośnie ogumienia w zaświadczeniu jest rubryka wskaźnik prędkości i wskaźnik wytrzymałości, czy na egzaminie można posilkowac się katalogiem indeksów nośności i prędkości czy trzeba znać je na pamięć ? Dzięki z góry za odpowiedzi...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sedici napisał:

wystawiamy dwa

 

Niby na jakiej podstawie? Wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, jest określony w załączniku nr 6 do rozporządzenia.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze wystawiamy jedno bo dla autobusu i adr jest to zaświadczenie z dbt ,już było to w D. 2015 poz. 776 a pozostałe są załącznikiem do zaświadczenia z badania , przed 2015 wszystkie były chyba załącznikami 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎21 o 20:28, michal_k napisał:

Niby na jakiej podstawie?

na takiej ,że inaczej się nie da : zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym i jako załącznik zaświadczenie wg zalącznika nr 6 .  spytam inaczej - przyjąłbyś do pierwszej rejestracji sam DIP bez głównego zaświadczenia ?  wpisałbyś do DR bus100 tylko wg załacznika nr 6 ? pamiętaj ,że diagnosta po każdym wykonanym badaniu technicznym ma obowiązek wydać zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu wg wzoru z załącznika nr 3. Nie czytamy przepisów wyrywkowo .

Edytowane przez piter1973
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piter1973 napisał:

zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym i jako załącznik zaświadczenie wg zalącznika nr 6

 

Właśnie to zaświadczenie nie jest załącznikiem - jest samoistnym zaświadczeniem.

 

9 godzin temu, piter1973 napisał:

spytam inaczej - przyjąłbyś do pierwszej rejestracji sam DIP bez głównego zaświadczenia

 

Nie, ponieważ DIP jest załącznikiem (analogicznie jak opis zmian), co wynika z jego wzoru.

 

9 godzin temu, piter1973 napisał:

wpisałbyś do DR bus100 tylko wg załacznika nr 6

 

Tak.

 

9 godzin temu, piter1973 napisał:

diagnosta po każdym wykonanym badaniu technicznym ma obowiązek wydać zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu wg wzoru z załącznika nr 3

 

Podaj podstawę prawną na takie stwierdzenie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michal_k napisał:

 

Właśnie to zaświadczenie nie jest załącznikiem - jest samoistnym zaświadczeniem.

 

 

Nie, ponieważ DIP jest załącznikiem (analogicznie jak opis zmian), co wynika z jego wzoru.

 

 

Tak.

 

 

Podaj podstawę prawną na takie stwierdzenie.

 

a) ust. 4 otrzymuje brzmienie:

„4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, wprowadza dane do centralnej ewidencji pojazdów z wyłączeniem przypadku, o którym mowa w art. 80bc ustawy, a także dokonuje wpisu terminu następnego badania technicznego do dowodu rejestracyjnego pojazdu, o ile jest dostępny, oraz wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”,

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Sedici napisał:

oraz wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu

 

A w tym przypadku zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu znajduje się w załączniku nr 6. Nie ma przepisu, że zawsze wydaje się zaświadczenie, o którym mowa w zał. 3.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje na spokojnie poczytać tytuły tych dokumentów i samemu stwierdzić, które jest papierem samodzielnym, a które załącznikiem!

 

Lecz po mojemu nic to nie zmieni, bo ogólna zasada biurokraty-diagnostyka brzmi; im więcej papierków tym lepiej. Co nie.  :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
15 godzin temu, piter1973 napisał:

na takiej ,że inaczej się nie da : zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym i jako załącznik zaświadczenie wg zalącznika nr 6 .  spytam inaczej - przyjąłbyś do pierwszej rejestracji sam DIP bez głównego zaświadczenia ?  wpisałbyś do DR bus100 tylko wg załacznika nr 6 ? pamiętaj ,że diagnosta po każdym wykonanym badaniu technicznym ma obowiązek wydać zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu wg wzoru z załącznika nr 3. Nie czytamy przepisów wyrywkowo

Piszesz pierdoły..... To dla zabytku też pewnie wystawiasz dodatkowo zaświadczenie wg wzoru z załącznika nr3.

Dnia 21.09.2018 o 19:25, Tommy napisał:

Drodzy pomocnicy , czy wystawiając zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym  autobusu którego dop.pr.wynosi 100 WYSTAWIAM tylki Załącznik nr 6 co jest odrębnym zaswiadczeniem , czy również do załącznika nr 6 dodatkowo zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym ?? 

