Skocz do zawartości
114tomasz114

Motorynka z wegier

Rekomendowane odpowiedzi

114tomasz114

Witam mogę kupić motorynke z wegier umowa będzie spisana na polskiej umowie czy uda mi się ja tu zarejestrować na umowie bez fv itp . Proszę o odp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojteczek

 

Kupić możesz a czy zarejestrujesz to się dowiesz jak zakupisz. Ma ten pojazd jakieś dokumenty? Umowę najlepiej  w 2 językach.

Opisz co konkretnie chcesz kupić, jaka dokumentacja czy był rejestrowany itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Kolego jeśli nic się nie zmieniło to na Węgrzech mopki nie podlegają rejestracji - więc na umowie kupna -sprzedaży powinieneś zarejestrować - ale NWW podejdź do swojego WK i przedstaw sytuację gdyż to oni na podstawie umowy wydadzą PC na BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k

Niektóre WK wpiszą datę I rejestracji dzisiejszą, więc taka motorynka nie spełni warunków technicznych (ma krótki numer ramy, anie 17-znakowy VIN). Dlatego wymagane będzie wystąpienie do ministra o odstępstwo od warunków technicznych. Ale to już zależy od WK i interpretacji przepisów.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurant2000
2 godziny temu, michal_k napisał:

wpiszą datę I rejestracji dzisiejszą

No bo niby skąd mają wziąć inną datę rejestracji, skoro nigdy motorynka nie była rejestrowana i tak jak napisałeś

 

2 godziny temu, michal_k napisał:

do ministra o odstępstwo od warunków technicznych

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrc69

A co z  § 1.3.1.d) Dz. U. z 2016r., poz. 2022 z późn. zm. ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66
14 minut temu, wrc69 napisał:

A co z  § 1.3.1.d)

Tu była dyskusja na temat daty 1- wszej rejestracji z roku prod :

 

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13232-przyczepa-kempingowa-sprowadzona-z-anglii/&

 

" U mnie " żeby uniknąć wpisania przez WK ( daty w PC " dzisiejszej " - chodzi mi o wizytę w urzędzie ) klient dodatkowo robi opinię rzeczoznawcy,  który ustala rok prod.( dodatkowo mamy dane techniczne). I jeszcze (jak do tej pory) nie było problemu.;-)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

@leski66 co daje w tym wypadku opinia rzeczoznawcy? Rok produkcji to i diagnosta może okrślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66
5 minut temu, danielg539 napisał:

opinia rzeczoznawcy

To to, że w WK  nie  " zapoda " w PC " dzisiejszej " daty jako daty 1-wszej rejestracji ( oczywiście mówię o przykładach z mojego terenu ). Bo jak zapodadzą takową datę to rodzi się problem. :icon_wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
16 minut temu, danielg539 napisał:

co daje w tym wypadku opinia rzeczoznawcy? Rok produkcji to i diagnosta może okrślić.

Co w przypadku p-py z Anglii gdzie nie są rejestrowane, w jaki sposób ustalić rok prod.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
2 minuty temu, mirek.g napisał:

Co w przypadku p-py z Anglii gdzie nie są rejestrowane, w jaki sposób ustalić rok prod.?

Mirku napisz proszę jakim cudem rzeczoznawca ustali ten rok skoro diagnosta nie będzie tego zrobić. 

Najrozsądniej to było by zapytać producenta o ile jeszcze istnieje.

@leski66 a ta opinia to jest potrzebna w WK, czy tylko na potrzeby SKP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

To niech rzeczoznawca pisze do producenta (o ile istnieje) w końcu bierze kasiorę.Co ma zrobić biedny diagnosta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66
1 minutę temu, danielg539 napisał:

to jest potrzebna w WK

Tak- wtedy ( panny z okienka ) zapodają w PC datę 1 rejestracji jako 01.01.- roku produkcji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Równie dobrze to WK może wysłać zapytanie do producenta pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
Przed chwilą, danielg539 napisał:

Równie dobrze to WK może wysłać zapytanie do producenta pojazdu

Jak tak to oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

@leski66 to napisz jeszcze na podstawie jakiego przepisu pracownicy WK korzystają z tej opinii.

Edytowane przez danielg539

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66
7 minut temu, danielg539 napisał:

Równie dobrze to WK może wysłać zapytanie do producenta pojazdu

Tak zgadza się , ale jak klient przyniesie od siebie ( opinię rzeczoznawcy ) to praktycznie załatwiony jest " od ręki ".:icon_wink:

A co do podst. takiego działania to nie ma.

Edytowane przez leski66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Zdaje się, że u Ciebie Daniel właśnie WK chętnie same rocznik ustalają, nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Tak. W przypadku aut do 3 lat lubelski WK nie wymagał żadnych BT, często też nie wymagał tłumaczenia a rok produkcji sam sobie potrafi ustalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

A dlaczego akurat ta magiczna granica 3 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Bo wówczas nie było problemu z uznaniem terminu BT, nie trzeba było wnikać czy były przeprowadzane jakieś OBT i jakie były ich interwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.