Wystawia się tylko jedno zaświadczenie.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grzegorz Łódź napisał:

Piszesz pierdoły..... To dla zabytku też pewnie wystawiasz dodatkowo zaświadczenie wg wzoru z załącznika nr3.

nie piszę pierdół i nie robiłem jeszcze zabytku ale w programie mam do tego osobną "zakładkę " . w programie jaki mam , jeśli nie wydrukuję " od razu " czyli zaraz po zakończenu wpisu do rejestru zaświadczenia wg załącznika nr 3 to będzie to zaznaczone jako niewydane . jeśli wydrujuje je później ( bez pierwotnego wydruku ) to i tak będzie jako niewydrukowane czyli przy kontroli będzie po d...e bo nie wydałem zaświadczenia głównego ( nawet jeśli wydrukowałbym pierwotnie np zaświadczenie bus100 ).

2 godziny temu, Grzegorz Łódź napisał:

Wystawia się tylko jedno zaświadczenie. 

do ADR też ?

 

4 godziny temu, Paprock napisał:

bo ogólna zasada biurokraty-diagnostyka brzmi; im więcej papierków tym lepiej. Co nie.

może racja .po co drukowć zaświadczenia jeśli większość klientów wysyła je do "koszalina" chyba ,że musi je mieć np do wymiany / odbioru DR . przepis nakazuje wydać to się drukuje.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE/PANIE w życiu codziennym to inna bajka a egzamin to "zapewne" inna , dlatego zapytałem jak postępujemy na egzaminie w tym przypadku konkretnym.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo tu koledze nikt na nie nie odpowiedział, czy na egzaminie praktycznym w Domasławiu mamy jakiś katalog, żeby określić nośność i indeks prędkości opony?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sedici napisał:

Na kursie uczyli ,że wystawiamy dwa zaświadczenia

 

Gdzie robiłeś kurs? Chętnie zadam pytanie szkolącym o podstawę prawną oraz o badanie zabytkowego właśnie.

 

1 godzinę temu, Sedici napisał:

wypełniałem dwa zaświadczenia 

 

Poważnie? I egzaminatorzy stwierdzili, że jest ok?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Sedici napisał:

Witam ,na egzaminie praktycznym zdawałem w kwietniu  2018 w Warszawie wypełniałem dwa zaświadczenia

 

Przejrzałem,  poczytałem i wyczytałem że zaświadczenie bus100 jest odrębnym zaświadczeniem czyli należałoby domniemywać że nie jest załącznikiem,  więc wynika że wystarczy to jedno zaświadczenie.Na początku przekonany byłem że tak jak piszesz wystawiamy 2 zaś.ale teraz to już mam wątpliwości.....

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu komisja egzaminacyjna ma upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu. Widzi, że abiturient daje radę z zaświadczeniem "głównym" akurat niepotrzebnym przy BUS-STO badaniu i widzi, że egzaminowany samo zaświadczenie  z tego dodatkowego badania też ogarnia perfekt. ;-) 

Poza tym programy są tak poustawiane, że to "główne" zaświadczenie jest zawsze! Co nie. Pozostaje pytanie do diagnosty-operatora aplikacji: jaki sens widzi w jego drukowaniu, wystawianiu i petentowi przekazywaniu.

Wracając do ośrodków szkolących i komisji egzaminacyjnym, to wartałoby zapytać ich też jaki jest przy dodatkowym badaniu okraszonym własnym zaświadczeniem (własnym a nie żadnym załącznikiem, własnym, czyli nie mylić z załącznikiem) sens "głównego" zaświadczenia.

Ja wiem! Utarło się! ;-) 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paprock napisał:

Widzi, że abiturient daje radę z zaświadczeniem "głównym" akurat niepotrzebnym przy BUS-STO badaniu

 

Więc powinna zwrócić uwagę, że egzaminowany nie potrafi dobrać właściwego zaświadczenia do rodzaju badania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

A z którego rozporządzenia ten podział na jakieś zaświadczenia główne,nie główne i nie wiem co jeszcze.

Ja znam tylko zaświadczenie,załącznik do zaświadczenia i ewentualnie wtórnik zaświadczenia (W)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- a z żadnego. Ot Tak dla zgrywy ponazywałem i w cudzysłowy poubierałem nieistniejące słowotwory.

No powiedz, że przy dodatkowym BUS STO nie idzie wydrukować "głównego", co?

Albo zapytaj co/ile drukuje się przy ZABYTKACH.  :silent:

 

 

Problem z gatunku tych, czy przy ustalaniu danych drukować DiP! :icon_wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu z zabytkiem, ani z DIP'em przy ustalaniu danych. Przepisy regulują to jasno jak słońce.

Ale specjaliści w rozbijaniu gówna na atomy tudzież osoby z żadną wiedzą sami robią sobie pod górkę...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.